Kızlar soru

melansu

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
387
63
36
kızlar benim bebeğim 3 ayını doldurdu ama bende günde 1 defa cici bebe ılık suyla karıştırıyorum bi zararını görmedim fakat sizce bi zararı olurmu benim sütüm yetmiyor hazır mamada kullanıyorum cevaplarınızı bekliyorum

Benim kızım emmedi 3. ayından sonra yaptığın gibi bisküvi ezmelerine başladım ve bir zararınıda görmedim canım...

Aksine herşeyin tadına baktırdım aşırıya kaçmadan yeme alışkanlığı kazanıp tadları öğrenmesi için ve şu an 11 aylık ne yaparsam yiyor...

kizlar size tavsiyem cocuklariniza ilk baslarda biskuvi turu seyler yedirmemeniz.cunku gecen gun internette okudum ozellikle inek sutu cocuklara mumkun oldugunca gec verilmeliymis.tamam her tattan mutlaka azda olsa tattirilmali ama ana ogun olarak mama verin.
cunku bebeklerin vucutlari verilen biskuvi inek sutu gibi besinlerin sadece %4 gibi kucuk bi miktarini eme biliyomus.ama mamalar bebeklere uygun oldugu icin vucutlari mamalari %84 oranin da emebiliyomus.bu da en onemli unsur olan demir icin yeterliymis.ama inek sutunde bu oran en az seviyede oldugu icin ilerde hatta cocuklukda anemi gorulebiliyomus. genede benimki sadece bi oneri.cocugunuzu en iyi bilen cocugunuzun doktoru...

Canım, bence mama kullanmadan önce doktoruna sormalı ve onunu tavsiye edeceği mamaları kullanmalısın,

cnm benim kızıma da sütüm besleyici olduğu halde yetmedi 1.5 ay emdi.2 aylıkken de kesildi zaten dr mama verdi.bence az diye düşünüyorsan drunla görüş mama önerisi al.bence hemen cici bebe ile başlama cnm

bencede mama daha sağlıklı ve daha vitaminli melansu bende adanalıyım iyi bilirim bizim oranın adetlerini kimseye aldrma sen mama ver. şimdi, varmı bilmiyorumda benim hep gördüğüm şeydi bizim oralarda çaya ekmek doğrayıp bebege yedirirler neymiş çok vitaminli ve besleyiciymiş hala gülerim bazılarıda bu saçma fikirleri yapar ve onaylar.hadi ekmegi anlarımda o çayın yerine meyve suyu kullan sa vitaminli olcak yani.hani şöyle yapsan belki anlardım m.suyuna 1 tane bebe bis.en azından vitamini olur bence sen mama kullan canım dr görüş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…