kızlar sok oldum

mehtap86

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2007
343
4
kızlar 2.5aylık bebegım var ozel hastaneye goturuyorum kontrole doktorumuz rota vırusu ve pnomokok asılarını soyledı bu sefer gıttıgımde 120ytl dozu ama durumum elvermedı suan sıkısık oldugum ıcın zaten 2 yasına kadar olabılıyomus neyse esım bız alsak asıyı yaptırsak dedı eczaneyı aramıs konusmus ne kadar bılıyomusunuz pnomokok 28ytl dozu sok olduk sonra saglık ocagını aramıs konusmus hemsıre demıskı doktorunuza yazdırın asıyı receteye alın bız vururuz demıs recete olması gerekıyomus hanı bı puruz cıkmasın dıye ve ben doktoruma gıttıgımde yazdırıcam ıste boyle kazıklanıyoruz yanı artık ınsanları ne kadar kolay somuruyolar bu hastaneler anlamıyorum

ne ne neeeee:1shok:
sen ciddimisin arkadaşım ya.harbidende fena kazıklanıyomuşuz:1no2:
yazıklar olsun ne diyeyim:1no2:

bu gercekmi acaba :1shok:çünkü bende oglumun yaptırdım hepsini her asıya 120 hatta birinden 160 aldılar yalnış hatırlsmıyosam gercekten çok şaşırdım ve sinirlendim :kızgın:doktoruyla bi konuşucam bakalım mantıklı bi açıklaması varmı

inanamıyorum yaa.allahdan daha ılk dozunu yaptırdım.diğerlerini dediğin gibi yapayım.peki rota virusu o damı aynı acaba?

rota vırusunu bılmıyorum canım onu sormadık oda baya pahalı bı ası sormak lazım bende 24 verem asımız var o gun gıdıcem doktora yazdırmaya soylerım sıze ıns olur

Hayır kızlar bu iki aşı farklı firmaların, biz de yaptırırken eczacı 28 ytl olanı vermiş ama eşim pahalı olanı aldı, o daha iyi diye.Yani kazıklanmıyorsunuz.

rotavirüsün ikinci dozunu dün yaptırdık 124,31 ytl ......yani 2dozda 250 para gitti çok pahalı ya gerçekten....bide devlet bebek ilaçlarını karşılamıyor para verip alıyoruz doktor yazıyorr

Teşekkür ederim arkadaşım bende 10 gün sonra yaptıracaktım.Sağduyulu davranıp araştırmışsın bizide bilgilendirmişsin bende hem bebeğimin doktoruyla hemde doktor arkadaşımla görüşeyim sonuçta bebeğimin doktoru özel hastanede çalışıyor aşıyı orada yapmak isteyecektir.Arkadaşım daha faydalı olur bu konuda sanırım...

Hayır kızlar bu iki aşı farklı firmaların, biz de yaptırırken eczacı 28 ytl olanı vermiş ama eşim pahalı olanı aldı, o daha iyi diye.Yani kazıklanmıyorsunuz.

canım sonucta ıkısıde pnomokok farklı fırmanın olsun aynı ıse yarıyo kotu bısey olsa satmazlar durumu olmayanlar yada yaptıramayanlar ıcın gayet ıyı doktorların bu konuda bılınclendırmelerı gerekıyor o zaman ucuzu pahalısı var dıye ama onlar mecbur kosuyolar haksızmıyım eczası tanıdıgım var onu arayıp arastırıcam yaptırmadan

kızlar 2.5aylık bebegım var ozel hastaneye goturuyorum kontrole doktorumuz rota vırusu ve pnomokok asılarını soyledı bu sefer gıttıgımde 120ytl dozu ama durumum elvermedı suan sıkısık oldugum ıcın zaten 2 yasına kadar olabılıyomus neyse esım bız alsak asıyı yaptırsak dedı eczaneyı aramıs konusmus ne kadar bılıyomusunuz pnomokok 28ytl dozu sok olduk sonra saglık ocagını aramıs konusmus hemsıre demıskı doktorunuza yazdırın asıyı receteye alın bız vururuz demıs recete olması gerekıyomus hanı bı puruz cıkmasın dıye ve ben doktoruma gıttıgımde yazdırıcam ıste boyle kazıklanıyoruz yanı artık ınsanları ne kadar kolay somuruyolar bu hastaneler anlamıyorum

Canım ben özel bir çocuk muayenehanesinde çalışıyorum aşıların geliş fiyatını biliyorum yani.bu aşının iki seçeneği var bir ateş yapanı 30 ytl birde ateş yapmayını oda 120 ytl.hangisini yaptırıcak olmak sana kalmıs.sanırım doktorun seni pek iyi bilgilendirmemiş.doktorlar bu özel aşılardan sadece bir kaç milyon kar yapıyorlar emin olabilirsin.

demekki iyice araştırmak gerekiyor durumum iyi değil yaptıramıyorum içimde sıkıntı oluyor devamlı korkuyorum. doktorların kimisi şart diyor kimiside o kadarda önemli değil diyor. ama ortak karar durumun varsa yaptır diyor hepsi. bakalım zaten ayını geçirdik herhalde bundan sonra yaptıramayız. :çok üzgünüm:

kızlar rota virusu cok tehlikeli bir hastalık sebeke suyuna karısan kanalizasyon suyundaki bakterilerden kaynaklanıyor.cocuklarda iştahsızlık ates ishal durumu gunlerce surebiliyor. bu yuzden cocugunu damacana içme suyuyla(dogal kaynak suyu) yıkayanlar var..bu yuzden lutfen ihmal etmeyin arkadasın dediği gibi bizde eczaneden alıp vurulduk aynı zamanda cocuklar için özel tasarlanmış oldugundan dolayı ates yapmaz. artık hiç bir ası ates yapmıyor. saglık ocakları bile tek dozda bir cok aynı asıyı yapıor korkmayın..

kızlar doktoruma sordum bugun dedıkı o ucuz olanda pnomokok aynıymıs ama 1yasından sonra oluyomus bebekken pahalısını vurdurmak gerekıyomus oyle dedı bende 1 yasından sonra yaptırcam yada ne zaman rahatlarsam suan sıkısıgım

rotavirüs,pnömökok,5li karma muayene ücreti bide kalça çıkığı varmı diye ultrasonla bakıldı toplam 350tl verdik çıktık ama sanırım pnömökok ve rotavirüs aşısı 120 şer tl

YAA CANIM ARKADASIM SOLEMEN COK IYI OLDU BEN DAHA YAPTIRMADIM BARE RECETE YAZDIRIYIMDA VURDURAYIM

dırekt parayla alınan asılar herhalde ama ben bebegıme pahalı olanını yaptırırım ates bebeklerde zor arkadaslar dr tavsıyelerıe lutfen uyun ihmal etmeyın arkadaşlar

X