kızlar sok oldum

kız mehtap karıstırdın ortalıgı:roflol: bende dıyorum neden ozeller bu kadar kaszıklayamaz ya dıye dusundum allah seni kızzz

arkadaşlar ateşle alakası yok bu aşıların 28 ytl olan 2 yaş üstü cocuklara,120 ytl olan 2 yaş altı cocuklar için.
pneomu-23 :28 ytl
prevenar:120 ytl dir

Bu aşıları devlet karşılamıyo, aslında çoğu ülkede rutin yapılanaşılardan.İnternette araştırırsanız göreceksiniz ne kadar önemli aşılar olduğunu.Özellikle pnömökok aşısı çok önemli.Çünkü pnömökok mikrobu menenjit gibi bir çok tehlikeli hastalığa sebep oluyor ki; menenjit hasar bırakmadan geçmeyen bir hastalık.PNÖMOKOK SEN KORK BİZ AŞI OLDUK!!!

Ben de geçen dün 3 aylık kızımı doktor kontrolüne götürdüm,doktorumuz
prenevar ve rotavirüs aşılarını yaptı ikisine 250 ytl ödedik.
Biz de ilk baş şok olduk fiyatı duyunca çünkü eczanede bu pnömökok aşısının 34 ytl olduğunu sormuştuk.Ama eczacı bize hangi yaş falan diye açıklamamıştı biz pnömökok deyince fiyatını söylemişti o kadar.Neyse dışarda faturayı görünce eşim hemen doktorun yanında aldı soluğu ve doktor açıkladı pnömökok 2 yaşın üstündeki çocuklara yapılması gereken aşıymış yani bu aralar devletin ödeyeceği söylentileri dolaşan aşı.
prenevar ise 2 yaşın altındaki bebeklere uygulanan pnömökok aşısıymış ve fiyatı 125 ytlymiş.
rotavirüste o kadar sanırım...Biraz pahalı ama ne yapalım başka şeylerden kıstık ve yaptırdık.Bu arada pnömökok benim kızımda ateş yaptı zaten doktor da yapabileceğini söyledi biraz ağır bir aşıymış,calpol ve paranox fitille atlattık çok şükür..Sağlıkla ilgili tasarruf yapılmaz arkadaşlar ihmal etmeyin derim....

PNÖMOKOK aşısını artık sağlık ocaklarında ücretsiz yaptırabiliyorsunuz. yazı çıkmış. arkadaşım yaptırı. biz aydan dolayı kaçırmışız. 6 ay bitmeden yada 2 yaştan sonra yapılacakmış. 2 yaşı bekliycez mecburen artık. ama sağlık ocakları sayıyla alıyormuş ve elimizde yok falan diyorlarmış. istediğiniz sağlık ocağından yaptırabiliyorsunuz. haberiniz olsun. para vermeyin artık. :)

X