Kızlar selam. Bende bi konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum.

Kızlar selam. Bende bi konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum. 4 yıllık evliyim bir ablam ablam var oda evli. Benim sorunum babamın enişteme gösterdiği ilgi ve saygıyı benim eşime göstermiyor. Mesela annemlere oturmaya gittiğimizde eniştemle babam muhabbet eder eşim konuşmaya dahil olmaya çalışsada ya duymazlar ya tvye bakarlar. Eniştemle babam arasında bu durum hiç olmuyor. Kahveye gidilecekse babam enişteme sorar gidelim mi diye o gidelim derse benim eşime de hadi derler. Ya ikisinede sor. Yada sorma. Ufak ufak dikkatimi çeken pek çok şey var. Ailemle akali bi çok kararı eniştemde eniştemde duyuyorum. Ablamdan bile değil. Eniştemin çalıştıgi yer iyi bir yer. Bir araya gelindiğinde sürekli zam muhabbetleri. Babam bile sorar eşine ne kadar zam verdiler,verdiler mi falan diye. Bu sorular beni çok geriyor. Eşim bu durumları hiç takmaz ama ben aksine çok detaylara takılan biriyim.bayrmda da bu tarz bişey olmuştu bende biraz sert tepki verdim anneme ben annemin beni anlayıp babami uyarmasıni beklerken bana dedi bayramda beni üzüyorsun diye. Neden hep ben saygı göstermek zorundayım. Bende saygı görmek fikirlerime değer verildiğini görmek istiyorum. Dah bi çok ufak detay işte. İlk aklıma gelenleri yazdım. Ben ailemin bu durumu artık fark edip beni kirdiklarini görmelerini istiyorum. Nasıl tepki vermem gerekiyor sizce. Lütfen abartıyorsun demeyin belki küçük şeyler ama her görüşmede bu tarz şeyler olduğu için artık çok geriliyorum. Bu durum herkezin yanında oluyor bu yüzden eşime herkes istediği gibi davranma hakkı buluyor. Yazdıkça yazdım uzun oldu sanırım
Çok samimi olmalarına gerek yok ki
Belki uyuşmadı kafa yapıları
Koca koca insanlara bebeklerimize sosyalleşmeyi öğrettiğimiz gibi öğretecek halimiz yok ya
Eğer kırıcı konuşmalar aşağılamalar yoksa, bence sıkıntı olacak bi durum olmamalı

Bnce bi fark vardr ne iş yaptıklarını merakettim açıkçası.
Normal bir yerdeçalışan ikiside. Herkes abarttigimi düşünüyor ama ben üzülüyorum bu duruma. Eşim tepki vermiyor diye herkes istediği gibi davransın mi. Benim derdim eşim de değil. Yarın öbür gün çocuğum büyüğünde onun yanında da bu şekilde davranılması. Ben sadece kırıldığımı anlasınlar istiyorum. Birini fazla sever birini az sever bunu bişey diyemem. Bişey oluyor ailemle ilgili eniştemden duyuyorum ortak yatırım yapmak gibi planları vardı bize kimse demedi sizde düşünür müsünüz diye. Çok şükür o durumumuzda var. Ben bunu ailemden değil eniştemden duyuyorum beni üzen bu

Normal bir yerdeçalışan ikiside. Herkes abarttigimi düşünüyor ama ben üzülüyorum bu duruma. Eşim tepki vermiyor diye herkes istediği gibi davransın mi. Benim derdim eşim de değil. Yarın öbür gün çocuğum büyüğünde onun yanında da bu şekilde davranılması. Ben sadece kırıldığımı anlasınlar istiyorum. Birini fazla sever birini az sever bunu bişey diyemem. Bişey oluyor ailemle ilgili eniştemden duyuyorum ortak yatırım yapmak gibi planları vardı bize kimse demedi sizde düşünür müsünüz diye. Çok şükür o durumumuzda var. Ben bunu ailemden değil eniştemden duyuyorum beni üzen bu
Belki de daha az sevilen sizsinizdir, bu tavır eşlerinize yansıyordur?

Babayla aran iyide onunla konuşun, farkında bile değilse daha dikkatli davranır. Eşine fazla yansıtma gör göze parmak sonra o da huylanmaya başlar. Zamanla rayına oturur

Yaani genelde böyle oluyor, malesef bazı aileler çocukları ayırıyor, sevilmeyenin eşi de sevilmiyor.
Sevgi olarak ayrım yapacaklarını düşünmüyorum ailemin. Sadece benim sinirim kızmam çabuk geçer. Ablam biraz daha otoriter. Kızınca kızar yani. Mesela ben bu durumu babamla konuşsam babam üzüldü diye pişman olurum. Babamın değişmesini beklemeden ben arayıp kırdım diye özür dilerim

Sevgi olarak ayrım yapacaklarını düşünmüyorum ailemin. Sadece benim sinirim kızmam çabuk geçer. Ablam biraz daha otoriter. Kızınca kızar yani. Mesela ben bu durumu babamla konuşsam babam üzüldü diye pişman olurum. Babamın değişmesini beklemeden ben arayıp kırdım diye özür dilerim
Demek ki ablanızın borusu ötüyor ailede, onu dellendirmemek için diken üstü duruyorlar, siz çok naif kalıyorsunuz. Yani eşinizin ötelenmesinin sebebi istemeyerek de olsa sizsiniz bi yerde.

Demek ki ablanızın borusu ötüyor ailede, onu dellendirmemek için diken üstü duruyorlar, siz çok naif kalıyorsunuz. Yani eşinizin ötelenmesinin sebebi istemeyerek de olsa sizsiniz bi yerde.
Az önce size cevap verirken bende kendimden kaynaklı olabilir mi diye düşündüm açıkçası

Sinek küçük ama mide bulandırır bişi var ama bişi yok derler ya o hesap. Bozulmanız normal. Biraz kendinizi geri çekebilirsiniz.

O ilk damadi sonucta, daha yakin daha samimi olmus olabilir zaman icinde. Sadece sahsiyeti sebebiyle de onu daha yakin goruyor olabilir. Insanlarin arasindaki mesafe istege bagli ayarlanan bisey degildir. Insan bir evladina diger evladindan daha yakin olabiliyorken damatlar arasinda neden olmasin bu durum

Eşim tepki vermiyor diye herkes istediği gibi davransın mi. Benim derdim eşim de değil. Yarın öbür gün çocuğum büyüğünde onun yanında da bu şekilde davranılması.
İyide eşin bunu takmıyorsa ona göre problem yoktur. Eşinle bu durumu konuştun mu? Belki eşiniz bunu problem etmiyor hatta umursamıyordur. Bence gereksiz takıyorsun uyar aileni hala devam ediyorlarsa sende biraz mesafe koy onlar ne yaptıklarını sorgulasınlar madem.

O ilk damadi sonucta, daha yakin daha samimi olmus olabilir zaman icinde. Sadece sahsiyeti sebebiyle de onu daha yakin goruyor olabilir. Insanlarin arasindaki mesafe istege bagli ayarlanan bisey degildir. Insan bir evladina diger evladindan daha yakin olabiliyorken damatlar arasinda neden olmasin bu durum
Ben yakın olmalarına bişey demiyorum ki. Eşimin sorularının havada kalması rahatsızlık veriyor bana

İyide eşin bunu takmıyorsa ona göre problem yoktur. Eşinle bu durumu konuştun mu? Belki eşiniz bunu problem etmiyor hatta umursamıyordur. Bence gereksiz takıyorsun uyar aileni hala devam ediyorlarsa sende biraz mesafe koy onlar ne yaptıklarını sorgulasınlar madem.
Anneme daha önce dedim yani imada bulundum. Sonra ben annemi aradım dedim anne kötü niyetle demedim sadece üzülüyorum bu duruma dedim annem ağladı sonra bende başladığım ağlamaya. Telefonda dedi bana bayramda yaptığına bak diye. O gün dedim kendime konuşunca sen kötü oluyorsun sus. Ama takıyorum işte yani yapı meselesi bu. Eşime göre problem yok diye. Sorunu bende mi görmeyim. Ben soğuyorum böyle

Yerinizde olsam babamla başbaşa kalır durumu anlatırdım . Belki sen farkında değilsin ama ben üzülüyorum baba biraz daha dikkatli olabilir misin diyebilirsiniz. Babanız sonuçta sizi anlayacaktir. Basit veya büyük bir olay olması önemli değil canınızı sıkan bir durum var sonuçta konuşun rahatlayın .

Nihayet biri çıktı 🤭 herkesin yanında bu durum oluyor. Geçen gün bize geldi annemler mesela. Çocukla alakalı bişey oldu biz öyle yapmıyoruz baba dedi babamda herşeyi de çok biliyorsunuz dedi. Eşim bişey demedi ama ben kaldım öyle.
Ben olsam babamla bu durumu konuşamazdım utanırdım ama siz konuşabiliyorsanız konuşun

X