Kızlar prolaktin hormonu ile alakalı bana yardımcı olabilir misiniz

Snnyldzzz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2021
136
38
27
Kızlar benim adetim ilk defa cok farklı bir şekilde gelişti. 2 gün kahverengi akıntı 2 gün adet ve 3 gün kahverengi akıntı seklindeydi ve göğüslerim acayip büyüdü ve ağrılarımda vardi uyuyamıyordum gece. Bunların üzerine doktora gittim hormon testi yaptik bana ve prolaktin hormonu 30,6 çıktı. Bana dostinex yarım yarım olacak şekilde haftada iki gün kullanmami söyledi. Bu hormon düşmezse çocuk olmaz dedi. Ama biz çok istiyoruz. Yani size sorum şu benim ki çok mu yüksek bir değer çocuğum olmayacak mi ? Benim gibi olanlar varsa yazabilir mi lütfen

canım hic moralini bozma, başka bi sıkıntı yoksa bisey olmaz Allah in izniyle , benim hep 50 kusurlerde 40 kusurlerdeydi , iki dr gittim biri prof.ikiside bu değerle sıkıntı olmayacağını söylediler , göğsünden sut geliyor mu diye sormuşlardı öyle bişeyim yoktu ilaç ta vermediler,sende sut gelme olayı gibi bisey var mi bilmiyorum o yüzden belki seninki ilacliksa bilemem ama ben hamile kaldığım ay netten araştırma yapmıştım özellikle sut yapan şeyler prolaktini artiriyomus, yeşillik çok yerdim kestim mesela, kesinlikle sıkmayan rahat sutyen kullan, netten bu hormonu yükselten yiyeceklere bak ve onları çok tüketme, Allah in izniyle geçer bisey olmaz o kadar değerden

Ben de aynı durumu yaşadım hatta 64 cıkmıstı. Sonra dostinex ictim aylarca ama cocuk olmadı planlı denememize ragmen. Oğlum tüp bebekle oldu. Emmedi ama süt sağıp içiriyordum yani süt hormonum tavandı zaten tüp bebekle anne olmuştum ama bunlara ragmen 2. Oğluma hamile kalmışım :) diyecegim o ki herşeyin başı stres…

Ilacla hemen düşüyo benim 54 tü. Ilaci kullanırken hamile kaldim

Süt gelme yok bende canım sadece şişlik var başka bir sıkıntım da yok çok şükür vajinal ultrason dahil hepsine bakti sadece bu hormonun yüksek ilacla düşüreceğiz dedi. Sut yapan seyleri kestim bende ama korkuyorum iste ya olmazsa diye

Yaa senin adina cok sevindim rabbim size bağışlasın çocuklarınızı. Evet gercekten çok stres yapıyorum surekli kafamda unutamiyorum bu sorunu

korkma canım stres yapma, stres daha çok etkiliyor , ilaçla zaten hemen düşer sen yinede yediklerinede dikkat et, Allah in izniyle olur

Peki korunmam gerekiyor mu sence yani sen korundun mu ? Maşallah ya rabbim inşallah isteyen herkese nasip eder

Kızlar benimde prolaktin hormonum yüksek klomen kullanıyorum birde bu hafta dostinex başladım ceviz badem incir cok yerdim hepsini kestim yeşillik marul ıspanak havuç onlarda prl değerini cıkarıyor birde aslan pençesi çayına basladım Prolaktin hormununu düşürüyo bakalım yarın kontrolüm var

Merhaba bende kullandım benim değerimde 32 ydi ama bu değer sınırın biraz üstünde bı değer ve hamile kalmışsınız hemen çok sevindim Allah bize de nasip etsin hayır li ve sağlıklı bir evlat

Benim takıldığım nokta doktorun neden bu kadar olumsuz ve umutsuzluğa sebebiyet veren Bi konuşma yapmış olması Sonuçta imkansız diye bişey yok mucizelerle dolu herşey. Pozitif örnekleri yorumlar da görüyoruz zaten Sen morelini yüksek tut elinden geleni yap takdir Rabbimizin..

Prolaktin süt salgılatan hormondur, diğeri oxitosin. Bu iki hormon hamileyi bebek doğunca süt vermeye hazırlar. Eskilerin süt korur dedikleri aslında yükselen prolaktin hormonunun hamileliği engelleyici şekilde yumurtlama mekanizmasındaki hormonları baskılaması. Evet doğru ama çok etkin bir mekanizma değil. Siz yine de mutlaka emzirirken de korunun.

Prolaktin beyindeki hipofiz bezinden salgılanır. 30 ng/mL çok yüksek değil ama nedenini (hipofiz adenomu?) araştırmak lazım. Çoğu yükseklik ilaçla kontrol altına alınırak gebe kalabilirsiniz, endişelenmeyin.

Slm kızlar.
17 ocakta kürtaj olmak zorunda kaldım 10.haftalıktı kalbi durdu bebeğimin. Kürtajdan 5 gün sonra göğsüm taş gibi oldu ve doktora gittim süt oluşmuş. Ve sütü sağdık ve ilaç verdi 1 hafta da düzeldi. Prolaktin bakalım dedi daha sorma ama prolaktin hormonu adetliyken mi bakılıyor herhangi Bi zamanda bakılır mı?

Merhaba bende kullandım benim değerimde 32 ydi ama bu değer sınırın biraz üstünde bı değer ve hamile kalmışsınız hemen çok sevindim Allah bize de nasip etsin hayır li ve sağlıklı bir evlat
Ayy teşekkür ederim simdi gördüm kusura bakmayin evet bende sasirdim ama oldu cidden stres basa belaymis ❤

Kusura bakmayin şimdi gördüm cok güzel yazmışsınız ve dedikleriniz oldu hamileyim suan teşekkür ederim

Ayy evet dimi halbuki oldu hamileyim suan doktorumu degistirdim gercekten doktor önemli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…