kızlar ömrümden ömür gitti ama hala pipiriğim

brcsrkn

annesinin kuzusu
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
847
7
kızlar dün sağlık ocağına kayıt olmaya gittim kayıt olduk tansiyon kilo ölçümü falan derken bebeğin kalp atışlarına bakıcaz dedi ebe bende pür neşe yattım açtım göbüşü
sesler gelio ama at koşması gibi değil ebe uğraşıo beklenen ses gelmio ben bşaldım paniklemeye :uhm: en son usgye nezaman gşrdşn die sorunca doldu benim gözler bi yandan eşime bakıorum biandan kafamda kuruorum bebeğe bişey oldu die atım sesi gelio bu senin nabızın dio benim kafam iyice bozuldu sonra sola yattım başladı bizim at koşma sesi tamam dedi ebe 136atıo 140 a kadar çıkıo oda normal dedi nerdeyse ağlıcaktım ama ömrümden ömür gitmiştir. kafamçokkarıştı
sonra ebeye sordum bişey yok dimi eminsiniz falan die yok dedi zaten bişey olsa şüphelensek sevk ederiz bi hastaneye dedi aletin pili zayıflayınca geç algılıomuş sesleri, bebekten doğru sesi yakalamaları için bebeğin bize sırtını dönmesi gerekirmiş, bide ekrana atım sayısı geliomuş ama sesi bana dinletmek için doğru anı yakalaması gerekirmiş die anlattı bunları bana en başta söyleseydi bende bu kadar telaşlanmıcaktım ama neyse duydum en sonunda ama bide bana sorun.
dünden beri eşime diorum ki bebekte bişey yoktur dimi ?
:) azıcıkta size sorayım bişey yoktur dimi :)? :bbo:

yoktur cnm emin ol bazen böyle net alamıyorlar sesleri ebenin dedigi dogru olabilir ..zaten sen doktor kontrolündesinde ters bir durumda hemen ara yada git...içini ferah tut bebişinle konuş o seni bırakmayacaktır...

teşekkür ederim ilgine .a.s. mavidenizcim bebişimle hep konuşuyorum annesinin onu ne kadar sevdiğini ne kadar ihtiyacı olduğunu hep anlatıyorum ona :) annesini en büyük aşkı o Şeniz

canım benzerini bende yaşadım gittim sağlık ocağına yattım ebe denedi denedi yok ne zaman kontrolün vardı en son dedi ne oldu dedim bebeğin kalp atışı duyulmuyor inşallah bişey olmamıştır bebeğe dedi bende bir gün önce gitmiştim kontrole ve bebek baya iyiydi ama yan yatıyordu bende kızdım ebeye dün gittim maşşallah iyiydi dedim o da biraz daha uğraştı ve aaaaaa belkide sırtı dönüktür ondan duyulmuyordur dedi.boşver takma kafana ebeler öyle biraz patavatsız.birde kadın düşün bak acaba bebeğe bişeymi olduki dedi ama bebek hareket ediyordu

aynen bana da sağlık ocağında bir ebe bebeğin kalp atışları düzensiz demişti,hemen kendi Dr uma gittim,kontrol etti,yooo gayet düzenli,dedi.
hatta ben de öyle etkilenmişim ki,kızım doğduğu anda çok fazla ağlamadı,aşı yapılırken bile,o anda o kadar korktum ki,herhalde kalbinde bir rahatsızlığı var die.
ama daha sonra da ebelerle ilgili kötü anılarım oldu,fazla takmamak lazı demkki onları,ellerindeki cihazlar yetersiz çünkü sağlık ocağındakilerin.

efteyacım ceyo16 ilginize teşekkür ederim .a.s. demekki herkezi kızdırıo bazı ebeler ama dediğim gibi son söledini ilk dese cihaz yetersiz falan bi anlatsa bende pipiriklenmicem zaten bi düşüğüm var bunda çok pipirikleniorum die söledim üstelik aklımı aldı vallahi ya birde bu haftalarda (17-18) o aletle çok iyi duyulmazmış bi hemşire arkadaşım söledi

sağlık ocaklarına pek güvenmeyin kızlar.bende şeker çıkardılar halbuki yokmuboşu boşuna aylarva diyet yaptım...doktorununuza güvenin....bendede aynısı oldu.bebek tekmeleri atarken kalp sesi alamıyodu...öylesine bakıyorlar zaten...

iletişim eğitimleri şart ama ya insanlarla nasıl iletişim kuracaklarını bilmiolar insanı huzursuz ediyorlar boşuna

X