kızlar lütfen yardımcı olun..çok sıkıntılıyım çok:(

burcinn

Ayşenur ve Çınarın annesi
Kayıtlı Üye
6 Mart 2009
1.903
89
42
Herkese merhabalar..ben bu ay gonal f 450 diye bir iğne kullandım,çok şükür 5 yumurtam oluştu ve ovitrelle denen çatlatma iğnesinden oldum..doktorumun dediği gün ve saatte birlikte olduk eşimle..11 haziran 2009 perşembe günü oldum iğnemi,doktorum bir de o gün 8 saatte bir içmem için progestan diye bir hap verdi ve iki hafta sonra test yap dedi.iğneyi olduktan sadece 5 gün sonra bir arkadaşımın gazına gelip test yaptım belli belirsiz ikinci çizgiyi gördüm,hemen gidip kan testi yaptırdım 29,17 çıktı laborant bey arayıp tebrik etti o kadar mutluydum ki..sonra doktorumu aradım ve ovitrelle denen çatlatla iğnesinin içinde HCG (hamilelik) hormonu olduğunu ve iğnenin etkisinin 1 hafta-10 gün devam edeceğini bu yüzden iğnenin testleri yanılttığını söyledi.çok üzüldüm o an ama umudum devam ediyor haliyle..bugün 11. gün doktorun test yapmamı istediği zamana üç gün kaldı ama iğnenin etkisi nasılsa geçti diye sabah uyanınca bir test daha yaptım..ilk anda tek çizgi çıktı yıkıldım tabi ama tahminen 10-15 dk sonra (süre tam olarak ne emin değilim) dönüp tekrar baktığımda İKİNCİ çizgi oradaydı..şimdi bu ne demek oluyor?testin içinde 3 dk içinde sonucun belli olacağı ve 10 dk sonra atılması gerektiği yazıyor ama durup dururken ben hamile değilsem HCG seviyemde bir değişme yoksa orada ikinci çizgi çıkmazdı öyle değil mi?nolur bişeyler söyleyin..geçmiyor zaman,moralim çok bozuk,artık çok yoruldum..iğnelerden ilaçlardan kilo aldım bunaldım artık ben.. mafoldumben

kızlar hiç fikri olan yardımcı olacak bir arkadaş yok mu?çok rica ediyorum birşeyler söyleyin lütfen..

canım umudunu yitirme herşeyin hayırlısı bbak ben hamile olduğumu öğrendim heyecanla dr.a gittim bebeğimi görme umuduyla ama maalesef göremedik dr.ya geç döllenme dedi yada bebek yok anlayacağın çarşambayı bekliyorum bebği göremezsek kürtaj olacağım inan bana böylesi daha zor 1.5 yıldır bebeğim olmuyo diye üzülüyordum ama bu daha kötü bir duygu o yüzden allah herşeyin hayırlısını göstersin.........

amin canım inşallah..inşallah geç döllenmedir de bebeğin yola çıkmıştır canım..dualarım sizlerle..

umarım öyledir allah sana da tez zamanda hayırlı sağlıklı bir evlat nasip etsin...:Saruboceq:

amin canım inşallah..Allah hiç birimizin kucağını boş bırakmasın inşallah..
:Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

sakin olmaya calıs canım :teselli:herseyi oluruna bırak bence 3 gun kalmıs test falanda yapma o gune kadar a.s ikinci cizginin cıktıgını söyluyorsun inşallah hamilesindir ve melegin gelmiştir:Saruboceq::Saruboceq:

burçincimkaydirigubbakcemile3 çok zor beklemek ama bende bekle derim sana hayırlısı olur inşallah

burçincimkaydirigubbakcemile3 çok zor beklemek ama bende bekle derim sana hayırlısı olur inşallah

amin canım inşallah..
mecburen bekleyeceğim ama perşembeye kadar her sabah kalkıp test yapmaktan da vazgeçemeyeceğim sanırım :umursamaz:

canım evde yapılan testlerin kesnlikle doğru sonucu vermediğini geçen gün dr um söyledi ve en iyisi hastanelerde yapılan kan yada idrar testlei olduğunu söyledi,bence bir klinikte yada sağlık ocaklarından yaptır derimm,olumlu olur inşallahh..evet bir süre sonra 2 çizgi çıkabiliyormuş bunu yaşayan çok kişi var çevremde ,hayırlısı olsun dualarım seninle canım

Catlatma ignesini olduktan 6-10 gün icinde kayboluyor, ilk yaptigin test catlatma ignesinin etkisi yüzünden ayni sey benimde basima gelmisti, igneyi vurduktan 7 gün sonra kan testim 57 cikmisti bide ögrendikki catlatma ignesi yüzündenmis cünkü gebelik falan yoktu ve adet olmustum. Seni umutlandirmak istemem ama eger idrar testinde ikinci cizgiyi gördüysen büyük bir ihtimalle hamilesin sonucta aradan 11 gün gecmis. Eger bide söyle hesaplarsak 5.gün 27 ciktigina göre kan testini 3 veya 4 gün sonra tekrarlasaydin etkisinin kayboldugunu görecektin. Hayirli olsun

Ayy inşallah ağzından bal damlıyor..Allah'ım inşallah öyledir..sen ne durumdasın peki şimdi?

Yillardir bebek icin ugrasiyorum, bu catlatma ignesini tonlarca kullandim o yüzden umarim düsüncemde yanilmam ve sen gercektende hamilesindir. Suan tedavilere ara verdim ve dinlenmedeyim :icecream: gerci öyle deyip durumu gecistirmeye calisiyorum ama her saniye bebek konusu aklimda beynimden atamiyorum. Tekrar tüp bebek denemesi icin rapor verdi doktorum insallah ramazandan sonra baslariz, kendiligimden gebe kalamiyorum sebep yok deselerde olmuyor iste. Hayirlisi.

Allah'ım ya inşallah dediğin gibidir ve inşallah sen de ramazana hamile girersin..hakkımızda hayırlısı olsun inşalah..

Ohoo aradan 12 gün gecmis hadi bakalim güzel haberlerini bekliyoruz :dance:

Ohoo aradan 12 gün gecmis hadi bakalim güzel haberlerini bekliyoruz :dance:

ayy inşallah canım benim yaa..ben yine de heveslendirmek istemiyorum henüz kendimi..çünkü 15-17. günde kesinlik kazanacağını duymuştum..bilemiyorum..o kadar çok belirtim var ki anlatamam ama bu güne kadar hep oldu belirtiler psikolojik diye çok korkuyorum..gerçi böylesi hiç olmamıştı ama ben yine de umutlandırmamaya çalışıyorum kendimi ama hiç bir şeye adapte olamıyorum..aklım,enerjim testte (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…