kızlar LAPAROSKOPİ yaptıran varmı?

canım benim ben aslında 7 sene önce karnımda kitle vardı üreme organlarına yapışık hatta rahim kanseri denmişti...büyük bir ameliyat geçirdim..Allaha şükür sonucu kanser değildi fakat bağırsak tüberkülozu çıktı..yıllarca tedavi gördüm ve iyileştim...bu arada bekardım tabi ve dr.lar ileride çocuğun olmama durumu çok yüksek deniliyordu...ama kesin sonuç ancak evlendikten sonra anlaşılır dediler..5 aylık evliyim bu sorunum yüzünden hiç korunmadım...baştan sona tüm testleri yaptırdım birtek tüp filminde 1 tanesinde sorun çıktı...dediğin gibi rahim filmi gerçeği yansıtmayabilir...ama bizim acele etmemizin sebebi....dr.un dediğine göre bir an önce hamile kalmam gerek önceki rahatsızlıklarımdan dolayı gebe kalmam herşeyi düzelticek...o yüzden beni diğerleri gibi bekletmiyorlar tedavimi hızlandırıyorlar....ne kadar geç olursa gebeliğim şansım o kadar azalıyor....tabi yinede taktir-i ilahi Allahtan....herşeyin hayırlısı olsun inşallah en önemlisi sağlık.....ama araştırmalarıma göre laparoskopi basit bir operasyon....ayrıca tüplerdeki tıkanıklık giderilmeden nasıl aşılama yapıyolarki....sonuçta aşılama sonucu yine geçiş tüplerden oluyor......

Canım aşılama için tek bir sağlam kanal yeterli.
Hayırlısı olsun canım inşallah senin için.Durumun biraz farklı tabiki.Geçirilen ameliyatlardan sonra bazen yapışıklık olabiliyormuş.Sende büyük bir ameliyat geçirmişsin belki ondan dolayıdır.
İnşallah birşey çıkmaz lap. de çıkarsada düzelecek birşeydir canım.Hatta bakarsın lap. öncesi kendi kendine olur.

SEVGİLİ SUDENAZ ÇOK KOLAY BİR AMELİYAT ÖNCELİKLE ONU SÖYLEYİM,BENDE OLDUM AMA BENİM KİST Tİ.GÖBEK DELİĞİNDEN VE KASIKTAN BİRER DELİK AÇILARAK YAPILAN BİR AMELİYATTIR.GÖBEK İÇİNE GAZ VERİLİYOR BU DA KARIN BÖLGESİNİN BİR SÜRE ŞİŞ KALMASINA SEBEB OLUYOR AMA ÇOK KISA BİR SÜRE.HİÇBİR AĞRI FİLANDA HİSSETMEDİM.GEÇMİŞOLSUN :enbuyukkk:

teşekkürler canım.....bak bu gaz olayını ilk senden duydum bunuda bi araştırayım...yerimseniben.....

Canım bende 2 ay önce laparoskopi oldum!Hsg de sağ tüpüm tıkalı çıkmıştı,doktor aşılamadan önce lsk olman lazım belki başka yapışıklıklar vardır dedi.Oldum ama neyazıkki tüpüm açılamadı!Ama en önemlisi sağ değil sol tüpüm tıkalıymış.Ve sağ tarafımda ultrosonda görülmeyen doğuştan bir kist varmış.Onu da açmışken aldılar.Ben eğer lsk dan önce aşılama olsaydım,sağda olgunlaşan yumurtayı önemsemeyip,sol dakine yoğunlaşacaktık!Oda hüsran!!
Daha aşılamam olamadı çünkü geçen ay yumurtam olgunlaşmadı!İşallah bu ay olgunlaşır ve hamiş olurum canım! :emir_bebek:
Bu arada lsk hiç korkulacak bir ameliyat değil!Sadece ameliyattan sonra acayip gazın oluyor!! :bbo:
Dilerim hiç bunlara gerek kalmadan hamiş olursun canım!bol şanslar a.s.

canım benim arkadaşım kasımda hem düşük yaptı arkasındanda bu yöntemle kist aldırdı benim bildiğim.bu yöntemle .ve suanda yine 1,5 aylık hamile.2 ay sonra hemen hamile kaldı yine

Canım bende 2 ay önce laparoskopi oldum!Hsg de sağ tüpüm tıkalı çıkmıştı,doktor aşılamadan önce lsk olman lazım belki başka yapışıklıklar vardır dedi.Oldum ama neyazıkki tüpüm açılamadı!Ama en önemlisi sağ değil sol tüpüm tıkalıymış.Ve sağ tarafımda ultrosonda görülmeyen doğuştan bir kist varmış.Onu da açmışken aldılar.Ben eğer lsk dan önce aşılama olsaydım,sağda olgunlaşan yumurtayı önemsemeyip,sol dakine yoğunlaşacaktık!Oda hüsran!!
Daha aşılamam olamadı çünkü geçen ay yumurtam olgunlaşmadı!İşallah bu ay olgunlaşır ve hamiş olurum canım! :emir_bebek:
Bu arada lsk hiç korkulacak bir ameliyat değil!Sadece ameliyattan sonra acayip gazın oluyor!! :bbo:
Dilerim hiç bunlara gerek kalmadan hamiş olursun canım!bol şanslar a.s.

sağol canım ya....hakkaten insan boşunamı hsg çektiriyoruz...bir kaç kere daha duydum hata olduğunu....hayırlısı artık inşallah...a.s.

Çok korkuyorum arkadaşlar doktorumda istedi. Olan arkadaşlar korkulacak birşey yok diyor ama çoooookkk korkuyorum yaaaa :KK43:((

Çok korkuyorum arkadaşlar doktorumda istedi. Olan arkadaşlar korkulacak birşey yok diyor ama çoooookkk korkuyorum yaaaa :KK43:((

araştırdım internetten ve bencede korkulcak bişey yok..zaten anesteziyle yapılıyor...bişey hissetmiyceksin.. o yüzden rahat ol...

Sude peki ayıldıktan sonra çok ağrı olurmu acaba?? Offff ya ben tansiyon düşüklüğünden ölecem o güne kadar.

Sude peki ayıldıktan sonra çok ağrı olurmu acaba?? Offff ya ben tansiyon düşüklüğünden ölecem o güne kadar.

canım şöyle söyliyim..ben 3 aya hamiş kalamazsam bana yapılcak..ama 7 sene önce ameliyat geçirdim...ve inan bu onun %1 gibi ... ozaman bile hiç bişey hissetmedim sonrasındada...valla ben diyorum hamiş kalacaksam istedikleri kadar laparoskopi yapsınlar razıyım...:içelim:

merhaba arkadaşlar ben 2 yıllık evliyim polikistikover hastasıyım hamiş kalamıyorum rahim filmim çekildi kanalların dar olduğu ve laparoskopi yaptırmam gerektiği söylendi.bunu yaptırırsam hamiş kalabilirmiyim.yorumlarınızı okuyunca rahatlıyorum ama
yinede çok korkuyorum.bana yardımcı olursanız sevinirim

bende laparoskopi yaptırdım hiç acımıyor ondan 2 ay sonrada hamile kaldım şimdi 8 aylık hamileyim

merhaba arkadaşlar ben 2 yıllık evliyim polikistikover hastasıyım hamiş kalamıyorum rahim filmim çekildi kanalların dar olduğu ve laparoskopi yaptırmam gerektiği söylendi.bunu yaptırırsam hamiş kalabilirmiyim.yorumlarınızı okuyunca rahatlıyorum ama
yinede çok korkuyorum.bana yardımcı olursanız sevinirim

CANIM TABİKİDE HAMİLE KALABİLİRSİN..SONUÇTA BİZ ORTADA OLAN BÜTÜN SORUNLARI HALLEDELİM GERİSİ ALLAHA KALMIŞ NASİB EDER İNŞALLAH...UZUN SÜRE BEKLEYENDE VAR..HEMEN HAMİLE KALANDA..HEM ZATEN HİSSETMİYORSUN..O YÜZDEN HİÇ ENDİŞELENME yerimseniben

kızlar banada 3 ay içinde hamile kalamazsam LAPAROSKOPİ önerdi doktorum..benim yumurtam gelişiyo hemde tedavisiz rahim filmi oldu sol tüpüm hafif tıkalı sağ tüpümde açıktı sadece rahmim hafif aşağa doğru çökük oda düşüğe sebep oluyomuş ama yinede sorunum yok herşey normal ama OLMUYOOO :KK43:ben yaptırmak istemiyodum çok korkuyodum ama şimdi bu yazdıklarınızın sayesinde karar verdim laparoskopi olucam..okadar etkiliyoki burada yazdıklarınız teşekürederim..benim asıl merakettiğim LAPAROSKOPİ OLDUKTAN SONRA HAMİLE KALAN VARMI ??yoksa bu tüp bebeğe kadar sürücekmi böyleee:KK43:(yardımcı olursanıız çok seviniriim

arkadaslar merhaba

dr um ctesi gunu bana da laparoskopi olmamı soledi zaten çokca dr dolastımbunlarınb azıları laparoskopi onermisti artık 15 ay oldu ikinci bebegimizi isteyeli ve ben onumuzdeki ptesi gunu laparoskopi olmak için islemleri baslattım. hepinizin ortak yorum laparoskopi kolay bir ameliyat. kaldıkı rahim filmi cekilirken bile yorumları okudugumda daha korkunçtu yada az agrı var diyen vardı ama iki gorus vardı laparoskopi de çok kotu diyen yok simdiye kadar. varsa da yazsın lutfen:)
ben daha evel sezaryanla oglumu dunyaya getirdim dr 1/4 sezaryan agrısı olur dedi. bu durumda çok kolay. daha detay verebilirmisinzi acaba.
omuz agrısı deniyor ne kadar bir agrı nası bir omuz agrısı yada ne zaman gçiyor bu agrı ? bacaklarda agrı denmis o nasıl ? yani sacma soruyorum belki ama birazdaha bilgi alırsam kendimi daha rahat hissedeceğim.
simdiden tesekkurler yazılarınız iç in

birde yaptıran arkadaslar ameliyat sonrasında ne kadar sure korunma oneriyor dr ? kaç ay sonra calısmalara baslanabiliyor uç ay vs diye okudum ama dogrumu ?

Bende bugün doktoruma gidicem ve endometriyosis öntanısı konmuş bir hastayım tam bir tanı için doktorum laparoskopi yapmamız gerek dedi 5 yıldır yaptırmaktan korkuyorum hep kaçıyorum ama bulunduğum rahatsızlık artık dayanılmaz bir boyut aldığı için sanırım bende bugün doktoruma laparoskopi olacağımı söylicem,,,,yazılarınızı okuduğum kadarıyla kötü bir yorum yok sadece gaz yapması omuz ve bacaklarda ağrı olayı oluyormuş,,,bende "esrako" arkadaş gibi meraklarım aynı konuda laparoskopi sonrasında hemen hamile kalınabiliyormu yoksa korunma süresimi var ayak ve omuz ağrıları ne kadar sürede geçiyor,,,yardımcı olursanız sevinirim,,,,

Bende bugün doktoruma gidicem ve endometriyosis öntanısı konmuş bir hastayım tam bir tanı için doktorum laparoskopi yapmamız gerek dedi 5 yıldır yaptırmaktan korkuyorum hep kaçıyorum ama bulunduğum rahatsızlık artık dayanılmaz bir boyut aldığı için sanırım bende bugün doktoruma laparoskopi olacağımı söylicem,,,,yazılarınızı okuduğum kadarıyla kötü bir yorum yok sadece gaz yapması omuz ve bacaklarda ağrı olayı oluyormuş,,,bende "esrako" arkadaş gibi meraklarım aynı konuda laparoskopi sonrasında hemen hamile kalınabiliyormu yoksa korunma süresimi var ayak ve omuz ağrıları ne kadar sürede geçiyor,,,yardımcı olursanız sevinirim,,,,

ebruli ben kendim yeni bir sayfa actım sende ameliyatı olacaksan istersen oradan yaz. burası eski tarihli diyemi ne bilmiyorum yazan pek yok

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?p=4061871#post4061871

X