kızlar hamile olduğunu söyleyince nazar değer mi?

Canım valla bende nazara inanıyorum. Bundan 4 ay önce hamile kaldığımı öğrendiğimde bütün herkese söyledim. Sonra ne oldu düşükle sonuçlandı. Bundan sonra hamile kalırsam kadınlar kulünündeki arkadaşlar hariç çevremde kimseye söylemeye niyetim yok. Taki 4 aylık olanak kadar.

Canim nazalik bir ise yaramaz.Ve sirktir. Nazarlik tasiyacagina dua et, Ayetel Kursi, Felak ve Nas surelerini oku. Yani dua etmeyip nazardan korunmak icin nazarlik takmak, Allaha degilde o boncuga guvenmek olur ki bu sirktir. Ben bu yuzden hic bir yere nazarlik asmamda tasimamda.

duamı herzaman ediyorum zaten arkadaşım...

Bende nazara son derece inanırım.
Ben ilk gebe kaldığımda 3 ay sölemeyi düşünmüyordum kimseye malum hassas dönem ne olur ne olmaz diye..Ama eşim dayanamadı annesine söledi (tabe k validem öğreninde eşimin tarafı tamamen öğrendi kısa zamanda)Bende bizim tarafa söleyince kısa zamanda bizim taraftaki erkesede haber ulaşmış oldu.
Ama maalesef 11. haftada (artık içimin biraz daha rahatladığı zamanlardı 3 ay bitiyor diye)düşük olayı yaşadım...Şok oldum tabe.Hastanede yattığım günlerdede beni aramayan kalmadı diyebilirim ummadığım kişiler bile duymuştu ve geçmiş olsun dileklerini söledir tek tek.saolsunlar ama o durumda insan bir tuhaf oluyor bu teselli sözleri bile ters etki yapıtyor daha çok üzüyor insanı..bazı insanlarında ağır mı kaldırdın demesi bir başka moral bozucu etken tabe..
neyse bu olayı atlattım bir süre geçti üzerinden ve ben tekrar gebe kaldım.Bu defa kimseye sölememe kararı daha ağır bastı bu acı tecrübe sonrası...
3 aya yaklaşmıştık artık ben yeni yeni söyleyebilirim diye düşündüm ve samimi 3_4 kişiye söledim ve üstünden çok geçmeden bu bebeğimi de kaybettim maalesef...
tabe sebeb olarak kan pıhtılaşması olarak görünüyor ama işin nazar değme kısmı da büyük etken diye düşünüyorum yinede ben...
Herkes ii gözle bakmıyor tabe...
Ama dualarımızı okursak nazarı atabiliriz diye de düşünüyorum bende Yine bi bebiş olayım olursa bir süre sonra sölemeden duramam gibi geliyor..

X