Kızlar gelin burada dertleşelim bir sürü forum açmayalım

arkadaşlar neden bol su içmek gerekiyor.ben bu aralar su içemiyorummirmirmirmir

arkadaşlar merhaba,
ben cuma günü 2. aşılamamı yaptırdım.inşallah hayırlı olur. sizin ile paylaşmak istediğim başka bir şey daha var.
biz aşılamayı eşimin sperm sayısının azlığından dolayı deniyoruz.sper sayısını nasıl arttırabilir diye doktara gittim eşime altı aylık klomen tedavisi verdi.ilk 4 aydan sonra sperm sayısında bir miktar artış oldu.ilk aşılamamızıda o sıralar yapştık ama tutmadı.ikinci aşılama için beklerken bir akşam tesadüfen ntv kanalını açtım.ve üreme ile ilgili bir belgesel-deney vardı.burada 3 denek vardı.3 denektede sper sayısı az ve hareketlilik oranıda azdı.bu deneklere bir beslenme yöntemi uyguladırlar.sebze ve meyvelerden oluşan meyve suları içirdiler sabah akşam 6 süreyle.bu süre sonunda 2 denekte hareketlilik oranı oldukça arttı.diğer denekte hem sayı iki katına çıktı hemde hareketllik arttı.be bu deneklerden biri bu deney sonunda bebk beklediklerini öğrendiler. ve bende aynı şeyi denedim 1 aydır eşimle sabah akşam büyük bir bardak meyve suyu içiyorum.cuma günü yaptırdığı testde, 1ml de 14milyon sperm çıkarken sayı 48 milyona çıkmıştı.çok şaşırdım ve sizlerlede paylaşmak istedim.meyve suyu vücudun üretti antikorları yok etmek için birebirmiş.bu antikorlar sperm üretiminde spermin dna sını bozduğunda sayıda ve kalitede azalma olurmuş.

meyve suyunu nasıl yapıyorum: 1 şeftali,yarım muz,1 armut, üzüm v.b. gibi meyveleri (hangisi evimde varsa) blendırdan geçiriyorum.içine bal(doğal antibiyotiktir) ceviz falanda koyuyorum.üzerine hazır meyve suyu,süt,su hangisi olursa koyuyorum.sulandırmak gerekiyor yoksa püre gibi oluyor.bu karışıma bazen bir dal ıspanak ya da salatalık,domates gibi kapama göre sebzelerde koyuyorum.eşimle bana birer büyük bardak çıkıyor.

yalnız ilk zamanlar gaz yapıyor ağrıda yapabilir.ama zamanla bünye alışıyor.ve inanın kendimi daha zinde hissediyorum.bağırsak düzenim bozuktu ona da çok iyi geldi.ve daha az yiyorum,şikinliğim de gitti.e bide aşı tutarsa değmeyin keyfime:) umarım sizde de işe yarar.

kızlar benim sizlere bir sorum olacak.apandisi patlayıpda tabii ameliyat olmuş.hamile kalamayan yada tam tersi hamile kalan birilerini duydunuz.

benim ablam hamile kaldı canım.16 yaşındayken tam ameliyat anında patladı apandisti.apadist yumurtalığınıda sardığından yumurtalık küçük kalmıştı ve adet göremiyordu.tedavi verdiler ama hormonları o kadar çok yüklemişler ki ablamın kızlık hotmonu oldukça azalmıştı ve hatta erkekleşmeye başlamıştı.başka bir tedaviye geçti.bu tedavi daha iyi geldi.birkaç ayda bir de olsa regl oluyordu.evlendiğinde sorunları devam ediyordu ama diyet ve ilaç tedavisiyle hamile kaldı:) diyet yaptı çünkü tedaviden dolayı çok kilo aldı ve kilo bir bayanın hamileliğine engel oluyor.neyse şimdi bir oğlu var ve 4 yaşında:)Allah olmayanlar da versin...

canım moralini bozma sakın.biliyorum insan sabırsız oluyor.bende 1.5 yıldır deniyorum.2. aşılamamı oldum onu bekliyorum.ama hiç umutsuzluğa kapılmadım.çünkü herşeyde bir hayır vardır diye düşünüyorum.çünkü doğanın öyle bir düzeni var ki biz bunu anlayamıyoruz.bir gün doktora gittiğimde acile bir kız geldi 3 aylık hamileydi ve çocuğun kalbi durmuştu kürtaja girmesi gerektiğini söylediler inan herkes yıkıldı o anda. kızın eşi doktora neden olmuştur diye sordu.doktor bu durumların kesin cevabı yoktur ama genelde bu durumlar kalitesiz bir embriyo oluştuğunda olur.yani çocuk zihinsel ve fiziksel sorunlu olabilir ve bu durumlarda vücut bu hamileliğe engel olur.aynı şey sorun olmamasına rağmen gebe kalamayanlar içinde geçerli.sperm ya da yumurta kalitesiz ise problemli ise vücut birleşmeyi kabul etmiyor.belki bana da böyle oluyordur diyorum.biliyorum kendi yavrusu olması bi kadın için çok önemli ama olmuyorsa o kadar anasız babasız yavru var ki onlar geliyor aklıma.

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katılanlardanım üç aşılama birde micro denedim sonuç sıfır. üstelik 4 yıldır bu işlerle uğraşırken şimdide erken yumurta yetmezliği çıktı fsh 24 e fırladı benim gibi fsh sorunu olan varmı aranızda bazı ilaç ve beslenme programlarıyla fsh ın düştüğünü yumurta sayısı ve kalitesinin arttığını duydum böyle bir tedavi gören varsa benide bilgilendirebilirmi acaba delirmek üzereyim umudumu tamamiyle yitirmek istemiyorum gerçekten moralim çok kötü lütfen banada bi el atın

selam yazdım yazdım kimseden cevap alamadım
doğal kendi yumurtası ile tüp bebek yaptıran varmı diye

canim zaten herkes kendi yumurtasiyla yaptiriyor tup bebegi. Turkiye'de baskasinin yumurtasini veya spermini almak yasak. Senin yumurtalarinda bir sorun mu var? eger yumurtan yoksa sanirim Kibris'ta yapiyorlar yumurta transferi filan. Bol sans.
Ece

TAHRA38 selam arkadaşlar diye açtığın başlığa ben cevap yazdım Okumuyosun kimseden cevap almadım diyosun.Kendi yumurtamızla yaptırmadıysak da selamına cevap verdik en azından.Bi sağol diyeydin mutlu olurdum.Küstüm yazmam sana artıksenağlama

selam ben cok dusundum ama bulamdım cevabını neden dersın neden dıgerlerınden farklıyız neden anne olamıyoruz

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.aynı sorunları yaşıyoruz.allah hepimizin yüzünü güldürür
inşallah.

Selam hoşgeldin inş canim rabbim yar ve yardimcimiz olsun inş her arzu eden bebişini alir kucagina kisa zamanda..........

Selam hoşgeldin inş canim rabbim yar ve yardimcimiz olsun inş her arzu eden bebişini alir kucagina kisa zamanda..........

Merhaba el muallim ,senden haber alamadım,sonucun ne oldu canım,benim kimyasal gebelik oldu ve malesef şuan çok üzgünüm ,birde bunalıma girdim,çıkamıyorum,işallah senin güzeldir haberlerin,bana cevap yazarsan sevinirim arkadaşım,çok öptümsenağlama

canım selamm benim de olumsuz ya sana da üzüldüm
rabbım hayırlısını versin valla bunalıma gırmene hak veriyorum zaten işlemler insanı bunaltıyor umutlanıp sonra yıkılmak gerçekten zor yaşayan anlar rabbım inşallah sevindırsın cümlemizi inşş bı dahakı sefer olur üzme kendini zor bılıyorumm ama bu sefer üzüntüden hormon dengeside bozulabılır

o yuzden ıiy i olmaya çalış gelecek bebişin inşş ama naz yapıyor eşim bana öle diyor bende sana bu güzel teselliyi yapayım canım bol dua et ben de edıyorum bı zamanı var elbett inş sevineceğin gün yakındırrrrrrr öptummmmmmmmmmmm

selamunaleyküm el muallim çok güzel dua ediyorsun bu mübarek günlerde duaya o kadar ihtiyacım var ki transfer oldu sonucu bekliyorum bana da dua edermisiniz

canım inş herşey yolunda gıder........... kendını hiç kasma .... hep güzel düşün ... inş olacak ve onu öpüp koklayacaksınn hadı bakalım inş vaktı gelmiştır.... sonucu alınca haber ver....elbette dua ederim dualar müşterektır kalplerımız bırbırıne karşı..... aynı duygu içindeyız aynı özlem... inş herşey de yolunda gıerrrrrrrrrrrrrrrrr

selam herkese tüp bebek denemelerini nerede yaptırdınız arkadaşlar onlarıda yazar görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim

simaysi merhaba,kaçıncı denemende kimyasal gebelik oluştu,bende de kimyasal oluştu ve allah izin verirse bu ay sonu gibi dondurulmuşları deneyeceğiz....bizdeki sorun tüplerin tıkalı olması idi....senin sorunun nedir?Bilgi verebilirsen çok sevinirim,senin de sormak istediğin bişey olursa seve seve yanıtlarım.....

Merhaba,benim 2. denememdi,ama ilkini saymıyorlar.İlki tek yumurta ile oldu.İkiside negatif.İlkinde sonuç sıfırdı.İkincisinde sonu. önce 26,2 sonra 4,6 oldu.Kimyasal gebelik olmuş.Sence kimyasal gebelik oluşması iyi midir acaba?Bizdeki problem eşimde hareketli sperm sayısı az ve morfoloji bozuk...Napalım sonuna kadar deneyeceğiz.Allah herkese sabır versin...:teselli:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…