Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var!!

cnm bende 2-3 sene içinde düşünüyordum ama tabi doğurmadan önce! gerçekten bebeğe bakması çok zormuş yada bana öyle geliyo.her önüme gelen banada aynısını diyor. ikisi birden büyür diye. eğer bakmaya cesaretin olursa bi kaç sene sonra yap derim.bende öyle düşünüyorum çünkü

askito bence de hemen yapmak çok erken olur , 10 yıl da çok 2-3 sene sonra olsa daha iyi olur bence de cnm.. ben bir kaza olmazsa öyle yapmayı planlıyorum..

bu hamilelik konusu aslinda surdan acildi..
3 gündür midem bulaniyo ve eksimede oluyo..
yani sabirsizlikla adet olmayi bekliyorum.. en son ne zaman oldugumuda unuttum ..
ayin ortasimiydi basimiydi :uhm:
iste ben bunu söyleyince "ayy yap ikisini birdne büüt sölyledir böyledir.. "
beynimi yikadilar yanii

Ben çok zor hamilelik geçirdim. Son 100 gün hastanede yattım hiç kıpırdamadan, tuvalete bile kalkmadan. Doktorum bir sonraki hamileliğin kolay geçecek garantisi verse 2 sene sonra yine hamile kalırım. Vucüt kendini 2 yılda yeniliyor çünkü. Birde oğlum memeden kesilmiş olur. Ben tek çocuğum, eşimde tek çocuk. Oğlum akraba fakiri yani. Cesaretim olsa onu yanlız bırakmam.

bende tek cocuk istiyodum aslinda ..
ama cok kötü gercekten insanin kardesi olmamasi..
yap kiz sen bebisine 4-5 kardes :roflol:

rahmetli anneannem (mekani cennet olsun) derdi ki
kizim yapabildigin kadar yap cocuk.. bak benim 5 tane var ama biri bile yanimda olmuyor bazen :)

özellikle ilerki yaslarda insan etrafinda birileri olsun istiyor sanirim..

Ben etrafımdan birileri olsundan ziyade oğluma destek istiyorum. Ben bu zamana kadar kardeş eksikliği duymadım. Annem hastalandığında bir kardeşim olsun çok istedim. Asla ona baktırmazdım ama dertleşebileceğim, omzunda ağlayacağım birine, bir desteğe ihtiyacım vardı. Bazen diyorum ki bana erkenden birşey olursa oğluma kim destek olacak???

çorumlucum 2 yaşındada olsa 15 yaşındada olsa kıskançlık hala oluyor benım komşum var burda kızı var 14 yaşında şimdi yenı doğuym yaptı kızını bır görsen kardesını acayıp kıskanıyorr ..yanı kıskançlıklar hep olıuyor..askitocum valla bende ıkıncıyı yapsammı yapmasam mı tereddütündeyımm ama yaparsam en fazla 5 yıl ara verırım oda çocuğun okula başlamasına denkl gelıyor öyle olunca küçük çocuklamı yoksa büyüklemı uğracağız ya daha erken ya daha genç doğurmam lazım yoksa çok zorluk çekerızz ..valla bu konuda çok kararsızım .banada bazıları .çok geçirme 2 yıl sonra yap dıyorlar (inşallah kazaara kalmam).eltımın ıkısı ardf ardına olmuş şimdi bırı 6 yaşında bırı 4 e bastı kendılerı kurtardı çocuklarrama kadında kafayı yedı ama şimdi ondan rahatı yok valla o geziyor benım sınırım bozluyor evde havalarda soğuduu...off hıç sana yardım olamadım kendı kafam karıştı kafamçokkarıştıama 10 yıl ara verme bencede 10 yıl çok uzun bır zaman kendın zorlanırsınnherşeyı unutmuş olacağız bence unutmadan yapmalı en ıyisiiisositososito

Son düzenleme:
corumlu cadi ve arzu-ela...super annelersiniz kutluyorum...bende 26 yasindayim,ilk anne oluyorum..ikinciye hayirlisiyla iki sene sonra......ucuncuyu de dusunuyoz ama o daha da sonra 5-6-7 yil sonra falan bakalim......

kız sen bizle dalgamı geçiyorsun yoksaa :jeyyar:.

ben çok rahat bi hamilelik geçirdim ve bi okadarda kolay bi doğum yaptım.doğumdan hemen sonra çok geçirmeden bikaç tane daha yaparım diyordum ama kazın ayağı öyle diilmiş.çooook gazlı bi kızım oldu.gecem gündüzüm birbirine karıştı.üstelik yalnızdım bu yüzden çok sıkıntı çektim.allahtan çok anlayışlı bi eşim var yoksa şimdi bakırköydeydim.o yüzden ikinci çocuk fikri şimdilik bana çok uzak.ama 10 senede çok uzun olur 4-5 sene ideal bence.

a.sen kademeli anne olarak bende olaya balıklama atlıyorum arkadaşlar dikkatlice dinleyin bakimmmyerimseniben
yaş 35 ilk bebek 24 de doğdu yani kızım sonra kızım 9 aylıkken oğluma hamile kaldım...kızım 17 aylıkken oğlum doğdu. çünkü erken doğum oluyor benim sıpalar ...
3 cüsü 10sene sonra...benim fikrime gelince...zor oluyor ama gerçekten ikisi bir arada birbirlerini kıskanmadan ikiz gibi büyüyorlarki benim eşim hayatta bana yardım etmiş bir insan değildir.ceketini alır dışarı çıkar bi ryere gidilecekse biz yukarda hazırlanmak için cebelleşirizz..4 5 sene beklerseniz ikinciyi düşünenler için söylüyorum..birinci bebek ana okuluna başlayıncaya denk geliyorr...siz kaş yapayım derken göz çıkarma gibi bir durum oluyorki...önce hamilelikle sonra bebekle ilgilenmekten birinci bebeğe haksızlık ilk hayat tecrübesi okul çağına geldiğinde yanında olamazsınız....oyüzden çok erken olmamak kaydıyla 1-2 sene gibi bence ikinci bebeği düşünün..okula 1 yıl arayla başlıyorlar ve herşey birlikte yürüyorr..birbirlerine oyun arkadaşı arkadaş kardeşş herşey oluyorlarr..öyle büyüdükleri için kıskançlık nedir bilmiyorlarr...ama kardeş bir bebek kardeş nedir bilmedikleri için devamlı kardeş istiyorlar bizimkiler kardeşlerine kavuştular...herkes çok kıskanırlar görürsün vs vs dedi ama birkez olsun kıskanmadılarr..aksine kurban olurum tarzında sevmeler pek fazla...çok ara vermeden ikinci düşünenler yapın diyorum..ha bu arada benim kızım çok ağlayan mızmızmı mızmız bir bebekti...herkes benim sabrım karşısında hayret edyordu oğlumda bir okadar sessiz o yüzdende bir bakıma kolay oldu herşey gibi...

Son düzenleme:
evet herkes yazmıs vallahı bu konuyu açtgın ıcın tesekkurler canım benım

benım bebek asılama ıle oldu yanı normalde olması zor arkadaslar sorun bende pkos hastasıyım
bbu konuyu annem soktu aklıma kızm bı daha yap dıe banasa mantıklı geldı valla ama sezeryan oldugum için olur mu bılmıyorum ama seneye eylul gıbı dusunuyorum arkadasalar kesın kesın ilk once dr mla konusmam lzaım ha arkadaslar dıyebılrı kız erekn dıe ama ben ole hamıle kalmaıyorum canlarım benım yasımında geçmesını istemıyyorum acıkcası seneye hamıle kalırsam ınşallah aralarında 2 yas olacak ne guzel ıste ıkısı bı aradan cıkar vallahı su an erken ama 10 yılda fazla be canım bebek 10 yasında olacak pekı ya sen?ona gore dusun derım valla gel seneye bırlıkte kalalım kız

Askitocum kimsenin dolduruşuna gelme
2. Bebei yaparsan oğluna haksızlık edersin diye düşünüyorum
çünkü onunla yeteri kadar ilgilenemeden ilgi yeni gelene gidecek
hem 2 tane ufacık sana muhtac bebek iyi düşün derim
karar senin tabiki

fikirleriniz ve paylasimlariniz icin tesekkürler..
vazgectim :)

artik oglum yaramaz bir cocuk olursa daha gec , uslu bir cocuk olursada 1-2 yil sonra yaparim ins ..
tabi yaparim dediysem tek basima deil :roflol:

benım de mıdem bulanıyor regl olmadım tam 1 hafta gectı.cok korkuyorum cunku kızımın sutu gıdermıs yanı kızımı emzıremezmısım.yasım 29 ve ıkıncısını 2 yıl sonra dusunuyordum yanı kızım 2 bıtıp 3 e gırınce.cunku malum yastan dolayı.fakat nedendır bılmıyorum onumuzdekı yıl da olmasına sıcak bakmaya basladım.fakat hamıleleıkten cook korkuyorum keske hamıle olmdan o donemın zorluklarını yasamadan bebegımı kucagıma verseler.eh bu da ımkansız.bence bu yıl dusunmek ıcın erken.tabı umarım bunu yazarken 5 haftalık hamıle degılımdır.senağlamasevgıler........

kız sen bizle dalgamı geçiyorsun yoksaa :jeyyar:.

yook kiz haddimemi dalga gecmek...hosuma gitti icin oyle dedim....bende daha erken evlenseydim,benimde o yasta cocugum olurdu...25 yasinda evlendim,3 ay sonra hamile kaldim,isteyerek yani...herkez 2. korkuyo ben 3.bagsediyom(Allah nasip ederse)cocuklari cok severim,esimde....

şaka yaptım canumm:roflol:

bu arada bir olay daha anlatayımm..hamileyken kontrollere gittiğimde bir anneyle konuşmuştum gençti yaşı 22 yaşında filann..kucağında belki daha 8 aylık bebek hamile kalmıştı..birinci için hamile kalamamaktan korkmuşş..çünkü annesi çok zor hamile kalıp doğurmuş ve birinci büyüyene kadar ikinciyi ertelemiş...ikinci büyüdüğünde bebek yapmaya karar verdiğinde ise bebek olmamış çok tedaviler görmüş ama tek bebekle kalmış...kız birinci zor olunca ikinci için anneme çeker bir bebekle kalırım diye hamile kalmış biri kucağında ikincisi karnında kontrole geliyordu...herşey zamanında oluyorr..okadarki yediğimiz içtiğimiz hormon..ikincisininde garantisi olmuyorr..ikinci için tedaviye geleni çok gördüm...artı birincide sağlıklı gebelik geçirren ama ikincide sağlık problemi çıkanda çok konuştuğum oldu...özelllikle kan pıhtılaşması...örnek görümcem ve bir arkadaşım..birinci bebekleri hepsinin sağlıklı ama görümcemin 9 haftalıkken arkadaşımınkiler 3 er aylıkken karınlarında öldü bebekleri...görümcemin çabuk anlaşııldı..arkadaşımın bir hüzünlü bebek kaybetme daha yaşayyınca anlaya bildi...sonuççç hamile kalmadan başlayacağı bebek aspirini hergün ve hamilelik boyunca vurulması gereken bir iğne..yani 9 ay da her allahın günü allahım onlarada yardım etsin..arkadaşım onu göz önüne aldı ve 9 ay iğneyle ikinci bebeğine kavuştu çok şükür..görümcem korktu ergün iğne yapmaktan...o şimdi ben istemiyorumm ikinciyi diyorr.hakkınızda hayırlısı kızlarrr...sevgiler..

ALLAH herkesin hakkında hayırlısını versin tabii ama bir tek benim mi psikolojim bozuk hala anlamadım.benim zaman zaman rüyalarıma bile giriyor,sancılar,doktorlar,bağrışmalar,yaşadıklarım.ikinci çocuğum olsun istiyorum ama hamile kalmaktan çok korkuyorum.o günleri bidaha yaşamak istemiyorum.yani en azından psikolojim düzelene kadar.ve o kilolara tekrar geri dönmek istemiyorum.göbeğim bile gitmedi hala
ikisi birden büyüyünce iyide büyüyene kadar ne eziyetler çekilir.yani şahsen ben istemiyorum ve tavsiye etmem.ablamla benim aramda 1,5yaş var.annem büyütmüş,hiç de zorlanmadım tek başıma baktım size diyor.ama ben cesaret edemem.o şekilde bebişleri büyütenleride tebrik ediyorum.şuanda 2.yi düşünenleride....

vallaha kizlar size bana hamileyken ne zaman evlendim diye sordunuz ben kac defa yazdim ula
niye saklayim ki hem sayarsiniz da cikar zaten yasim
16 da nisanlandim bi sene nisanli kaldik (iyi halt ettik)
ondan sonra da 17 yasinda evlendim (iyi po* ettik ) hep anamlarin yuzunden ben dedim calisagim oyle evleneyim yok dediler evlen kocan calissin aman nedek iste simdiki aklim olsa 22 yada 23 lerde evlenirdim beeeeeeee :roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…