Kızlar evlilikte maddiyat fikirlerinizi alabilir miyim ? Lütfen

Benim ailemden kalacak daire var onun yok canım size de cok mutluluklar

Ne guzel Allah mesut etsin sizi de bana iki kişi çalışırsak bana da dededen ev kalırsa geçiniriz dendi. Güvenmedim dediğim gibi

Maalesef zaman eski zaman değil. Her erkek de çok zengin değil. Ee bu durumda kimse evlenemeyecek mi.. O yüzden evet keşke erkek tek başına ev geçindirebilse ancak relaite öyle değil çoğu zaman..

Önce insan evladı olsun, vicdanı, merhameti, saygısı, sevgisi olsun..Hayat arkadaşı, dost olsun. Sorumluluk sahibi, iş güç sahibi, çalışkan olsun.. Beklenmedik durumlarda pratik zekalı olsun, cevval olsun...Parası çok olur da insanlıkla alakası olmaz.. Hayat artık zor, ihtiyaçlar da lükse dönüştü. Bir de kendi paranı kazanması gibisi yok.. Varsın 2 kişi çalışın ama insanca,sevgiyle yaşayın. Ortak müşterekte buluşabileceğiniz, mutlu olacağınıza inandığınız biriyle yola çıkın. Ben eşimle tanıştığımda maaşlı çalışıyordu, ay sonu oluyordu elimizdeki azaliyordu, senin paran benim param yapmadık o zamanlardan beri. Ama eşim de çalışkandır, eşini çocuğunu düşünür, zor durumda kalacak olsak eminim kendini paralardı. Gün geldi rahatsızlığı oluştu. 3 yıl civarı evi ben gecindirdim sonra toparladı, çalışmaya başladı. Ben hastalansam o da elinden geleni yapardı..Ama iki kişi,2 maaşla daha rahat yaşadık, kimselere muhtaç olmadık. Sevgi, saygı, insanlık dolu bir evliliğimiz var şükür..Çok zengin biriyle evlenebilirdim belki ama bu kadar huzur ve güven içinde olmazdım. Yani diyorum ki birçok kriter var mutlu evlilik için, geniş çerçeveden bakın..

Elbette maddiyat önemli.Fakat en az onun kadar önemli olan karşılıklı saygı, sevgi ve destek. Şöyle ki çok parası olupta tabiri caizse cebinde akrep olan birinden hayır gelmez.
Bir diğer önemli konuda, olabilecek bütün durumlara karşı birlik içinde olabilmek. Hayat bu, zenginlik içinde yaşarken birden her şey tersine döndüğünde sizin vereceginiz manevi destek, eşinizin durumu düzeltmek için göstereceği çaba bunlar da çok önemli. Onun dışında sizinde en azından çocuk olana kadar çalışmanız hem sizin için hem de maddi anlamda gecinebilmek ve birikim yapabilmek için çok daha iyi olur. Çocuğunuz olduktan sonra da yine gelir giderleri eşiniz ile birlikte takip edersiniz, ona göre harcalamalarınızı planlarsiniz. İşin özü her şey birlikte iş birliği içinde yapıldığı takdirde rayında devam eder.

Ne güzel anlattınız çok mutluluklar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…