Kızlar evlilikte maddiyat fikirlerinizi alabilir miyim ? Lütfen

Bu devirde zaten ultra zengin aile çocuğu değilseniz karı koca calismak zorundasınız. Bebekten sonra en az 1 yıl tek başına idare edebilmeli. Gelir gider dengesini sağlayabilmesi sen de ona yardımcı olmalisin. Adam 50 bin alıyor diyelim ; kira ,elektirik,su ,gıda , bebek malzesi derdindeyken lükse kacamazsiniz, lüks talebinizi yerine getirmedi diye trip atamazsiniz. Sadece erkegin fedakarligiyla da olmaz sadece kadınla da olmaz.

Para gelir gider. Yoldaş olarak anlayışlı, sorumluluk sahibi gerekirse taşı sıksa suyunu çıkaracak adamları seçmek lazım. İti kopuğu koca yapmak için uğraşmayın. Hazır olmuş adamlarla yola çıkın derim. Zorluk yaşanabilir, dünyanın bin türlü hali var. Zorluk yaşadığınızda yaslanıp yürüyeceğiniz güvenilir biri olmalı yanınızda.

Ben de çalışıyordum bir süre önce işten çıkarıldım. Yurtdışındayım, tekrar iş arıyorum. Eşim evi geçindirebiliyor sorunsuz. Ama benim bakış açıma göre eşimi de işten çıkarabilirlerdi o zaman da benim geçindirmem lazım? Şu an o benim harcamama karışmıyor. Kira, fatura vb. ödedikten sonra maaşının neredeyse yarısını direk bana yolluyor. O işsiz kalsa ben de böyle yapabilmeliyim. Hayat müşterek, hastalık var sağlık var. Bir gün müstakbel eşiniz işsiz kalsa ya da sağlık sorunu yaşasa siz evi geçindirebilecek kalifikasyonlara sahipseniz ondan da aynısını beklemelisiniz. Ama değilseniz adam 20 alırken neden 30 değil, neden ucu ucuna yaşıyorum diyemezsiniz.

Tesekkur ederim canım zihnimi açtın. Bana ikimizde çalışırsak geçiniriz dendi de yanlış bir erkek söylemi o zaman. Uzaklaşıyorum
Normalde tabi ki kadınlar da çalışsın. Erkeğin eline bakmasın. Ben bu kafadayım kendim de çalışıyorum zaten. Ama ikimiz de çalışırsak geçiniriz vs diyen erkekler evlendikten sonra cimriliğini meydana çıkarıyo gördüğüm kadarıyla. Ben eşimle tanıştığımda ikimiz de işsizdik. Eşim ben bi işe gireyim de sen girmesen de olur diyodu. Şimdi de istersen istifa et diyo Allah korusun öyle bi şey tabi ki yapmam ama demesi bile yeterli. Yani erkek evi tek başına geçindirebilmeli arkadaşım.

Ay kız manifestliyorum ve dua ediyorum şu an tam olarak istediğim erkek profilini tanımladın, yöneleceğim
Bulursun inşallah çünkü çalıştıkça şu oluyor canım senin de maaşın var ya e diyorum benim maaşım bu
Evet diyor şaka yaptım hadi hadi şakaymış
Çalışan kadına da bu sefer bu çalışıyor rahatız kafasına bürünüyorlar

Masallah ya siz bulmuşsunuz darısı bana gerçekten

Dünyanın binbir türlü hali var, iki tarafın da yalnız başına ev geçindirecek halde olması lazım bence. İkimiz de çalışırsak geçiniriz evet ama bu yetmiyor ki ev kiraları asgari ücreti geçmişken

Tabii ki cok haklısınız. Benim sürekli talepkar bir karakterim yok. Hal böyleyken karşımda da beni hakedecek dediğim gibi lüks olarak değil yeteri kadar ben tek başıma da idare ederim, geçindiririm diyecek erkek aradım açıkçası

Diğer arkadaş çok güzel demiş hayat bu eşin işsiz kalırsa sen de kocana ;" üzülme ben varım." diyebilecek misin ? Yoksa burada konu açan başka bir konu sahibi gibi bu senin sorunun sana para Mara yok diyip ortada mi bırakırsin ?

Son düzenleme:
Evi çekip çevirmek için az da olsa kazanması önemli tabi. Özellikle bu zamanda.

İyi de tek kişi çalışsa da onun garantısı yok ki , herkes hastalanıp işten çıkabilir veya çıkarılabilir bu sadece kadınların başına gelebilecek bir durum değil.. ama evet normalde bir erkeğin maaşı güzel olursa en azından iki kişiyi geçindirelecek kadar olursa iyi olur. Ama hamilelik durumu çalışmaya engel değil hamile kadınlar doğumun son ayına kadar çalışabiliyor ben yurtdışında yaşıyorum burda öyle bir yasa var. Mecbursun doğuma son bir ay kala izine çıkarıyorlar 1-2 sene sonra devam.

Benim mesleğim işten çıkma çıkarılma durumuna müsait bir meslek maalesef ki onun mesleği de öyle diyebilirim. Bu yüzden karşımda biraz daha garanti aradım erkekler de zaten her şeye takılıyor diyerekten. Dediğim gibi talepkarlık ya da lüks değil sadece tek başına da yeteri kadar muhtaçlık duydurmadan gecindirebilecek erkek garantisi tabii sizin bakış açınız eşitlikçi ve bir bakıma doğru. Tesekkur ederim

Hamileyken de çalışmak istemem galiba canım büyük konuşmam tabii ki insallah diyeyim canın ne kıymetli diyebilirsiniz bakış açınız derim, hemcinslerimle didişmem ama ben iş hayatına hamileyken gidecek kadar da dahil olmak da istemiyorum sanırım ya… lüks değil muhtaç ettirmeden yaşatacak erkek bence anormal değil… tecrübeli kız arkadaşlarımı okuyunca burada da bir de… Prenses oldular erkekler zaten

Son düzenleme:
Karşınızda ki insan bence yanlış birşey söylememiş ki evet bu ekonomide ikinizde çalışırsanız ancak geçinebilirsiniz. Diğer türlü sadece yaşarsınız.Bir de işten çıkarılma sadece kadınlara has değil erkek işten çıkarıldı diyelim peki siz bir evi tek başınıza geçindirebilecek misiniz?

Teşekkürler. Bu konuda böyle ama eşim de mükemmel biri değil tabi ki inşallah size her anlamda mükemmeli denk gelsin

Bırakmam insallah kocamı kocammm

Hayır işte değilim bu durumda evlilik iptal diyorsunuz yani. Bunu da düşüneyim, teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…