Kızlar evlilikte maddiyat fikirlerinizi alabilir miyim ? Lütfen

Erkekler prenses değil ama insan ..tek insanın çalışması kadar zor bir şey yok bence ve bir yere kadar insan tek başına mücadele edebilir, hele ki maddi konular evliliği parçalayan konulardan biri evlimisin bilmiyorum ama sanmıyorum ..Hiç bir şekilde destek olmamak çok kötü. Çünkü hep ekmek parası getirmek için emek harcayan biri var ortada affedersin kadın olsun erkek olsun. Eşşek gibi kimse kimseyi tek çalıştırmaya hakkı yok. Bu arada eşler de hastalanabilir veya iş yeriyle alakalı sorunlar oluşup pat diye işsiz kalabilir..Burda sadece kadın haliyle işe gidipte erkeğin evde oturduğunu da okuduk. Dünyanın binbir türlü hali var. Bir kadın herzaman ayakların üstünde durmalı bence bunun rahatlıkla bir alakası yok .. bebeğin masrafları olunca sıkışınca anlarsın en geç zaten benim bakış açım bu tartışma didişme olamaz. Danışılıyorsa buraya , Fikir alışverişine herkes açık olmalı

Çok katılıyorum size hele ki bu devirde erkek tek başına nasıl yetecek Allah aşkına sonra üstüme bir kazak alamadım markette canım çikolata çekti kocam almadı konuları açılıyor bilemiyorum ya

O zaman bence iptal sizin standartlarınıza göre geliri baya baya iyi biri ile bir evlilik yapmanız gerekiyor
Ben sadece kimseye muhtaç ettirmeyecek geliri olsun dedim. Şurayı şu kadar gezecek şundan şu kadar su zaman alacak biri istemedim aslında. Ama tabii günümüz şartları yine belli miktar gerektiriyor olabilir de çok da değil bence benim dediğime göre. Çünkü düğün istemem nişan kendi aramıza isterim falan, şu mobilyam şuradan beyaz eşyam olsun takıntılarım da yok

Bunu diyecek gelirde olması lazım karşınızdaki insanın. Lükse gelene kadar kira, ev geçimi, bir bebeğin masrafları derken hepsini tek başına halletmesi için ne kadar kazanması gerektiğini hesap edip,maaş sorgulamasıyla hayatınıza birini alın o zaman.
Prenses erkek muhabbeti değil bu yani adamın geliri belliyken ne yapmasını, demesini bekliyorsunuz?

Peki evlenince tatile gitmek çocuk olunca kıyafet bez mama bunlar marka takıntısı felan da değil.Ha çocuk azıcık büyüyünce sinema isteyecek bisiklet isteyecek anne arkadaşım da şundan var çok beğendim diyecek .Diyecekte diyecek

Tamam bana kızmayın bekarım ve daha çok büyük sayılmam sizden akıl alıyorum. Haklısınız günümüzde ihtiyaçlar da lüks oldu artık bu açıdan düşünmemiştim. Ne zormuş ya valla, hayırlısı

İhtiyaçlar da lüks olmus az önceki arkadaşıma dediğim gibi haklısınız bu açıdan bakınca zor valla. Düşüneyim her şeyiyle. Tesekkur ederim

Tanımladığınız gibi birine benziyordu diyebilirim kulağıma küpe taktım, teşekkür ederim

Ben hem kadının hem de erkeğin tek başına evi geçindirebilecek potansiyelde olması gerektiğini düşünüyorum. Niye sadece erkek geçindirmeli? Tut ki adamla evlendik sağlık sorunu çıktı çalışamadı 5 sene. Napıcaz,bunun için boşayacak mıyız?

Ya da evlendik,2 çocuk yaptık adam öldü kaldık kadın başımıza sokakta. Napıcaz 2 çocuğu camii avlusuna mı bırakacağız? Mecbur çocuklara bakıp kendimizi geçindirmek zorunda kalacağız.

Demem o ki dünyanın bin türlü hali var. Mağdur olmamak için kadının da erkeğin de ekonomik özgürlüğü olmalı,gerektiğinde kendisine ve ailesine bakabilmeli.

En önemlisi meleğiniz maaşınız olmalı doğum olduğu zaman zaten doğum parası alıyorsunuz işten çıkartılmada tazminat alıyorsunuz kendinizi idare edebilirsiniz o zamanlar da
eşinde geliri olmalı ki evinize bakabilsin en önemlisi anlayışlı eş

Şimdi olay şurda garipleşiyor, erkek memur olsa ortalama bir maaş kazansa 50-60 bandında yine de tek başına evi kadının hamilelik hastalık durumlarından dolayı çalışamadığı süreçte geçindiremiyor. Bu suç erkeğin mi peki değil tabi ki. Bizim sustuğumuz ülkenin geldiği durumdan dolayı böyle. Kadının maaşıyla birleşince iki kişi adam akıllı evine peynir zeytin sokup üstüne başına kıyafet alabiliyor. Kiraların çok yüksek olması maaşın yarısını alması tüm olayları bağladı.

Arkadaşım karı koca memur olup evlerine 100-110 girmesine rağmen 25 kira veriyor öyle geçiniyorlar iki kişi ancak kadın çocuk sahibi olsa; maaş zaten gitti+ev de boğaz sayısı 3 e çıktı+gün geçtikçe her şey daha da pahalandı... 55 bin tl bunlara yeter mi ?

Bilmiyorum valla bana yetmez gibi geliyor. Ev araba alsa borç ödese zaten tek maaş hayatta ödeyemez. Bu durumda da erkeğin paralısı diyince iş ya çok başarılı kariyer sahibi, yüksek maaşlı bir erkek seçmeye ya da aileden zengin erkek seçmeye gidiyor.

Ben evlenirken bunları hiç düşünmedim seviyorum dedim evlendim şu an çocuk düşünmediğim için pişman da değilim. Bir senede tamamen kendimiz yaptığımız düğünümüzün, kurduğumuz evimizin borçlarını neredeyse bitirdik. Tatile de gittik gezdik tozduk aşırı lüks yaşamadık bu arada ancak dikkatli harcamalarla ve 'değer mi?' sorusunu sorarak ilerledik. Şu an ben işten çıkarılsam eşim tek başına ikimizi de borçları bitirdiğimiz için geçindirir ancak ev alamaz araba alamaz. Benim babam da memurdur ancak ev aldı araba aldı 3 çocuk okuttu büyüttü birini evlendirdi... Eski alım gücü burda ortaya çıkıyor. Çocuk olsa o masrafı eşim tek başına kaldırabilir mi ? Soru işareti. Ya ek gelir kaynağı elde edilmeli ya da ben uzaktan öyle böyle bir kaç mesleğimin artısı olarak yönelebileceğim noktalar var onlarla ek gelir elde edebilirim belki öyle halledilir. Emi olun sorduğunuz soruyu şu an evliler bile çocuk yapmadan önce düşünüyor hepimizin ortak sorunu haline geldi.

Tesekkur ederim canım zihnimi açtın. Bana ikimizde çalışırsak geçiniriz dendi de yanlış bir erkek söylemi o zaman. Uzaklaşıyorum
Merak ettim ama ikimizde dediği nokta ne ? Yani kendisi ne kazanıyor ve ilerisi için kazanmayı umuyor ki sen çalışmazsan geçinemeyeceğinizi düşünüyor. Geçinmenin bir çok çeşidi var. Bana göre geçinmek evinde rahatça yiyip içebilmek ara sıra hobilerin için çıkıp gezebilmek ara sıra da tatile çıkabilmek. Kimisine göre ev araba alabilmekte geçimin içinde ancak artık ev araba lüks haline geldiği için geçinmenin içine dahil edilmiyor. İkiniz çalışsanız kazanacağınız toplam 40-50 bin lira ise evet tek başına geçindiremiyor galiba derim ben. Ama ben zaten memur çocuğuydum asla öyle zengin olmadım zengin birine sorsan geçinmek en en en az 150-200 bin kazanmaktır.

Olmalı. Olmalı. Olmalı.
Geçim çok zor. Her şey ateş pahası. Çalışkan bir eşiniz olmalı. Bu düşünce sizi yer bitirir. Yaşadım.(Boşandım . Çekilecek gibi değil) Sizden maddi konuda hiçbir şey beklemeyen biri ile birlikte olun.
Benim eşim iki işte çalışıyor. Hamd olsun hiç düşüncem yok. Allah ondan razı olsun. Tatile de gidiyoruz. Yani eksik bir şey yok. Lafımı ikiletmez. Ama onun bir dediği de iki olmuyor. Hiç evine dair düşüncesi yok. Acabası yok. Benden yana zerre üzüntüsü yok. Böyle bir denge varsa ok.
Ama günümüzün erkekleri kadınlaşmış durumda. İçiniz nasıl kabul ediyorsa öyle biri olsun. Yani sadece erkeği baz alın. Ben çulsuz olsam da bu ev gecindirir mi diye.

Merhaba. Öncelikle bu zamana erkekleri cümlesi değil hayatın gerçeği bu ekonomide geçinmek için 2 kişinin çalışması şart bence ama eğer kadın çocuk yaparım çalışmam diyorsa erkek tek başına 2 kişilik daha doğrusu 3 kişilik kazanıyor olmalı evet bu mantık doğru . Burada bence sorun kadının eve kapanması hayattan çekilmesi ekonomik özgürlüğü olmaması şartlar uygunsa her kadın çalışmalı diye düşünüyorum

erkek değil her insan tek başına hayatını devam ettirebilecek düzeyde olmalı
adam iyi gelirli olsun hamileyken seni kapıya koyarsa nolcak
ama doğru kemaliniz yapmaz
nafaka tazminat konularını görüyoruz burda
üç kuruş

Bence erkek de kadın da tek başına evi geçindirebilmeli. Hayat bu her şey bizim için

Olurda işler yolunda gitmezse nafaka ile gecineniyeceginize göre gene çalışacaksınız .Hem kendi parani kazanmak güzel bir duygu.Hemde işleyen demir ışıldar.Kocanin holdingi olup ortak edecek yönetim kurulunda iki goruneceksen çalışma tabi.Sergi aç kitap yaz .Evde ev işlerine el atmayacak para bende toplanacak diyenden kaç .Para önemli sevgi dediğin bitebilir ama para kazanırsan ve onu doğru değerlendirirsen o seni yarı yolda bırakmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…