Kızlar eşim alman vatandaşı ve Almanya'ya bir düzen kurmak için gitti? Ben 4,5 aylık hamileyim? Türkiye'deyim birkaç bilen arkadaş varsa sorularim var

Adamlar ülkelerine ne kadar kıymet veriyorlar ya,ülkelerine gireceklere bi sürü şart koşuyorlar, bizim memleket maaşallah yol geçen hanı..

Kızlar Almanya'da yaşamaya karar verdik. Eşim alman vatandaşı ben türk vatandaşıyım. Esim 20 gun önce Almanya'ya gitti. Aile birleşimi vizesi için basvuru yaptık ama hala tabiki randevu verilmedi. Dil sertifikası da istiyorlar sinava gireceğim kasimda. 4,5 aylik hamileyim Almanya'ya doğumdan önce gitmeye çalışıyorum... Hamile olduğum için bir incelik tanirlar mi gitmenin daha kolay yolu var mi? Bilen biri varsa bana yardımcı olabilir mi🥺
Bildigim kadariyla hayir, yasalarca bir oncelik yok. Yalniz bana kalirsa vize ciksa bile hemen gitmeyin, dogumu burda yapip gidin derim neden derseniz bilmediginiz etmediginiz bir yerde tek basina dogurmak korkutucu olabilir :KK51: Bir de Almanyada doktoru, hastaneyi aylar onceden rezerve etmeniz gerekiyor, simdi gitseniz bile hastane bulmakta zorlanirsiniz muhtemelen.
Esiniz karni burununda bir kadini birakip gittimi oylece yani, Allah affetsin ama bana cok sorumsuzca geldi:KK51:

Kızlar Almanya'da yaşamaya karar verdik. Eşim alman vatandaşı ben türk vatandaşıyım. Esim 20 gun önce Almanya'ya gitti. Aile birleşimi vizesi için basvuru yaptık ama hala tabiki randevu verilmedi. Dil sertifikası da istiyorlar sinava gireceğim kasimda. 4,5 aylik hamileyim Almanya'ya doğumdan önce gitmeye çalışıyorum... Hamile olduğum için bir incelik tanirlar mi gitmenin daha kolay yolu var mi? Bilen biri varsa bana yardımcı olabilir mi🥺
Vize atamasını idata yapıyor. Tarih atandıktan sonra vizenin çikması 1 ay bile sürmez. En sıkıntılı kısım idata ile olan bekleme süresi. Sizi üzmek istemem ama, Benim tarihim 7 8 ayda atanmisti. Ve idatanin siz hamile oldugunuz icin bir ayricalik yapacagini zannetmiyorum. Bence siz kendinizi hic strese sokmayin Türkiyede dogum yapacak gibi kendinizi hazirlayin.

X