Kızlar eşim alman vatandaşı ve Almanya'ya bir düzen kurmak için gitti? Ben 4,5 aylık hamileyim? Türkiye'deyim birkaç bilen arkadaş varsa sorularim var

Kızlar Almanya'da yaşamaya karar verdik. Eşim alman vatandaşı ben türk vatandaşıyım. Esim 20 gun önce Almanya'ya gitti. Aile birleşimi vizesi için basvuru yaptık ama hala tabiki randevu verilmedi. Dil sertifikası da istiyorlar sinava gireceğim kasimda. 4,5 aylik hamileyim Almanya'ya doğumdan önce gitmeye çalışıyorum... Hamile olduğum için bir incelik tanirlar mi gitmenin daha kolay yolu var mi? Bilen biri varsa bana yardımcı olabilir mi🥺
Benzer bir durumu yasadim bende. Belcika-Flaman bolgesi icin başvuru yaptim surec uzuyordu. Evraklarim artik yabancilar burosuna gittiğinde e posta yolladim. Cunku ucaga binme haftasi doluyordu.30uncu haftada yazdim. Hemen aninda donus yaptilar. 1 hafta icinde vizemi bastılar. Belki sizin belgeleri de one cekebilirler denemekte fayda var.

Benzer bir durumu yasadim bende. Belcika-Flaman bolgesi icin başvuru yaptim surec uzuyordu. Evraklarim artik yabancilar burosuna gittiğinde e posta yolladim. Cunku ucaga binme haftasi doluyordu.30uncu haftada yazdim. Hemen aninda donus yaptilar. 1 hafta icinde vizemi bastılar. Belki sizin belgeleri de one cekebilirler denemekte fayda var.
evraklarınız gittikten sonra 1 ihtimal doğuyor

ama bu kadına daha randevu verilmemiş

Almanya için randevuyu alana ve evrakları verene kadar ulaşabileceğiniz bir yer yok, insan yok en başta, "ben hamileyim" diyebileceğiniz/yazabileceğiniz kimse yok, evraklar gidince almanyadaki büroya laşabilmek daha kolay msela. bir kuzenimde durum öyle oldu eşi tr'den halledemedi oradaki eş alman vatandaıydı o evrak gidince araya sora ilgilene çıkardı vizeyi valla.

bu sistem uzun süredir tıkalı güya değiştirdiler, randevu listesi sistemi değişti güya, güya konsolosluklar verecekti randevuları 1-2 ay da verdi sanırım ama şu anda tekrar aracı kuruma döndü yine aracı kurumlar atama yapıyor.

randevu alamayıp evrakı veremediğiz sürece kimseye durumunuzu anlatma şansınız yok ki...ha anlatsanız dinler mi almanya bilmiyorum ama zaten kimseye anlatamıyorsunuz.

Kocanın ne acelesi vardı hamile karısını bıraktı gitti? Senin iş yaş gibi gözüküyor.

Biz Eylül ayinda konsolosluktan randevu almak için basvuru yaptık. Hala atama bekliyor diyor. 37. Haftaya kadar ucabilirmisim Lufthansada öyle. Yabancılar bürosu dediğiniz belcikada ki mi? Siz önceden randevu almadiniz mi? Süreç nasıl isledi...

facebookta aile birlesimi gruplari var kesinlikle oraya bakin, danisin derim. Bildigim kadariyla dogmamis cocuk uzerinden de vize alabiliyorsunuz. Ve bu durumda a1 sarti da aranmiyor diye biliyorum. Yalan olmasin. Kesin bakin o gruplara.

evraklarınız gittikten sonra 1 ihtimal doğuyor

ama bu kadına daha randevu verilmemiş

Almanya için randevuyu alana ve evrakları verene kadar ulaşabileceğiniz bir yer yok, insan yok en başta, "ben hamileyim" diyebileceğiniz/yazabileceğiniz kimse yok, evraklar gidince almanyadaki büroya laşabilmek daha kolay msela. bir kuzenimde durum öyle oldu eşi tr'den halledemedi oradaki eş alman vatandaıydı o evrak gidince araya sora ilgilene çıkardı vizeyi valla.

bu sistem uzun süredir tıkalı güya değiştirdiler, randevu listesi sistemi değişti güya, güya konsolosluklar verecekti randevuları 1-2 ay da verdi sanırım ama şu anda tekrar aracı kuruma döndü yine aracı kurumlar atama yapıyor.

randevu alamayıp evrakı veremediğiz sürece kimseye durumunuzu anlatma şansınız yok ki...ha anlatsanız dinler mi almanya bilmiyorum ama zaten kimseye anlatamıyorsunuz.
Aynen oyle randevu sistemi cok kotu. Arada bir suru para yiyici var. Hanimefendi hic randebu bulamadiysa dediğiniz gibi bir faydasi olmaz. Benim evraklar konsolosluga gitmisti ordan dofiye. Eger surece hic baslayamadiysa dediğiniz gibi muhattap olabilecegi kimse yok. Araci firma ile çalışıyorlar malesef vfs globalle yani

Biz Eylül ayinda konsolosluktan randevu almak için basvuru yaptık. Hala atama bekliyor diyor. 37. Haftaya kadar ucabilirmisim Lufthansada öyle. Yabancılar bürosu dediğiniz belcikada ki mi? Siz önceden randevu almadiniz mi? Süreç nasıl isledi...
Vfsden randevu aldim tabiki. Vizeye basvurdum evraklarım 2 ay sonra falan anca dofiye gitti. Yani yabancilar burosuna ulastiktan sonra dilekce yazdim. Hamile oldugumu durumumdan falan bahsettim. Tabiki bunlari belgeledim. Evraklarimizda bir sikinti da yoktu. Hemen donus yaptilar sonra da vizeyi verdiler. 36. Haftaya girmeden doktor raporu ile ucabilirsiniz ama ikiz ise 32 diye biliyorum. Tabi ucak firmasina gore degisir durum.

Merhaba bende Almanya’ya aile birleşimi ile gelip burda doğum yaptım . Eğer doğumumu nerde yapayım diye sorsaydın Almanya da derdim sana özelden anlatırım çok iyi bir sistemleri var ayrıva aylar önce değil iki hafta önce ayarladım hastaneyi.
Ama sana kötü bir haberim var doğuma kadar girsen çıkmaz ve doğumu Türkiye de yaparsan aile birleşimi vizen ve çocuğunun aile birleşimi vizesi için tekrar başvuru yapacaksın tabi pasaport ve kimliği geldikten ve sana randevu verdiklerinde .. eşinin yanına maelsef bir yıldan önce gidemezsin sana tavsiyem vizesi kolay Ülkelere başvur Şengen al git

Muhtemelen vizen yetişmez. Çocuğun Türkiye’de bile doğsa Alman vatandaşı olacak. Sana randevu çıktığında ortalama 2-3 ay sonra vize yollarlar. Sınırsız oturumun olur buraya geldiğinde. Hamile olmanı da konsoloslukta söyleme. Umurlarında dahi olmaz.

X