Kızlar eşim alman vatandaşı ve Almanya'ya bir düzen kurmak için gitti? Ben 4,5 aylık hamileyim? Türkiye'deyim birkaç bilen arkadaş varsa sorularim var

elmira13

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2024
45
15
28
Kızlar Almanya'da yaşamaya karar verdik. Eşim alman vatandaşı ben türk vatandaşıyım. Esim 20 gun önce Almanya'ya gitti. Aile birleşimi vizesi için basvuru yaptık ama hala tabiki randevu verilmedi. Dil sertifikası da istiyorlar sinava gireceğim kasimda. 4,5 aylik hamileyim Almanya'ya doğumdan önce gitmeye çalışıyorum... Hamile olduğum için bir incelik tanirlar mi gitmenin daha kolay yolu var mi? Bilen biri varsa bana yardımcı olabilir mi🥺

Sizin doğumunuza yetişmez bence aile birleşimi vizeleri uzun sürede çıkıyor ben 3 aya yakın beklemiştim, size ayrı bir hak tanınacağını sanmıyorum. Eşiniz geri gelmeyecek mi, neden gitti?

Kızlar Almanya'da yaşamaya karar verdik. Eşim alman vatandaşı ben türk vatandaşıyım. Esim 20 gun önce Almanya'ya gitti. Aile birleşimi vizesi için basvuru yaptık ama hala tabiki randevu verilmedi. Dil sertifikası da istiyorlar sinava gireceğim kasimda. 4,5 aylik hamileyim Almanya'ya doğumdan önce gitmeye çalışıyorum... Hamile olduğum için bir incelik tanirlar mi gitmenin daha kolay yolu var mi? Bilen biri varsa bana yardımcı olabilir mi🥺
hamile olduğunuzu başvurduktan sonra ancak beyan edebilirsiniz

başvuru sürecinde buna dair bir bilgi verebileceğiniz bir aşama onu geçtim herhangi bir insan evladıyla muhatap olma şansınız yok ki

daha randevu verilmemiş
kasımda siz sınava girseniz bile randevuyu vereceklerinin garantisi yok, randevu olsa bile eksik evrak deyip tamamlayın isterler, diyelim sonuç çıktı ve hemen aralığa da verdiler randevuyu, ve diyelim siz de tüm evrakları verip gebe olduğunuzu belirttiniz.

şu anda 4.5 aylık hamilesiniz 7 aylık olunca uçağa binemiyorsunuz zaten maksimum 2.5 ayınız var...2.5 ayda randevu verirler de siz de tüm evrakları tamamlayıp teslim ederseniz iyi, anca yani.

e zaten sizin uçağa binme süreniz geçiyor...ondan sonra hemen inceleyip hiç ek evrak istemeseler bile zaman kalmıyor.

hamile olduğunuzu başvurduktan sonra ancak beyan edebilirsiniz

başvuru sürecinde buna dair bir bilgi verebileceğiniz bir aşama onu geçtim herhangi bir insan evladıyla muhatap olma şansınız yok ki

daha randevu verilmemiş
kasımda siz sınava girseniz bile randevuyu vereceklerinin garantisi yok, randevu olsa bile eksik evrak deyip tamamlayın isterler, diyelim sonuç çıktı ve hemen aralığa da verdiler randevuyu, ve diyelim siz de tüm evrakları verip gebe olduğunuzu belirttiniz.

şu anda 4.5 aylık hamilesiniz 7 aylık olunca uçağa binemiyorsunuz zaten maksimum 2.5 ayınız var...2.5 ayda randevu verirler de siz de tüm evrakları tamamlayıp teslim ederseniz iyi, anca yani.

e zaten sizin uçağa binme süreniz geçiyor...ondan sonra hemen inceleyip hiç ek evrak istemeseler bile zaman kalmıyor.
7. aya yetişse de takibini yapabileceği doktor bulması da zor. En azından benim yaşadığım yerde çoğu kadın doğumcular 2 3 aya yeni hasta bile kabul etmiyor. Temiz temiz Tükiye'de doğursanız daha sağlıklı olabilir. Böyle baya zorlu olur.

Sizin doğumunuza yetişmez bence aile birleşimi vizeleri uzun sürede çıkıyor ben 3 aya yakın beklemiştim, size ayrı bir hak tanınacağını sanmıyorum. Eşiniz geri gelmeyecek mi, neden gitti?
tüm evrakları verdikten sonra mı 3 ay beklediniz randevu alana kadar mı?

7. aya yetişse de takibini yapabileceği doktor bulması da zor. En azından benim yaşadığım yerde çoğu kadın doğumcular 2 3 aya yeni hasta bile kabul etmiyor.
aynen,, sigorta doğumu bile karşılamayabilir onlar da ayrı dert. ama zaten gidemeyeceği için ....

Valla umurlarında bile olmaz. Uçak sınırınıza da çok az kalmış zaten

tüm evrakları verdikten sonra mı 3 ay beklediniz randevu alana kadar mı?
Evrakları verdikten sonra, ama ben başka bir ülkeye başvurdum tabii Almanya değil, orası daha küçük, o zaman dil şartı yoktu ve pandemi dönemi olmasına rağmen iyi bir sürede çıktı, Almanyada çok daha uzun sürüyordur herhalde vize işleri

Bildigim kadariyla hayir, yasalarca bir oncelik yok. Yalniz bana kalirsa vize ciksa bile hemen gitmeyin, dogumu burda yapip gidin derim neden derseniz bilmediginiz etmediginiz bir yerde tek basina dogurmak korkutucu olabilir :KK51: Bir de Almanyada doktoru, hastaneyi aylar onceden rezerve etmeniz gerekiyor, simdi gitseniz bile hastane bulmakta zorlanirsiniz muhtemelen.
Esiniz karni burununda bir kadini birakip gittimi oylece yani, Allah affetsin ama bana cok sorumsuzca geldi:KK51:

Avrupa'da insan hakları vs önplanda olduğu için belki dikkat edebilirler.
kuzenimin (kuzen kadın) henüz ilkokul çağında 2 çocuğu ile eşi Almanyadaydı kendisi gidebilmek için aile birleşimi 1 sene filan bekledi. ki dil mil sorunu yoktu mühendis kadın.

bebek ve anne aynı yerdeyken ön plana alacakları bir şey yok ki. bebek ve anne ayrı düşmüş olsa hadi belki...

Son 1 senedir, shengen ile gelip avukat ile aile birleşimi yaptığını söyleyen insanlar görüyorum, eskiden bu mümkün değildi mesela ama yaptıklarını ifade ediyorlar bilemiyorum.

Diğer konuya gelirsek bence zaten doğumu türkiyede yapın sonra rahat rahat gidin. Benim almanyada sonradan gelmis arkadaşlarım bile türkiyede doğuma gidiyorlar 😂 zaten çocuk alman vatandaşı olacak, aile birleşimi sürecine girmeyecek. Bence siz bunu bi düşünün.

zamanlama olarak hic zannetmiyorum bu kadar cabuk olacagini.
Bende hic tavsiye etmem dogumu almanyada yapmanizi.
Nereye geliyorsun bilmiyorum ama herkesin doktoru yillardir ayni oluyor. Yeni hasta alimi cok zor ve zaman gerektiriyor.
Ayricada sigirta islemini hallettinizmi, önceden halledin mutlaka, masraflari hicbir sigorta sonradan kabullenmez.

Vede simdi ev isi tasin, yerles derken bu stresi bence hamile bir kadin yasamamali.
Türkiyede dogurmani tavsiye ederim
Hayirlisi olsun insallah

şuan vize sürecindeyim. Almanya aile birleşimi için randevu tarihi atama süresi 1 yıl. 1 yıldan önce tarih atanmıyor. Sonrasında randevu tarihi, vize çıkışı derken 1.5 yılı bulur.

Hiçbir mazeret, bahane geçerli olmuyor, en net yanıt, üzgünüm..

Eşiniz ev tuttuysa bunu bildirsin. Randevu hızlanabilir galiba

Bir de Almanyada doktoru, hastaneyi aylar onceden rezerve etmeniz gerekiyor, simdi gitseniz bile hastane bulmakta zorlanirsiniz muhtemelen.
Nasil ya🙄 Almanya'nin sistemini cok bilmiyorum ama mecburen ilgilenirler gibi geliyor.

Ben baska bir avrupa ulkesinde yasiyorum Almanya'ya kardesime gittim oradayken kanamam oldu ve 2 kere acile gittim. Hemen ilgilendiler.

X