Kizlar bilginize ihtiyacim varrr,,,,,,,

suprise

Guru
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
121
1
kizlar kizim 3aylik oldu neredeyse.. ve artik doymuyo... ek mamaya basladim ama genede sizlere bi danismak istedim... ek mama hakkindaki her turlu bilgilerinizi benle paylasirsaniz cok cok memnun kalirim... simdiden tesekkurler kizlaaarr....

canım benım kızımdada var aynı sorun milıpakullanıyorum doktor onu tavsiye etti

bende elimden geldiğince sütümle beslemeye çalışıyoum ama yetmediği zamn milipa veriyordum önceleri ama şimdi bebelac aldım daha çok seviyor gerci fazla vermiyorum 3-4 günde bir 60 cc zorla içiyor hep anne sütü başka birşey içmek istemiyor

canım preaptamil almıştık ilk önce zor eriyo ve oğlum hiç sevmedi sonra bebelac kullandım hem kolay eriyo hemde oglum bayılarak içiyo

bende başlarda kızım az kilo aldı die preaptamil vermiştim benim kızda hiç sevmedi zar zor yediriodum ama bittikten hemen sonra hepsini kustu bende bi daha vermedim şuan sadece emzirioum 15 gün önce dr a gittigimizde az kilo almıştı pazartesi aşımız var bakalım yine az kilo aldıysa sütümü tahlil ettirecegim eger vitaminsizse bende mamaya başlayacagım..

ben nestle nan 1 kullaniyorum pudra mama olarak(nestle guigoz ve nutrilon u da oneririm)
ayrica kavanoz mamalari veriyorum yada evde kendim brokoli patates havuc karnibahar ispanak bu sebzelerden haslayip pure haline getirip veriyorum yada elma armut ve vanilyali princ tozunu karistirip pure halinde veriyorum
bence sadece devam mamasi kullanip gec kalma tecrubeyle sabittir sonra cok ugrastiriyorlar canim...

kzılar doymadığını nasıl anlıyorsunz bebekte ne gibi durumlar oluo.bende doymadığını düşünüyorum ama dr.umuz yeterli diyor ilk 2 ay ayda 1.200 aldı şimdi 600 gram allmış bana az geldi yardımcı olursanız sevinirim

bu arada haslanmis sebzeleri pure haline getirdikten sonra icine bir cay kasigi kadar sivi yag zeytin yagi ekliyorum bunu doktorumuz tavsiye etmisti, diger cocuklarimdan biliyorum.... bunuda ekleyeyim dedim arkadaslar..

okyanus elif çoooooook teşekkürler ben sebzelere geçmekte tereddütlüydüm. seni okuyunca rahatladım inana. yarın başlıyorum ben de.ilk patetes havuç versem nası?
bir de ben gece maması aldım arkadaşlar.biraz evvel verdim daha yoğun bir mama daha doyurucudur kanımca.çünkü benim oğlan sabaha kadar uyanmazdı iki üç gündür geceleri de uyanmaya başladı doymuyor.

nestlenin 6 mama formülü toplatılıo tüm dünyada arkadaşlar,bilginiz olsun:)

sebze pürelerini 2-3 aylık bebeklerinize mi veriyorsunuz?
arkadaşlar ilk 4 ay bebklerin vücutları, iç organları ve sindirim sistemleri bu tip gıdaları tolare edebilecek yeterlilikte değil. daha o kadar gelişmediler henüz. bence sebze meyve vermedn önce biraz daha düşünün

meyve ve yoğurdu zaten dr. tavsiyesiyle veriyorum canım.ayrıca düşünmeye gerek yok sanırım
nestlenin niye toplatılıyormuş? alla merak ettim bak

ya kizlar su nestlenin mamalarinin neden toplatildigini bende merak ettim.... ben de muz versem agir olur diyodum... heralde agir olmaz demiiii kizlllaar.. bu arada hepinize ayri ayri tesekkurler..

kızlar nestlenin maması toplatılıyo bende duymuştum bu çinden ihraç edilenler ama .. hani melamin bulunan mamalar yine de araştırın yanlış hatırlıyo da olabilirim çin deki mama skandalından sonra ben milupayı kestim zaten ishalde yapmıştı ne bileyim nestle yi duyduktan sonra türk malı diye hero baby veriyorum valla severek de içiyo zaten mamamları nası kullanacağına bebek karar veriyo ishal kabız kusma ve yemek istemiyosa verme demişti dr. ark muz kesinlikle şu anda vermeyin kabız yapıyo...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…