kızlar bebeğimi kaybedıyorum

evet ben 2 düşük yaptım cnm.biri 2 sene once bide şimdi yeni yaptım...banada dr. bir test verdi 450 tl falandı..yaptırmak lazım...ama istersen sende yaz cnm benim...başka testler nelerdır...bir daha bu aciyi yaşamak gerçekten çok kötü bir duygu....:çok üzgünüm:

bide şey soracam sana cnm..eğer kanda pıhtılaşma bozukluğu varsa ne yapmak lazım.fisfisfis

bide şey soracam sana cnm..eğer kanda pıhtılaşma bozukluğu varsa ne yapmak lazım.fisfisfis

kanda pıhtılaşma bozukluğu, kadınlarda zaten kendini genellikle tekrarlayan düşüklerle gösterir. bu kadınların bir kısmı bazen normal bir doğum yapar daha sonraki gebeliklerinde düşük yapınca hastalık tespit edilir. bazende ilk bebekten başlayarak tekrarlayan düşükle seyreder. maalesef çok yanlış ama testler çok yüksek maaliyetli olduğundan sanırım devlet 2 veye daha fazla düşükten sonra bu testleri yaptırıyor. zaten bu testlerde her yerde yapılmıyor. en iyisi güvenilir özel bir laboratuarda yaptırmak ben öyle yaptım. eğer pıhtılaşma bozukluğu tespit edilirse gebelik planlanırken coraspin 100 mg kullanılır. zaten pıhtılaşma bozukluğu olanların coraspini sürekli kullanmalarını öneriyoruz. gebelik tespit edilir edilmezde cleaxane gibi düşük molekül ağırlıklı heparinler dediğimiz iğnelere başlanır.
ben sana kısaca ilk başta yapılması gereken testleri yazayım. bunların sonuçlarına göre daha ileri ayrıntılı testlerde yapılır.
1.protein C, protein S
2.faktör V Leiden mutasyonu
3. MTFHR gen mutasyonu
4.anti kardiyolipin IgM, ve IgG
5. homosistein
6. anti trombin III
yaptırdığın testlerin sonuçlarını ayrıntılı olarak yazarsan sana yardımcı olmaya çalışırım.

teşekkürler cnm..evet dr da bana sordu kaçtane düşük yaptın çünkü 3 dan snra bu testler yapılır bende 3-4 tane dedim...ne yapayım 1 tane daha yapsam ölürüm ben...bana yapılacak testleri yazıyorum sana şimdilik bunları verdi bana
1-anti HıV
2-anti-HCV
3-protein C-S
4-APTT
5-promo virus-JGM-JG6 (galiba yazısını pek anlamadım)
6-toxoplame ve 2-3 tane daha var ama yazısı okadar tuhafki anlamıyorumbide eşime kromozon analizi verdi oda yaptırsın...evet dediğin gibi çok pahalı..bunlar sadece 450 tl tutuyor...haftaya yaptırmaya gidecam sana sönuçları mutlaka yazarım...herşey için tşkler.cnm

canım benim yazdığım listedeki 2,3,ve 4. testleri mutlaka yaptırman lazım asıl pıhtılaşma bozukluğunu gösteren onlar. istersen bir ara onlarıda yaptır.

tamam cnm ben diğerleri yaptırmaya gittim zaman bunları daha gösterecam..yaptırayım..ne yapalım artık bebiş gelsınnnnnn

tamam cnm ben diğerleri yaptırmaya gittim zaman bunları daha gösterecam..yaptırayım..ne yapalım artık bebiş gelsınnnnnn

merhaba kızlar..bakın kan pıhtılaşması hakkında şunları söyleyebilirim size;

bakın ben 1 tane düşük yapmıştım .hemen sonrasında tüm tahlillerimi yaptırdım.. adanadayım ben burda çükürova üniversitesi tıp fakültesinde testlerimi yaptırmıştım ücret ödemedim(doktorum sevkli göndermişti o hastaneye) kan pıhtılaşması çıktı

neyse ben düşükten sonra bebe aspirini kullandım günde 1 tane hamile kalana kadar,kanı sulandırıcı etkisi var aspirinin..hamile kaldığımda yine pıhtılaşmayı önleyici iğneye başladım..günde 1 tane koldan bacaktan veya göbekten kendimiz yapıoyoruz iğneyi(eşim yapıyo banada)

genelde pıhtılaşma sorunu olanlar hamilelikte iğne kullanıyor.. bu iğne cilt altı iğneleri,minicik enjektör zaten ,minicikte iğnesi var,hiç canının acımıyo ama ilaç birazcık yakıyo..oyle korkulacak bişey değil,bebeğimizin sağlığı için herşeyi yaparız dimi...

ebruli canım inşallah tahlillerin temiz çıkar veya kolay çözümü olan bişey vardır....

ay canlarım benim...boyle güzel anlatıyorsunuzki artık üzülmüyorum,bir umut var hala benimde bebişim olacak..çarşamba yada perşembe talihlerini yaptırmaya gidecam,inşallah bişey yok bu kan pıhtılaşması olsa da genede tedavisi var...şutarafagitti

kızlar yarın talihleri yapmaya gidıyorum,acaba kaç gün içinde çikacak..bilen var mı?

kızlar yarın talihleri yapmaya gidıyorum,acaba kaç gün içinde çikacak..bilen var mı?

canım benim günaydın...

ben adanada tıp fakültesinde yaptırmıştım..ben 1 ay sonra sonuçları aldım canım..ama sen istanbuldasın belki daha erken alabilirsin..

canım benim günaydın...

ben adanada tıp fakültesinde yaptırmıştım..ben 1 ay sonra sonuçları aldım canım..ama sen istanbuldasın belki daha erken alabilirsin..

çok geç almışsın cnm..inşallah burda bu kadar geç çikmaz... :çok üzgünüm:

Bende adana da yaşıyorum ve 2 kez düşük yaptımda Çukurova ;Tıp fakültesi Balcalı hastanesinde kromozom analizi testi yaptırıcazda 1 ay sonra rsndevumuz var eşimle sonuçların ne sürede çıkmıştı senin onu sorucaktım :çok üzgünüm:

canım ben orda ben orda tahlili kolay yaptırdım geç randevu vermemişlerdi ama sonuçları nerdeyse 1 veya 1,5 ay gibi sonra aldım.. ..düşük için geçmiş olsun canım inşallah tahlillerin temiz çıkarda tekrar sağlıcakla kavuşursun bebişine .. bu arada hangi doktora gidiyosun

testleri yaptırdım..çarşamba beni arıyecaklarmış...galiba hazır olacaklar mirmirmirmir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…