Kizlar Bacağina Kramp Giren Varmi?

harzemsah

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
361
24
40
KIZLAR GECE UYURKEN SOL BACAĞIMA KRAMP GİRDİ ÇOK ACIDI BALDIRIM KASILDI GEÇENE KADAR KIVRANDIM ŞİMDİ DE HALA AĞRIYOR senağlama
HAMİLELERDE BAZEN OLUR DİYORLAR. KALSİYUM EKSİKLİĞİNDEN FALAN MI OLUYOR ACABA BİLİYORMUSUNUZ? BAŞKA YAŞAYAN VAR MI?

benim 3.ayda felan karnıma kramplar girdiğinde magnezium diasporal saşe vermişti doktorum ve işe yaramıstı...sende de devam ederse doktorunla görus bencede...

Ayyy Canim Benim Bi Kaç Kez Oldu Hatta Bu Sabahta Ayni şey Oldu Uykudayken Uyandim.sağ Bacağima Kramp Girdi çok Kötü Yaa.bol Bol Yoğurt Ye Dedi Doktorum Süt Iç Dedi Ama Hepsini Yapiyorum Geçmiyo.birde Anneme Sordum Oda Olur Dedi Halk Arasinda Bebek Yeli Diyomuşlar.bacağina Kramp Girince Yaninda 2. Kişi Baldirindan Bi Eliyle Tutsun Diğer Eliylede Dizden Aşağiyi Ve Yavaş Yavaş Düzeltsin Sonra Hafiften Masaj Yapsin Biraz Hafifletiyo.kalsiyum Magnezyum Ve Yanliş Hatirlamiyorsam Potasyum Bunlardan Herhangi Birinin Eksikliğinde Görülürmüş.bazende Yoğun Egzersiz Yapinca çikarmiş

ahhhh ahh canım bende gecen hafta yaşadım banyodan cıktım kramp girdi yere yıgıldım acısından masaj yaptım gecmedi ama şiddetlli agrısını hafiflettim 5 günde kramp giren yer sürekli agrıdı sorma canım berbat bişidi şimdi tamemen gecti cok şükür cok dikkat ediyorum süt iciyorum ve bolca su

benimde 2 haftadır kram giriyordu bacağıma geceleri özellikle birde sol kasığımda çok şiddetli 20/30 snlik sancılar oluyordu ctesi dr. gittim magnezyum verdi 2 gündür kullanıyorum ama dün gece olmadı bi sancı ve kramp.Dr. görüş cnm muhakkak ama normal bu kramplar korkulacak bir durum yok.

Çok sağolun kızlar aslında yeterince kalsiyum alıyorum vitaminde içiyorum. Sabah 2 bardak süt 2 kibrit kutusu kadar peynir yiyorum öğlende 1 kase yoğurt yada 1 bardak ayran içiyorum aldığım vitaminin içinde de var kalsiyum megadyn pronatal kullanıyorum magnezyumda var içinde ama yetmiyor demek ki anlamadım bir daha olursa doktora sorarım. Suyu biraz az içiyorum belki de ondan olabilir..

:a015:ben o krampları her gece yasıyorum 2 aydır böyle ve sanki ayarlamışsın gibi hepte gece uyurken yaşıyorum cok kotu oluyo ve sağ bacağımın agrısı hiç gecmiyo

geçen gece uyurken birden uyandım sağ ayağıma kram girdi çok fena oluyoya hemende geçmiyo ertesi gün bile acıdı:bbo:

benim de yaklasık 2 haftadır uyurken giriyor cok fena
benim yedigim peynirin yogurdun haddi hesabı yok vede yani :)))
ayrıca magnezyumda iciyorum ama gene de oluyor iste
takmamak lasim arkadaslar normalmis cunku

bendede oluyo özellikle geceben doktoruma söylemedim bile .. normal oldugunu bildigimden.. daha önceden magnesyum hapi yazmisti.. her ihtimale karsi.. simdi yazdiklerinizi okuyunca aldim iki tane.. doktorum magnesyum hapini yazarken istersen bir kutu ic bise olmaz vücut artani atiyormus diye duydum bende iki tane attim su an bile becegim sizliyo..

benim hergece kalçamdan bacaklarıma doğru ağrılar oluyor baldırımdaki kramplar hariç çok acı çekiyorum yaa uyuyamıyorum hiç geceleri ara arada kollarıma giriyor.doktoruma bişey soylemedim haftaya gidicez inşallah.ozman soyleyim.

benim de ilk defa dün akşam girdi can havliyle uyandım aman yarabbim müthiş bi ağrıydı yaa. haalaa ağrıyo üzerine basınca..

Son düzenleme:
artık yatakta sağa sola dönerken işkence şeklinde oluyor...pozisyonumu bulana kadar epey agrı çekiyorum...eşimde endişeleniyor...

kızlar dün bacagıma feci kramp agrısı girdi ama anlatamam size yok böyle bir acı otururken durduk yere eşimde nette geziniyordu kendimi yere nasıl attım bilmiyorum vallahi ama okadar cok agladım ki acıdan senağlamacok kötüydü yaa hala agrısı kaldı sızlıyor allahtan eşim yanımdaymış hemen masaj yaptı ama ne acı cektim cok feciydi ayy kimsenin başına gelmesin birdaha kızlar bu kramplar cok fena bişi berbatttttt....:1no2:

geçmiş olsun kızlar, benim de sağ bacağımın iç en üst tarafı çok ağrıyor.. daha şimdiden genişleme ağrısı olabilir miki CADIARZU sizlerde olan var mı yaaa.. doktorum varis oluşmuş dediydi ama tam çatı kemiğine doğru ağrı yapıyor devamlı .. dönerken çok canım acıyor 1,5 - 2 aydır böyle .. ben de pimpirikliyim malum erken doğum korkusu var hep içimde :1no2:

ay gecmis olsun canim .. :1hug:

Sagol canım a.s.

ya bu varis nasıl bişi nasıl belli oluyor bende varmıdır ki:uhm:

Dün gece hamileliğimin 2. krampını da yaşadım. 1 haftadır vitaminlerimi içmiyordum ondan herhalde. Artık son 3 ay problemler iyice artmaya başladı Mantar kabızlık bel ağrıları bacak ağrıları..Allah yardım etsin hepimize. Çok fena kabız olmuşum dün bi ıkındım bi ıkındım basur oldum sandım ya çok korktum kanamam da oldu

hepinize geçmiş olsun annişler...
kramp bendede oluyor zaman zaman.uykunun en tatlı yerinden acıyla uyanıyorum,sanki biri bacağımı kesiyor.çok beter bir ağrı.gece yattığımda belimde çok ağrımaya başlıyor.sırt üstü hiç yatamıyorum.en çok sol yanıma yatmaya çalışıyorum sağada yatıyorum tabii.sabah bi uyanıyorum her tarafım uyuşmuş..yüzüstü yatmayı çooooook özledim.hep öyle yatardım.Allahım ne rahat olurdu...sonlara doğru yaklaştıkça sıkıntılar sorunlar artıyo kızlar haliyle.artık 30lu haftalara yaklaştıkça telaş başladı bende,çok heyecanlanıyorum az kaldı diye...ALLAH HEPİMİZE HAYIRLI DOĞUMLAR NASİP ETSİN...

Benim de şimdiye kadar 3 kez başıma geldi. Uyku esnasında olmuyor bende. Uyandığımda esneyip kollarımı bacaklarımı gerdiğim zaman oluyor. Şimdi öyle esneyemiyorum. Bacağımı gerdiğim an olacak gibi geliyor. Baldırımda oluyor. İnşallah bi daha olmaz, cidden çok feci bir ağrı. Tüm gün sertleşmiş kalıyor baldır bölgesi. ve yürürken hep ağrı oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…