Kızımda uyaran eksikliği varmış

İçinizi dökmüşsünüz son yazdıklarınızı ağlayarak okudum… o kadar aynı ki hayatlarımız çocuklarımız… anne olmayı hiş sevmiyorum artık çocuğumu canımdan çok seviyorum ama bu durum çok farklı. Yorgunum çok yorgun. İçimde binbir korku ve soru işareti… hep acabalar. Elimden geleni yapmaya çalışırken dağılışım hatta bu üzüntüyü yaşarken neredeyse yiten mutlu evliliğim, aile bağlarım… kimsenin anlamaması. Ama en zoru da ne biliyor musunuz bu bugünleri böyle hayal etmemiştim, ben kızımla heryere gidip herşeyi yapacaktım. Onunla en iyi arkadaş olacaktım. O bebekçe konuşmalarını duymak için sabırsızlanıyordum. 4 ay sonra 3 yaşına girecek ama bilmiyorum çok üzgünüm. İyi bir anne olamadığımı hissediyorum kendimi bilgisiz hissediyorum tv izlettiğim için bilsem izletirmiydim oysa hiç… ve daha bir ton duygu karmaşası içinde kızım düzelsin diye çırpınıyorum…. Size en önemli tavsiyem ne kadar zor olursa olsun tv tablet telefon hiç açmayın ve acilen özel eğitim aldırın. Kızım 7 aydır alıyor ve hala istemiyor inat ediyor çılgınlar gibi ağlıyor kimi zaman ama faydası çok oluyor. Eğitimden önce ismine bile bakmazdı. Küçük adımlar diye bir eğitim seti var onu alın onları da evde uygulamaya çalışın az az. Kızınız işaret parmağını kullanıyor mu istediği bişey için, göster dediğiniz sorduğunuz bişeyi göstermek için falan?

Erken dönemde fark etmiş olmanıza çok sevindim 16 aylık kızım var ismi ile seslendiğimde bana bize bakmıyor sesleniyorum besra diye hiç umursamıyor bile evet bende her fırsatta TV den videolar açıyordum işimi rahat yapayım bu onu oyaliyor diye oyuncakları ile oynaması gerektiği gibi oynamıyor gelişimsel pediatriye götürdüm çocuk genetiği ve çocuk nörolojisi görsün dedi büyük ihtimalle özel eğitim alacak dedi ben seninle yarım saattir konuşuyorum ne bana ne sana bakıyor dedi direkt otizm dedi odadan çıkmamla ağlamam bir oldu

Merak etmeyin eğitim ve sizin desteğiniz sıfır tv bol bol sosyallik ile gececek. Ama hemen değil. Bu süreçte güçlü ve sabırlı olun. Dünyada geçmeyen hiçbir şey yok. Daha çok küçük hemen eğitime başlayın daha kısa sürede fayda sağlarsınız. Lütfen ertelemeyin. İnşallah tez zamanda hiç yasamamış gibi olursunuz bu süreci

Merhaba yorumunuzu tesadüfen gördüm de rica etsem oğlunuzun "sosyalleşememe" durumunu biraz açar mısınız? Ve kaç aylık biraz anlatır mısınız

Merhaba yorumunuzu tesadüfen gördüm de rica etsem oğlunuzun "sosyalleşememe" durumunu biraz açar mısınız? Ve kaç aylık biraz anlatır mısınız
Oğlum 11 yaşında. Ilkokulda 4 yıl boyunca tek bir arkadaşı bile olmadı. Dışarıda da olmadı. 4 yıl boyunca tek bir arkadaşıyla konuşmadan bitirdi okulu. Doğal olarak çok sıkılıyordu ve okuldan nefret ediyordu.
Şimdi ortaokulda bebek adımlarıyla sosyallesiyor. Terapilere devam ediyoruz elbette.

Anladım Allah yardımcınız olsun. Teşekkür ederim açıklama için

Kızım 3.5 yaşında otizm tanısı aldı rapor almadık, 2 yaştan beridir evde eğitim ve diyetler yapıyoruz. Cocugunuzdaki uyaran eksikliği ve fazlalığı aslında. Ekran çok güçlü uyarandir renkler şekiller parlak eğlenceli oyunlar. Beyin o kadar çok ışık ve renk ile sese maruz kalınca strese girer. Öğrenmeye kapatır. Çocuk dışardan eğleniyor görünür. Ama Kortizol seviyesi artar. Kızımda ekran hasarı yanlış besler düzensiz antibiyotik ve bazı besin alerjileri vardı. Göz teması varsa korkmayın. Akranlar yetişecek, biraz geriden gelecek o kadar. Beyin ekransiz öğrenmeye alışsın gerisi çok kolay.

Rabbim surecinizi kolaylastirsin insallah

Merhaba kızınız şuan ne durumda acaba atlattı mı durumu. Benim kızım önümüzdeki ay 3 yaşına girecek baya ilerledi ama hala konuşmuyor ses taklitleri başladı ama. Öfke krizleri geçiriyor devamlı çok fazla yoruldum artık. Bu krizler çok zorluyor bizi

Merhaba yorumunuz için çok teşekkürler. Kızınızın şuan durumu nasıl acabakonuşuyor mu aştınız mı sorunları. Göz teması var

Ama yaşıtları gibi değil ben anlıyorum. Bazı yaşıtları ile aynı ama bazılarıyla değil.
Bunun için üzülmeyin derim bende hikayemi paylaşmıştım burda
Sonrasında bazı şeyleri düşündükçe nelerin sebep olabileceğini düşündüm zor bir süreç hala eğitime devam ediyoruz bayağı yol katettik ama hala arkadaşlarımın çocukları gibi deil
Ben boyle kabullendim ve uzulmeyi biraktim
İnanın hepsi gerçek deil sosyal medya da

Kendinize dikkat edip sağlıklı beslenin siz kendinizi ne kadar iyi hissederseniz çocuğunuz da o kadar iyi olur
Eşiniz yardımcı olmuyor mu

Merhaba yorumunuz için çok teşekkürler. Kızınızın şuan durumu nasıl acabakonuşuyor mu aştınız mı sorunları. Göz teması var
Otizmde kronik bağırsak sorunları olur. Kızım 15 aydan itibaren aşıdan veya bakım veren babaannesi tarafından yanlış beslendiginden kronik kabızlık yaşıyordu. Bir haftayi bulurdu wc miz. Yanlış beslenme diyorum öyle çamur atmak falan değil. Beslerken sınırı yoktu. Kızım da az hareketli bir bebekti ve sadece ağzını açardı. Sonra safra kusardi. Bozulan sindirim dengesi florayi bozar. Ki besin alerjilerimoz hep varmış. Ona iyi gelmeyen gluteno sekeri sutu dayamisiz. Kızım ezberledigi kelimeleri amacına uygun olmadan sarfediyor. Aklına gelen kelimeleri yersiz sayıyor. Ama konuşmasını beklemek en son amacım. Temas yoktu etrafında dönme vardı. Göz teması hiç yoktu, oyuncakların tekerleklerini döndürdü. Öfke nöbetleri vardı kafasını ve tırnaklarını duvara vururdu, tırnakları içe yamulurdu, tehlike farkındalığı yoktu, arabaların üzerine koşardı, oyun başlatma eşlik etme devam ettirme yoktu. Kabızlığı 2 güne düştü, bu olumsuz belirtilerin hepsi gitti. Uykudan uyanıp bağırıp sabahlamalari bitti. Diyetler, takviyeler, enzim içeren gıdalarla rodiolin takviyesi çok işe yaradı.

Benim kıZımda öfke nöbetleri çok var ayrıca uykudan bir anca uyanıp ağlama krizine öfke krizine giriyor gün içinde de bazen yapıyor kafasını ve ayaklarını yerlere duvarlara vuruyor 5 aydır bu var çok çaresizim bunun için ne yapabilirim

Alerjilerini nerden öğrendiniz bi de aşının yan etkisi olduğunu da ben de öğrenmek istiyorum. Bizde kabızlık yok denecek kadar az. Bentonit diye bir kil var onu denediniz mi bağırsak sorunları için

Alerjilerini nerden öğrendiniz bi de aşının yan etkisi olduğunu da ben de öğrenmek istiyorum. Bizde kabızlık yok denecek kadar az. Bentonit diye bir kil var onu denediniz mi bağırsak sorunları için
Bentolit kılı değil de zeolit tozunu kullanıyoruz. Hem ağır metal atılımı için hem de bağırsaklarında iyi geliyor. Aşilarin her çocukta yan etkisi olduğunu düşünmüyorum. Fakat 15 ay gibi katma aşılar ağır metal içeriyor ve bazı çocuklara fazla geliyor. Ağır metal testleri yapan klinikler var. Asi dinemine denk geldiği için susmaları ve tepkisizliği, şüphelerim var sadece. Besin intolerans testleri yaptırdık ve eksik çıkan enzimlere bakılırsa, protein ağırlıklı beslememe rağmen protein dusukluğu, proteinden elde edilen enzim eksiklikleri vardı. Emilim bozukluğuna işaretti. Bazı besinleri diyetten çıkarınca kabızlık sorunları ve siskinlikleri, ağlama ve kasinmalari azaldı. Bazı zamanlar sulu diskiyi bile ikinarak kan ter içinde yapardı, bu duruar azaldı. Testlere ve gozlemlerimize göre arastirarak çözümler ürettik.

Ekran maruziyeti var mı? Abur cubur tüketir mi ve kabızlık yada ishal sorunları var mı? Kızınız kaç aylık veya yaşında ve göz teması var mı?

Ekrana ilgisi var mıydı yada devam ediyor mu? Kabızlık yada ishal var mı? Ne ile beslenir?

Ekran maruziyeti var mı? Abur cubur tüketir mi ve kabızlık yada ishal sorunları var mı? Kızınız kaç aylık veya yaşında ve göz teması var mı?
Kızım 35 aylık 10 aydır eğitim alıyor. Göz teması hep vardı. 2 yaşına geldiğinde sadece basit komutları yani tek aşamalı otur kalk öp al ver çak zıpla tarzında olan komutları aldığını, şunu getir bunu babana ver,mutfaktan şunu getir,şunu şuraya koy tarzında olan komutları yapmadığını farkettik. Ve işaret parmağını kullanarak sorduğumuz bir şeyi göstermezdi vücut bölümlerini bile. Ya da ilgisini çeken bişeyi ya da istediği bişeyi. Elimizden tutup istediği şeyin yanına götürüyordu. Kelimeler 20. Aydan sonra artmamaya hatta azalmaya başlamıştı. Şuan 35 aylık ama gecen yıl 13 kelimesi varken şuan 5 bile yok. Yeni yeni ses taklitleri geliyor. Birde son zamanlarda yaşıtlarına yaklaşmadığını farkettim. Üstüne 4-5 aydır öfke krizleri uyku problemleri…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…