Doğuma Hazırlık Kızıma isim bulamadık

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ada yi erkek isim diye bilirdim ben demekki unisex miş. Irmak bence iclerinden en güzeli. Etraf zaten mira su duru larla doldu. Ben klasik isimleri severim su aralar popüler olmayan isimler. Cocuklariniz okula baslayinca sinifta bir sürü poyraz mete ayazlar ve miralar olacak

Asla eskimeyecek bi isim ve hem kıza hem erkeğe yakışıyo. O ses tonuyla da alakalı Fatma ismine o kadar kalın ses olunca Fatma Bey dendiğini biliyorum. Bizim kızımızın adı Deniz olacak olur da sürpriz yapıp erkek olursa değiştirmicez.

Yok güzel isim benim tanıdığım Canan adlı erkek de var

Ama bence bir listede bakınca anlaşılmalı

Bu arada ben bu gerekçeler ile oğluma bir isim koydum daha bebeğin 40 ı çıkmadan bir film izledim kızın adı idi

Yani her isim çift cinsiyetli de olabiliyor

Selam hanimlar ,
benim bir prensesim olucak Allah nasip ederse,ilk bebisim, ama henüz isim bulamadik aklimdaki isimler

Mira,mira su,
ada,ada su
İrmak
Duru
Su ada
kumsal

su ismini ek olarak koymak istiyorum,birde boyle kisa isimleri seviyorum ,ama esim beğenmiyor
( muhtemelen bunlari koymayacağız)

Varmi değişik kisa ,bu tarz isim onerisi olan simdiden teşekkürler herkeze
Elif
İkra
Ela
Efsa
Elvin
Eflal
Nil
Nehir
Ceren
Nida
Sare

zeynep favorim.. mina , nisa yada eylül"de olabilir bence hem anlamli hemde eskimeyen isimler..

yenı nesil isimlerden mevsim atlanmış:)yada ilkim:)
deva ismini seviyorum,yağmur güzel,kısa isimlerde nil güzel,nisa var
gökçe güzel

Esasen mevsim eski 60 lı yaşlarda tanıdığım var onun da komşusu vs var

Bir de oğlumun arkadaşı vardı iklim

Benim Ufuk ve Ayhan adında kız arkadaşlarım var o_O aile büyüklerinin yanında bahsederken eskiden işte kaldık,gittik,yedik filan şöyle bi dönüp bakıyorlardı sonradan tanıştılarda alışıldı

Yok artik,Ayhan dan kizmi olurmus :)
Bende konuyu takip edeyim benim hamilelik Yen'i ama bana fikir olur kız olursa
Mira yok ya bira gibi
Bende konuyu takip edeyim benim hamilelik Yen'i ama bana fikir olur kız olursa
Mira yok ya bira gibi

Et canım,hayırlısiyla kucağınada alırsın inşallah

Yok güzel isim benim tanıdığım Canan adlı erkek de var

Ama bence bir listede bakınca anlaşılmalı

Bu arada ben bu gerekçeler ile oğluma bir isim koydum daha bebeğin 40 ı çıkmadan bir film izledim kızın adı idi

Yani her isim çift cinsiyetli de olabiliyor
Eski işyerimde benden önce çalışanların adı Cemre ymiş, kızın da erkeğin adı da Cemre nişanlıydılar en son evlenmişlerdir iş görüşmesine gelmişti kız.

Yok artik,Ayhan dan kizmi olurmus :)

Et canım,hayırlısiyla kucağınada alırsın inşallah

Saffet Fikret de var yaşlandı tabi onlar da bunlar çift cinsiyetli

Hatta dayım ile bayan öğretmen aynı adlı imiş de çok dalga çıkarmış dayım şimdi 55 yaşında öğretmen de en az 70 tir

Periyle ilerde dalga gecebilirler okulda:)yoksa guzel isim ,özgü de fena degil sanki
Asil okul caginda ozellikle orta-lise kisimlarinda kumsal ismi dalga gecilmeye cok musait. Kumsala uzanmak vs vs... Bunlari duydu bu kulaklar. Ayrica da cok itici bir isim hatta duru haric yukarida saydiklariniz bana cok itici ve zorlama geliyor. Yani insana yakisir isimler dururken kumsalmis, gunesmis, periymis, demirmis, toprakmis, pirilmis, şarilmis...
Tahta ile demir arasinda bence hicbir fark yok mesela. Biri daha karizmatik geliyor insanlara, daha kulaga guzel geliyor, hop olmus sana isim ama anlam... Ikisi de esya, arac yaa.
Kumsal: deniz kiyisindaki kumlu sahil, bunu nasil yakistiriyor insan cocuguna hayret.
Cocugun isminin anlamli olmasi, kullanilisinin kolay olmasi, karakterine yansimalarinin olumlu olmasi dikkate alinmali bence...

Hepsi bi tuhaf ya. Böyle coğrafik yer şekilleri isimleri, anlamı belli olmayan arapça isimler, yunan mitolojisinden isimler, isim sitelerinin uydurduğu "cennetten düşen son yağmur damlasının aşağı inerken çıkardığı sesin duvara yansıması" gibi sonradan çıkmış isimler hiç hoş değil bence.

X