Doğuma Hazırlık Kızıma isim bulamadık

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Birde bize bir teftiş gelmişti Adı yazgı iydi

Hepsi bi tuhaf ya. Böyle coğrafik yer şekilleri isimleri, anlamı belli olmayan arapça isimler, yunan mitolojisinden isimler, isim sitelerinin uydurduğu "cennetten düşen son yağmur damlasının aşağı inerken çıkardığı sesin duvara yansıması" gibi sonradan çıkmış isimler hiç hoş değil bence.

Varmi onerin canım?

Ben kızım olursa ileride adını Eda ya da Liva koyacağım :)

benim hep hayalimdir aslında ikiz bebeğim olursa biri kız biri erkek
İnci-Mercan koymak isterdim
Tek erkek olursa Cihad
Kız olursa Lübna, Reyyan
aman bende hamile de değilim bebekte düşünmüyorum ama isimler hazırmış:spor::KK55::sus:

benim hep hayalimdir aslında ikiz bebeğim olursa biri kız biri erkek
İnci-Mercan koymak isterdim
Tek erkek olursa Cihad
Kız olursa Lübna, Reyyan
aman bende hamile de değilim bebekte düşünmüyorum ama isimler hazırmış:spor::KK55::sus:

Olsun canım bende yeni evliyim ,2.ayda hamile kaldim belli olmaz bu isler,

deniz, eylül bu isimleri ben de çok severım. akrabalarda olmasaydı belki deniz i düşünebilirdik.
akraba koymayin onu biz koycaz denince başka isim arayişa giriyo
1970lilerde hüseyin ismi modaymiş:) büyük teyzem oğluna hüseyin koymuş..
bide küçük teyzemde koymuş hüseyini.:)
şimdiler koyma biz koycaz diyo eskiden öle demiyodu ya

Bu arada mesela ben Ekin ismini de severim kültür demek ama buğday a da ekin denir ve çocuklar bunu bile ilerde dalga konusu yapabilir

Alya ve arya vardı oğlumun arkadaşı yaş 3 r söylemek zor kime bağırdıklarını kendileri bile unuturdu

Allah bagislasin canım,elayi bende begeniyorum,belki 2.kizin olur
Inşallah ya hamişin duasinıda aldim:KK9:once hayırli ve saglikli olsunda nasibi varsa 2.de kiz olsun inşallah.Allah sanada hayirli kolay dogumlar nasip etsin inşallah:)

Selam hanimlar ,
benim bir prensesim olucak Allah nasip ederse,ilk bebisim, ama henüz isim bulamadik aklimdaki isimler

Mira,mira su,
ada,ada su
İrmak
Duru
Su ada
kumsal

su ismini ek olarak koymak istiyorum,birde boyle kisa isimleri seviyorum ,ama esim beğenmiyor
( muhtemelen bunlari koymayacağız)

Varmi değişik kisa ,bu tarz isim onerisi olan simdiden teşekkürler herkeze

Ben de tam aksi sonuna su eklenen isimleri çok itici buluyorum. Malum sosyal medyada tiki vs diye çok da dalga konusu olmuştu :KK53::KK53:

Iclerinden en güzeli ırmak. Söylenişi güzel ve modern. Nehir de olabilir. Ben de Hülya, melek isimlerini düşündüm ama eşim illa elif diyor. :rapci:

Nil,nehir,ela guzel soylemesi en kolay gibi teşekkürler
bana gore isme degil anlqmina bakmak lazim..
rana
eslem serra;serra bolluk bereket manasina gelir
bulem
asude
zeynep
zehra cok asil bir isim fatma zehra cok guzel
hande
aysegul
gullu isimler cok guzel
beria
daha cok var aslinda
zülal..