Doğuma Hazırlık Kızıma isim bulamadık

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bu arada cocugum oglak olucak inşallah,belki yardımcı olur önerilerinize

Ben bu yeni isimleri hiç beğenemiyorum. Ada, Duru, Derin, Ecrin, Irmak, Nehir, Su, Aleyna, İlayda, Eylül, Azra, Ela vs vs yani ne bileyim bana çok basit geliyor. Bu isimleri koyanlar elbette severek koyuyordur ama o kadar çok bu isimlerden var ki yeni nesilde şahsım adına bıkkınlık geldi.

Mesela Elif, Ayşe, Ayşegül, Fatma, Zeynep, Zehra, bunlar hepsinden yaygın ama nedense bana dolu dolu geliyor bu isimler. Hani moda ve trend olan yeni çıkan isimler gibi altı boş değil, rüzgar gibi gelip geçmiyor, Anadolu kadını isimleri bunlar. Hani Aleyna, İlayda gibi bir mevsim kullanılıp sonra yerini başkalarının aldığı isimler değil.. Kızımın adı da bunlardan, ikincisi kız olursa yine bunlardan olacak, erkek olursa da Ali, Mehmet, Emre, Mustafa, Yusuf, Ahmet, Nejat gibi birşey olur. Ünlüler bile bu trend isimlerden ziyade eski toprak isimleri kullanıyor çocuklarına.
Benim kizimjn adida Aysegül , anlami cok guzel guleer yuzlu gul gibi guzel demek, bnde eski isimleri sewiorum kizim 2,5yasinda ,, saglik ocagindaki doktr bile dedi kim koydu ismini bn dedim Aferib sana dedi normal isim geldi sukur bugun dedi.

Benim kuzumun adı irem:anne: eşimle ilişkimizin ilk ayında dört tarafı dağlarla çevrili bir yolda uzun bir yürüyüş yaparken birden diz çöküp evlenme teklif etmişti:KK200: dönüş yolunda çocuklarımızın isimlerini hayal etmiştik, kızımız olursa irem olsun demişti. 2011de bu konuşmayı yaptık kızımız 2015te doğdu. Adını da değiştirmedik :nazar:

benım 3.5 aylık kızımın ismi "duru" cok severek koyduk ismini. ama cevremizde olmasaydı zeynep ve zehra da olabilirdi

bnde
erva
Melisa
Hifanur
isimlerini çok beğeniyorum ama hifadan vazgectim k.validem hiffa deyince sogudum isimden :)

Nedense yeni nesil isimleri sevmiyorum..
Medcezir dizisinde de iyi ki Mira ismi duyuldu. Nereye baksam Mira..
Ahirette hesap vereceksiniz çocuğunuza koyduğunuz isimden bile..
Lütfen manası güzel, hayırlı isimler seçin.
Kızım yok, oğlum var.. İsmi de Mustafa..

Bilge ferah :-) Kulağa ne güzel geliyor ya.TE="Surrender, post: 48423704, member: 346828"]ben çok arastırmıstım. hatta öncelık olarak senin şu seceneklerden bile vardı içinde. sonra düzgün bişiler koyayım '' kumsal, mira'' diye nine mı olur dedım :KK70: yani bu isimler bence bebeklere yakısıyor
ama bunlar bebek kalmayack :=)
benım kızımın adı Bilge ferah mesela
gercekten anlamını taşıyan bi çocuk.[/QUOTE]

Selam hanimlar ,
benim bir prensesim olucak Allah nasip ederse,ilk bebisim, ama henüz isim bulamadik aklimdaki isimler

Mira,mira su,
ada,ada su
Ilgın
İrmak
Duru
Su ada
kumsal

su ismini ek olarak koymak istiyorum,birde boyle kisa isimleri seviyorum ,ama esim beğenmiyor
( muhtemelen bunlari koymayacağız)

Esimde ,
Aymina
Melisa
Acelya
Begeniyor

Varmi değişik kisa ,bu tarz isim onerisi olan simdiden teşekkürler herkeze
Arkadasımın kızının ismi Mira ve bence çok tatlı duruyo seslenirken falan :rolleyes:
Bana kalırsa Şura,Zümra ve Zülal isimleride çok hoş

X