Kizima hakaret

Sinirli biri degildir ama cocuklara vurursan bosarim dedi.poposuna bir saplak bilemi yok babasi ya dedim gulerek bu konuda saka yapma hatunum seni kirmak istemem dedi.boyle bir adam keskin kurallari var.ben ev hanimiyim ama temizligi hep esim yapar haftada 3 4 gun yemekleri yapar.sen cocuklara verimli olamazsin yorulunca diyor.kizma bagirma ben herseyi yaparim tarzinda degisik bir adam
Eşlerimiz çok benziyor ben size söylemeyin demeyeceğim çünkü ben eşime herşeyi anlatırım bugüne dek karşıma ama sen de böyle demiştin diye bir lafla çıkmadı çünkü bunu yaparsa ne kadar kırılırım ve bir daha dürüst olamam biliyor.Bana göre anlatın, ama anlatırken sizin de ablanızın yaptığının ne kadar yanlış olduğunun bilincinde olduğunuzun altını çizerek anlatın.Zaten yazılarınızdan anlıyorum gayet bilinçli ve düşüncelisiniz.Ben eşlerin birbirine karşı şeffaf olması taraftarıyım özellikle çocuklarla ilgili meselelerde.Tabi ki karşımdaki kişi de öyle olmalı değilse zaten bunları konuşmaya gerek dahi yok.Umarım çok sıkıntılı bir durum olmaz ama gerçekten siz saçının teline kıyamazken yapılan davranışa laf bulamıyorum.

Alışır çocuk korkma.Arayı yavaş yavaş açarsın.Yazmıştım ya,ben halalarımı çok severim.Çocuklarımın da halalarıyla aynı olmalarını istedim ama herkes aynı değilki.
Bütün yeğenleri kendilerine deli olsun,diğerini dışlasın diye uğraşan ve bundan zevk alan insanlar.Örneğin eltimin çocuklarını ilgiyle,gezdirmeyle ,sınırsız özgür bırakmayla kendilerine bağlayıp,onları olta ucunda ki bir böcek gibi diğer yeğenlerine karşı kullanmalar.Ötekilerin gözüne baka baka baaak,bu benim canım prensesim,biz onla neleer yapıyoruz.Eğer sende bizde kalırsan,sende prensesim olursun demeler...Bu çocuklar sevmedikleri abi ve yengelerinin çocukları...Yani bizlerin.
O elti pek bırakmamaya başlayınca çocuklarını,aniden onlara sırt çevirip,gözleri önünde çocuklarımı sevip okşayıp , eltimin çocuklarını üzüntüden hasta etmeler.Bunun erken farkına vardım ve çocuklarım orada kalmak için ağladıkları halde bırakmadım.Benimle gidip geldiler.Ara yavaş yavaş açıldı.Artık büyüyorlarda tabi.Ben bir şey söylemediğim halde kendileri demeye başladılar anne halamlar sence de garip davranmıyor mu diye..Zamanla alışır,üzülme.
.
Denizim ne uyku ne yemek kizima belli etmiyorum ama kotuyum belliki destek almadan atlatamam bunu ve dusunuyorum belki baska zamanlarda baska olaylarda yasadi ve tehdit edilerek susturuldu.sizinkilerde cok hos davranislar gostermemis umarim seninkiler gibi bilincli olur evlatlarim cok guzel tonetmissin durumu ben yapamadim

Hayir asla rahat gelmedi annem israr ettigi icin kabul ettim cocugum sadece dogum yaptigim gece kaldi sabah taburcu olunca hemen aldim kizimi eve geldik
o zaman tebrikler
genelde çevremde böyle yapılıyor da

çocuklarınızı sağlıkla büyütün inşallah :)

Eşlerimiz çok benziyor ben size söylemeyin demeyeceğim çünkü ben eşime herşeyi anlatırım bugüne dek karşıma ama sen de böyle demiştin diye bir lafla çıkmadı çünkü bunu yaparsa ne kadar kırılırım ve bir daha dürüst olamam biliyor.Bana göre anlatın, ama anlatırken sizin de ablanızın yaptığının ne kadar yanlış olduğunun bilincinde olduğunuzun altını çizerek anlatın.Zaten yazılarınızdan anlıyorum gayet bilinçli ve düşüncelisiniz.Ben eşlerin birbirine karşı şeffaf olması taraftarıyım özellikle çocuklarla ilgili meselelerde.Tabi ki karşımdaki kişi de öyle olmalı değilse zaten bunları konuşmaya gerek dahi yok.Umarım çok sıkıntılı bir durum olmaz ama gerçekten siz saçının teline kıyamazken yapılan davranışa laf bulamıyorum.
Bizde esimle iliskinin basindan bu yana seffaffiz.bu nedenle sonsuz guven cercevesinde yurur evliligimiz fakat kendi yasadigim sorunlari asla anlatmamistim cunku ablam ben evliyken bana vurmustu bunu bile yapti aoylemedim ama kizima yapmasi cok yaralayici uzuleyimmi yoksa nefret mi edeyim bende onami siddet gostereyim bilmiyorum cok aci bu agir kotu korkunc

o zaman tebrikler
genelde çevremde böyle yapılıyor da

çocuklarınızı sağlıkla büyütün inşallah :)
Yok asla yapmadim sadece kizim ve onlar iatediginde kaldi orada ve kizim yokken ben hic uyuyamadim rahat olamadim ama sirf kizim mutlu diye sustum.amin hepimiz insallah

Sevgili M Manap ,sırf yorum için tabletin şarj olmasını bekledim ilk tepki cokk kızdım ablana lakin yavrun okadar masum ki hala teyzesini seviyor ve kaybetmekten korkuyor. .koşulsuz masum sevgi..sizin için D3 güven olayı var..teyzeye kızsan kızına söyler kızın güven duymaz ve saklar herşeyi. .bence artık bir bahane ile yollama sensiz asla yanliz kalmasin baba bu durumu bilsin ..eger bir tatil durumunuz olursa giden abla niz hesap sorun ama öyle duygusal değil panter gibi...bir daha tehtit etmeyecektir saçına dokunmayın şeklinde tatilde de kizini işlemelisin. Sana dokunmaları güzel birsey degil seni seven biri zaten sana vurmak sürüklemek küfür etmez.. böyle yapan birini sevmemesi gerektiğini söylemek zorundasınız. ..Bugün teyze yarın arkadaş. .olmaz kendini değerli olduğunu bilmek zorunda ağlasın yarın siz aglayacaginiza

Bizde esimle iliskinin basindan bu yana seffaffiz.bu nedenle sonsuz guven cercevesinde yurur evliligimiz fakat kendi yasadigim sorunlari asla anlatmamistim cunku ablam ben evliyken bana vurmustu bunu bile yapti aoylemedim ama kizima yapmasi cok yaralayici uzuleyimmi yoksa nefret mi edeyim bende onami siddet gostereyim bilmiyorum cok aci bu agir kotu korkunc
Ne kadar üzgün olduğunuzu yazılarınızdan hissediyorum.Ablanız çok özür dilerim ama ya çok kötü kalpli biri ya da ağır sorunları olan bir hasta.Her iki durumda da kendinizi geri çekmeniz doğru olan.Anneniz de artık size gelip görsün torununu maalesef sizin ruhunuzu bu kadar yaralayan biriyle görüşmek zorunda değilsiniz.

Sevgili M Manap ,sırf yorum için tabletin şarj olmasını bekledim ilk tepki cokk kızdım ablana lakin yavrun okadar masum ki hala teyzesini seviyor ve kaybetmekten korkuyor. .koşulsuz masum sevgi..sizin için D3 güven olayı var..teyzeye kızsan kızına söyler kızın güven duymaz ve saklar herşeyi. .bence artık bir bahane ile yollama sensiz asla yanliz kalmasin baba bu durumu bilsin ..eger bir tatil durumunuz olursa giden abla niz hesap sorun ama öyle duygusal değil panter gibi...bir daha tehtit etmeyecektir saçına dokunmayın şeklinde tatilde de kizini işlemelisin. Sana dokunmaları güzel birsey degil seni seven biri zaten sana vurmak sürüklemek küfür etmez.. böyle yapan birini sevmemesi gerektiğini söylemek zorundasınız. ..Bugün teyze yarın arkadaş. .olmaz kendini değerli olduğunu bilmek zorunda ağlasın yarın siz aglayacaginiza
Sibelim ne iyi analiz edip yazmissin kuzum.soylediklerinde cok haklisin kizim sok geciriyor bence cunku hem caninin acidigini ve korktugunu hemde bana anlattigi icin birdaha oraya gidip gidemeyecegini soruyor.dedikleeini anlattim fakat tepki vermedi kizim cevapta vermedi butun sicradi ve inledi hickirarak aglar gibi yapti doktoru arayacagim simdi anlatayim durumu diyorum babasiyla kizim duymadan konusmaya calisacagim sakince.tekrar yazarim konusup cok tesekkur ederim umarim kizim atlatir

Ne kadar üzgün olduğunuzu yazılarınızdan hissediyorum.Ablanız çok özür dilerim ama ya çok kötü kalpli biri ya da ağır sorunları olan bir hasta.Her iki durumda da kendinizi geri çekmeniz doğru olan.Anneniz de artık size gelip görsün torununu maalesef sizin ruhunuzu bu kadar yaralayan biriyle görüşmek zorunda değilsiniz.
Bugune kadar mecburen devam eden bir iliskiydi bu kardesim.ama gucum bitti buyuk ablamin cektigi ayri benimki ayri kadin kendini ilah gibi goruyor en genc o en zayif o en basarili onun cocugu vs...ev aldi bizde verdik tum birikimimizi emekli oldu cocuguna baltik 18 yil.doymadi bitmedi kavgasi.ablamin gorustugu adamla birlikte oldu ablam birdaha evlenmedi 48 yasinda suan.yegenim hatrina annem hatrina sustum ama olmuyor kardesim olmuyor

Arkadaslar annem bilmedigini soyledi fakat bisiy olmus cocuk kotu durumda dedim kolundan tutmus sadece dedi.bir sarj aleti icin ustelik kizim ellememis.idare et uzatma dedi buyutmeyin ben uzuluyorum dedi agladi yinede getirmeyeceksen ben gelip gorurum dedi.bayramda seyranda gelirim ama bir daha kizima sakin kal deme dedim.tamam demem dedi

Arkadaslar annem bilmedigini soyledi fakat bisiy olmus cocuk kotu durumda dedim kolundan tutmus sadece dedi.bir sarj aleti icin ustelik kizim ellememis.idare et uzatma dedi buyutmeyin ben uzuluyorum dedi agladi yinede getirmeyeceksen ben gelip gorurum dedi.bayramda seyranda gelirim ama bir daha kizima sakin kal deme dedim.tamam demem dedi
İyi işte manap,annen üzülmesin tabi,ama ablanı idare etme,yavaş yavaş koy tavrını...

İyi işte manap,annen üzülmesin tabi,ama ablanı idare etme,yavaş yavaş koy tavrını...
Cocuguma zarar verdigini bildigimi soyleyecegim.zaten annemede soyledim var bisiy ama cocuk anlatmadi sende gormedim diyosun eger gorupte kurtarmadiysan gunahlarim boynuna dedim.gormedim diyo hala.kimseye inancim kalmadi ama mecburen nadirde olsa fidilecek fakat yan odaya bile gidemezler ikisi basbasa dedim

Cocuguma zarar verdigini bildigimi soyleyecegim.zaten annemede soyledim var bisiy ama cocuk anlatmadi sende gormedim diyosun eger gorupte kurtarmadiysan gunahlarim boynuna dedim.gormedim diyo hala.kimseye inancim kalmadi ama mecburen nadirde olsa fidilecek fakat yan odaya bile gidemezler ikisi basbasa dedim
Aynen gönderme,bak bilmezken kendini ne kadar suçladın,bundan sonra olursa hiç affetmezsin kendini...

Yani allah aşkına mantıklı düşünün kaş yaşındasınız bilmiyorum çevrenizde ve sizd dahil bu zamana kadr anne azarı işitmeden babadan bir azar işitmrdn büyüyen bir çocuk var mı acaba . Siz ya da bir başkası hepimiz çocuğumuza kızmıyormuyuz hep ağladığında hata yaptığında şımartıyormusunuz siz kardeşinizi sevmediğiniz için durumu abartıyor ve gözünüzde büyütursunuz ama aynı durumu evinizde eşiniz yapma babası der haklı der yaramazlık yaptı ceza verdi dersiniz lütfen yanlış bakış açınızı çocuğa empoze etmeyin teyzenin hayvan demesi evet doğru olmaya bilir bunu hakaret kabul edebilirsnz ama bu çocuk okul çağınıda gelde bu lafların daha ağırını duyacak ve okul arkdşlruyla birbirleriyle günlük hayatta kullanacklr .mahkemeye vermek mi olabilir ama dedim çok komik kardeşinizle konuşmak daha doğru ki yaşı belli çocuğun olayları abartda bilir büyütmemek lazım sonuç olarak konuşmasnz dahi hiç teyze yiğenn canının yanmasını istmez.ki tam tersi böyle olayların yaşanması çocul için daha iyi yanlışı hatayı algılaması açısından yani canınızı sıkmayın hakaret olarak algılamayın inananım biz büyükler kavga ediyrz bazen istmediğimz krlimeler çıkıyor ağzımızdan hayırlı günler

Yani allah aşkına mantıklı düşünün kaş yaşındasınız bilmiyorum çevrenizde ve sizd dahil bu zamana kadr anne azarı işitmeden babadan bir azar işitmrdn büyüyen bir çocuk var mı acaba . Siz ya da bir başkası hepimiz çocuğumuza kızmıyormuyuz hep ağladığında hata yaptığında şımartıyormusunuz siz kardeşinizi sevmediğiniz için durumu abartıyor ve gözünüzde büyütursunuz ama aynı durumu evinizde eşiniz yapma babası der haklı der yaramazlık yaptı ceza verdi dersiniz lütfen yanlış bakış açınızı çocuğa empoze etmeyin teyzenin hayvan demesi evet doğru olmaya bilir bunu hakaret kabul edebilirsnz ama bu çocuk okul çağınıda gelde bu lafların daha ağırını duy
Yani allah aşkına mantıklı düşünün kaş yaşındasınız bilmiyorum çevrenizde ve sizd dahil bu zamana kadr anne azarı işitmeden babadan bir azar işitmrdn büyüyen bir çocuk var mı acaba . Siz ya da bir başkası hepimiz çocuğumuza kızmıyormuyuz hep ağladığında hata yaptığında şımartıyormusunuz siz kardeşinizi sevmediğiniz için durumu abartıyor ve gözünüzde büyütursunuz ama aynı durumu evinizde eşiniz yapma babası der haklı der yaramazlık yaptı ceza verdi dersiniz lütfen yanlış bakış açınızı çocuğa empoze etmeyin teyzenin hayvan demesi evet doğru olmaya bilir bunu hakaret kabul edebilirsnz ama bu çocuk okul çağınıda gelde bu lafların daha ağırını duyacak ve okul arkdşlruyla birbirleriyle günlük hayatta kullanacklr .mahkemeye vermek mi olabilir ama dedim çok komik kardeşinizle konuşmak daha doğru ki yaşı belli çocuğun olayları abartda bilir büyütmemek lazım sonuç olarak konuşmasnz dahi hiç teyze yiğenn canının yanmasını istmez.ki tam tersi böyle olayların yaşanması çocul için daha iyi yanlışı hatayı algılaması açısından yani canınızı sıkmayın hakaret olarak algılamayın inananım biz büyükler kavga ediyrz bazen istmediğimz krlimeler çıkıyor ağzımızdan hayırlı günler
:KK57:Hanımefendi,konu sahibi değilim,ama,konuya çokça yorum yapan biri olarak cevap verme ihtiyacı hissettim.Hangi gezegende büyüdünüz bilmiyorum ama,Evet,herhangi birisine ve ÇOCUĞA, hayvan demek,hakaret etmek,yerlerde sürümek ve söyleme diye tehdit etmek suçtur.
Sizin ağzınızdan kavga esnasında istenmeyen kelimeler çıkabilmesi,durumu normalleştirmez.
Böyle olayların yaşanması,iddia ettiğiniz gibi,çocuğun alışması ve hayatı öğrenmesi açısından yararlı olamaz.
O çocuğun öğrendiği ANCAK,ileride,tacize,şiddetin her türlüsüne sessiz kalmak olur.
Artı,siz hep şımartıyormusunuz,eşiniz yapsa susarsınız demişsiniz.Ben,kuralcı bir anneyim.
Çocuklarım eşimle benden habersiz,bilmediğimiz yere,tanımadığımız insanların evine gidemez, büyüklerine saygıyı ve görevlerini yerine getirmek zorundadırlar.
Yani şımarık yatiştirmem.
Ama eşim bile,EŞİM bile, değil çocuklarıma hayvan demek,haksız yere ters bile BA-KA-MAZ.
Benim çocuklarım evet,hiç bir hakaret işitmeden,itilip,kakılmadan,ama şımarık ta olmadan büyüdü.Yani sevgiyle de iyi çocuk yetiştirilebiliyor.
Ana baba olmak,çocuğunu egolarını tatmin etsinler diye sadistlerin önüne atmak değil,
doğurduğu çocuğa ömür boyu sahip çıkmaktır.
Keşke ilk cümlelerinizi yazınca,önce kendiniz okusaydınız.
Sizin şiddet içinde büyüdüğünüz,ya da çocuklarına şu anda şiddet uyguladığınız için bunu normal görmeniz,bizim dünyamızda hiç bir şey ifade etmiyor.
Bu mesajı,normalleştirdiğiniz kelimeleri kullanmadan bitirebilmek için çok zorlandım,bilmenizi isterim...

Şık olmamış. Görüştürmezdim. Demekki bir elektrik almamışsınız ki sevmiyorum diyorsunuz teyzeyle alakalı.
Ayrıca çocuğa sır kelimesi öğretenlere baştan gıcık oluyorum. Çocukların sırrı yoktur ve asla olamaz. Herşeyi annelerine anlatirlar

Yok artık

X