Kızım yemek yemiyor

Evet genetik yatkınlık önemli olabiliyor alt ıslatma konusunda. İnşallah sorunsuz bir bez bırakma süreci olur. Hafiften telkinlere başlayın, zamanı gelmiş. Hazır olunca kendi belli eder zaten.

Evet genetik yatkınlık önemli olabiliyor alt ıslatma konusunda. İnşallah sorunsuz bir bez bırakma süreci olur. Hafiften telkinlere başlayın, zamanı gelmiş. Hazır olunca kendi belli eder zaten.
teonun kaka kitabini aldim okuyoruz
altini her actigimda tuvaletede yapmak istermisin bizim gibi diye soruyorum bezi cikarmak istiyor aslinda istersen cikartalim cisin geldiginde soyle lazimligina yapalim diyorum ozaman istemiyorum diyo soyle bi 10 15 gun daha gecsinde havalar biraz daha isinirsa baslayacagim artik ilk denemeye

Belki de anneniz gece siz istediniz diye kalkıp balık kızarttıpı için 20 yaşına kadar yemek seçtiniz.
Evde kurallarımız var ve oğlum buna aç kala kala alıştı.
Mesela nohut kuru fasülye sevmezdi, hala çok sevmez ama artık pilavınon yanında en azından iç beş kaşık yiyor.
kaç yaşında bilmiyorum ama yemek yemesin al püre demeniz de doğru bir tavır değil. İyilik etmiyorsunuz.
Benim kayınvalidem hiç kıyamaz çocuklarına 30 küsur yaşındalar hala yemek seçerler. Benim oğlum ne varsa yer masada bana şimdi şimdi diyor. Katı buluyordum seni ama böyle me versem yiyince de hoşuma gidiyor, doğrusu bu belki de diye.

Sizin görüşünüz, tercihleriniz, uyguladıklarınız bi yorumda bulunmayacağım, ben sizin gibi düşünmüyorum.
İyi ki bu konu da annem gibi bı anneye sahiptim.
Beni hiç zorlamadığı, kesin kuralları, yaptırımları olmadığı için.
Ben oğlum için yaptığımı doğru buluyorum.

Evet ben de tercihlerimden memnunum zira hayattaki ilk beş yılımız her anlamda önemli. Beslenme alışkanlığı kazanma anlamında da.
Dengeli beslenen, sağlıklı beslenen bir çocuk için emek veriyorum. Ağladığında bir hafta kıyıyorum belki bir hafta aç yatıyor ama şu an enginarından balığına etine kerevizine baklagiline her şeyi yiyen bir çocuğum var.

Tabi memnunsunuz ki yazdıklarınızı uyguluyorsunuz.
Bende yazdıklarımdan memnunum uyguluyorum.

Benim için de sevmediği enginarı yemesi çok önemli değil başka sebzeyle kapatırım alması gerekeni.
Bu da benim tercihim.

ALLAH yardımcınız olsun. Zor gerçekten yemeyen çocuk.

Evet. Dünden beri burada verilen önerileri yapmaya çalışıyorum. Bu akşam çabalarımın faydasını aldım sanki. Yemeğini önüne koydum. Yemeyeceğim dedi.Sen bilirain kızım dedim. Ama bşr baktım yemeğinini yarısını yedi. Üstelemeyince her şey normale döner inşaALLAH...

Ahhh can annelerimiz.
Ben de yemek seçerdim.
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Vakit ayırıp uzun bir yorum yapmışsınız. Teşekkür ederim.

Sabırla devam edin ,zamanla düzelir. Aç kalacağını idrak ettiğinde ve siz sakin kalıp üzerine gitmeyince ,yiyecek. Maşallah bakın yemiş yarısını.

Sabırla devam edin ,zamanla düzelir. Aç kalacağını idrak ettiğinde ve siz sakin kalıp üzerine gitmeyince ,yiyecek. Maşallah bakın yemiş yarısını.
Evet çok haklısınız. Sabah kahvaltı istedi Ne istersin diye sordum.Yumurta istedi. Hazırlarken pasta istiyorum dedi. Hayır pasta yiyemezsin. Kahvaltı yapacağız dedim. Ağladı. Yemek istemezsen kahvaltı yapma. Ama pasta da yok dedim.Geldi kahvaltıya oturdu. Şükür her şeyden yemese de yedi. Şükürler olsun MaşaALLAH.

Maşallah.
Böyle devam edin,çabuk uyum sağlamış,direncinizi kırmayın siz yeter ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…