kızım BÜYÜMÜYORRR

çok kilolu bebek saglıklı bebek demek degildir ki gamzecim ben 39+1 de dogurmama ragmen benim bebegim 2940 gr dogdu senin karnında benimki kadar kalaymış 3500 dogarmış kesin bence sen abartıyorsun daha öncede böyle bir konu açmıştın demi bu konuya takılıp kalma saglıklıysa gerisi boş benim bebegim 2940 dogdu 2700 e düştü 1.5 hafta sonra gittim dr a ölçtüler 2900 gr olmuş bakalım cuma günü gene gidecegiz bebegin saglıklı olsun diğer turlu obez bir bebek istemezsin demi obez bir bebek olsa daha kötü olur asla doymaz tedavi edilmesi gerekir demekki senin bebegin iştahsız biraz ve belkide metobolizması iyi çalışıyor olamaz mı yani arkadaşın biri ne dogru söylemiş dr unun sözünden dışarı çıkma birtanem üzme kendini...

Canim benimde bebeğim 44 günlük oldu ve doğduğun 3450 doğmuştu benimle doğuranlar inanir misin kilolari benimkinden daha düşüktü ve şimdi benim kizima fark attilar bayabi bende de bu dert var eğer bir çare bulursan bende bulursam sana haberdar ederim ...

bunun başarisiz olmakla yada iyi bir anne olamamakla ilgisi yok.iyi anne başarili anne bebeğine sevgi verip onu koruyandir.hemen üzülmeyin bebeğinizi bir dr gösterip gelişimini takip edin.bazi bebkler daha geç gelişebiliyor.herkezin antomisi farklidir.kendinizi fazla üzmeyin

arkadaşım saol ama işte o benim elimde değil bir türlü başarısız anne modundan kurtulamıyorum ve bunu hayatımın her alanına yansıtıyorum bebeğim doğduğundan beri dr kontrolünde oda zayıf buluyor ek besine başladık yavaş yavaş inşallah biraz toparlar kendini

deniz'cim yaptığın bu kıyaslama gerçekten çok yanlış. gamze'nin zaten bozuk olan moralini daha da çok bozmaktan fazla neye yaradı ki??? lütfen bilimsellikten ve profesyonellikten uzak ve kıyaslamalara / genellemelere kaçan yanıtlardan uzak duralım...sengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanab

sana gelince gamze'cim, doktorunun sözlerinden dışarı çıkma. çoğu arkadaşın da dediği gibi fazla kilonun yararı olmadığı gibi, zararı daha fazladır. şişman bebek hantal olur, geç yürür... ileride obezite riski daha fazladır. ben şişman bi bebekmişim, çok çok erken konuşmaya başlamama rağmen çok zor ve geç yürümüşüm; kendimi bildim bileli de kiloluyum...

oysa oğlum 39 haftalık doğdu ve yalnızca 2300 gr'dı, boyu da 45 cm'di. buna rağmen inanılmaz derecede sağlıklı ve hareketli bir bebek... şimdi 43 günlük, kilosu 3,5 kg'ı geçti. Tamamen sağlıklı, cıvıl cıvıl. Sadece anne sütüyle besleniyor. Daha uzun bir süre de başka besin vermeyi düşünmüyorum.

Sakın kilosuna takılıp da kendini fazla yıpratma, bu güzel günlerin tadını çıkar, moralini yüksek tut ki sütün de bol bol gelsin, bebişini güzel güzel besle...

Çok öpüyorum seni de, prensesini de :smiley-cool::smiley-cool::smiley-cool:

arkadaşım çok çok teşekkür ederim sanırım çevremin etkisinde çok fazla kalıyorum

canım bebegın şu ana kadar 3100 gr.almış,buda aylık yaklaşık 700 gr.a tekabül eder,zaten bebekler ilk 6 ay ayda 500-1000 gr.arası kilo aldıklarında bu durum onların saglıklı büyüdüklerini gosterir.artı her bebek birbirinden farklıdır.gerçekten endişe edecek bir durum yok.üstelik dr.un çok can sıkıcı biri,çevrendekileride boşver.zaten eminim ki anne olarak çok çaba sarf ediyorsun,o nedenle asla başarısız bir anne degılsın.milletin yaptıgı yorumlar faso fıso,sen elinden geleni zaten yapıyorsun.bebegının aldıgı kadar ver,sık sık duş aldır,dışarı çıkar,degişik mamalar dene belki bazılarının tadını daha çok sever.saglıklı oldugu surece problem yok.kocaman genç kız olacak annesiiiiiiii.

arkadaşım tavsiyelerin için desteğin için çok saol kızım suyu çok seviyor çoğunlukla her gün banyo yapıyor fakat çok iştahsız anne yüreği işte kızım kendisinden sonra doğan bebeklerden çok zayıf olunca sağlığı yerinde bile olsa insan üzülüyor

gamzecim bebişine ek gıda ver ozellıkle seftalılı yoğurt sebzeler elma sulu sebzeler falan ve uzulme arkadasımın bebegıde oyleydı aynı senın kızın kızgibi zayıfcıktı ek gıdaya gectıler simdi 6.6aylık 9.500kılo sok oldum gorunce ek gıda verdım kılo aldı dıyor dene

ek besinlere geçtik arkadaşım şeftali arada muz sebze çorbası muhallebi gibi ek besinler vermeye başladım fakat benim esas sorunum kızımın çok iştahsız olması

çok kilolu bebek saglıklı bebek demek degildir ki gamzecim ben 39+1 de dogurmama ragmen benim bebegim 2940 gr dogdu senin karnında benimki kadar kalaymış 3500 dogarmış kesin bence sen abartıyorsun daha öncede böyle bir konu açmıştın demi bu konuya takılıp kalma saglıklıysa gerisi boş benim bebegim 2940 dogdu 2700 e düştü 1.5 hafta sonra gittim dr a ölçtüler 2900 gr olmuş bakalım cuma günü gene gidecegiz bebegin saglıklı olsun diğer turlu obez bir bebek istemezsin demi obez bir bebek olsa daha kötü olur asla doymaz tedavi edilmesi gerekir demekki senin bebegin iştahsız biraz ve belkide metobolizması iyi çalışıyor olamaz mı yani arkadaşın biri ne dogru söylemiş dr unun sözünden dışarı çıkma birtanem üzme kendini...

evet arkadaşım daha öncede böyle bir kpnu açmıştım ama işte daha önce söylediğim gibi başarısız anne modundan bir türlü kurtulamıyorum bu beni çok agresifleştirdi hayatımın her alanını kötü şekilde etkiliyor sağlığı yerinde de olsa ben minyon tipli bir bayanım kızımın fizikende en güzel çekilde yetişmesini istediğim için tekrara herkezin bir fikrini alamk istedim ilgin için çok saol arkadaşım bu arada sende bebeğini güle güle büyüt

canım uzme kendını eger saglıklı ıse gerısı onemlı deıl,o doyuyordur sen merak etme ,yavas yavas duzene gırer,sen uzme kendını sutunu etkılemesın

arkadaşlar çok morelim bozuk kendimi beceriksiz başarısız bir anne olarak görüyorum kızım 4.5 aylık ve sadece 5700 gr 63 cm herkez 1 2 aylık falan zannedeiyor benle doğum yapanların çocukları nerdeyse koca adam oldu benim kuş kadar allahım ne yapmama lazım bana akıl verin resmen bunalımdayımmmm

İnsanları nasıl bunalıma sokuyorlar..:eek:klava::eek:klava:
Bence sizin çevrenizdeki bir iki tip "aa bu çocuk küçük" falan demiştir can sıkmıştır.
İnsanlara bakmayın siz, olur olmadık konuşurlar, ben 7 aylık hamileyim benim bebeğime bile küçük diyorlar daha şimdiden.
Benim bebeğim minyon deyin gülün geçin kendinizi onlarla rekabet halinde savaşırken bulmayın.Ben şunu anladım ki çocuklu anneler, hamileler, yani kadınlar birbirini çekemiyor...

bencede üzülüp kendine dert yaratma. boyuda kilosuda güzel çok iyi bakmışsın annesi.

canım ya önemli olan dr ne diyor belki sütün az geliyordur.. ek mamalara başlamanı önerir belkide
üzülme bence bi dr görüş derim ben

offffffffffffff offfffffffff sorma canım o benim en başından beri vardı yani ben hamile kaldım yüzüme karşı ben zayıf birisimde bana senin çocuğun küçücük çıkar besleyemezsin felan dediler nasıl canımı sıkıyordu kızım bir doğdu 3450 şaşırdılar buna ş,imdide 45 günlüğüz ama kzımın minyon tipli ve kiloda pek almıyor doğrusu yediğini kusuyor ne yapacağım şaşırdım dr.gazlı dedi nmiğdede şişkinlik varmış bi,r sürü yazık yavrumun ilacı şurubu var kullanıoyoruz bakalım ne olacak..
İnsanları nasıl bunalıma sokuyorlar..:eek:klava::eek:klava:
Bence sizin çevrenizdeki bir iki tip "aa bu çocuk küçük" falan demiştir can sıkmıştır.
İnsanlara bakmayın siz, olur olmadık konuşurlar, ben 7 aylık hamileyim benim bebeğime bile küçük diyorlar daha şimdiden.
Benim bebeğim minyon deyin gülün geçin kendinizi onlarla rekabet halinde savaşırken bulmayın.Ben şunu anladım ki çocuklu anneler, hamileler, yani kadınlar birbirini çekemiyor...

ben mamada veriyorum en başından beri dr.sormadsan başladım valla ...
arkadaşım saol ama işte o benim elimde değil bir türlü başarısız anne modundan kurtulamıyorum ve bunu hayatımın her alanına yansıtıyorum bebeğim doğduğundan beri dr kontrolünde oda zayıf buluyor ek besine başladık yavaş yavaş inşallah biraz toparlar kendini

Eger bebeginin sagligi yerindeyse endise etme.
Boyu guzel uzamis , bu da iyi baktigini gosteriyor .Cocuk buyutmek kolay degil , bebeginle zamanla bir ahenk yakalarsin .

BEbegini emzirmeyi birakma sakin , bu ona hayati boyu gereken korumalari saglayacak biliyorsun . Ek besinlere baslayinca bebekler onlarin tadini begeniyor , emmek zor oldugu icin diger besinlere alisinca artik emmek istemiyorlar .

( ben bu tur seyleri ilk kizim dogdugunda bilmedigim icin yazdim , eger biliyorsan kizma bana '' cok bilmis '' diye :))) )

Ek besinlere basladiginiza gore ben bir tavsiyede bulunayim .

Ama once doktorunuza mutlaka d

Nutrilion diye bir mama var . Pahali ama anne sutune cok yakin oldugu icin cok besleyici bir mama . Once kucuk kutu al dene kizin severse devam edersin .

Ayrica ayni mamanin kepege benzeyen , iri , cocuklari normal yemek yemeye de hazirlayan ek mamalari da var . Bu iki mamayi birlikte hazirliyorsun . Zaten nasil hazirlanacagi da ustunde yaziyor .

Ilk kizimda ben de senin yasadigin gibi seyler yasadim. Cogumuz zaman zaman boyle hissetmisizdir . HEr anne bebegi icin elinden gelenin en iyisini yapar , sen de tabi ki coksekeriremsu. Su endiselerin bile senin ne kadar iyi bir anne oldugunun gostergesi .

KEndini boyle yersiz dusuncelerle ypratma annesi , sana cok ihtiyaci olan biri var a.s.

Bir de eger emziriyorsan ; belli araliklarla emzir . MEsela 3 saatte diyelim ...
Kisa araliklarla emzirirsen bebegin henuz acikmadigi icin az emecektir .
Emzir artik emmez olunca gazini cikarip biraz daha emzir . BEbeklerin midesinde emerken giren hava ve sutun yaptigi gaz yer kaplar , gazini cikarirsan birazcik daha emip daha guzel uyuyacaktir .

Uyku saatlerini emme saatlerine gore ayarlarsin .Boylece uyandirmak zorunda kalmazsin .

HErgun yika , bu buyumesinde cok yardimci oluyor .BEbekler uyuyarak buyur , yikayinca da guzel uyuyorlar.

6 aydan kucuk bebeklerin yememesi gereken , emziren annelerin yememesi gerekenler var merak edersen yazarim onlari da sonra .

Simdilik bu kadar , kaptirmisim kendimi :)))Uzulme bak biz buradayiz , sor , sor :)))
Iki kizim var bir 8 , digeri 7 yasinda :))
Sevgiler
.

arkadaşım ya çok çok çok teşekkür ederim vakit ayırıpda uzuzn uzun yazmışsın saol..
kızım pek anne sütü almak istemiyor günde 2 defa anca biz aptamil mama kullanıyoruz şimdi 2 nosuna geçtik banyoyuda hergün bazende 2 günde bir yaptırıyorum fakat günde ortalama 8 saat uyuyan bir bebek hayret verecek şekilde uzun süre uyanık durabiliyor biraz erken ama biz ek besinede başladık hazır kavanoz mamalarından yediriyorum evde yaptığım sebze çorbasını yemiyor arada muz da eziyorum sen ne tavsiye edersin bilgilerini paylaşırsan sevinirim...

cnm sağlığı yerindeyse içini ferah tut senin bebeğin minyondur belki arkadaşların dedikleri gibi zayıf olsun sağlıklı olsun cnm önemli olan bu...

evet bencede benimde 2 kızım var ikiside minyon bazı yaşıtları benimkinin iki katı

arkadaşlar çok morelim bozuk kendimi beceriksiz başarısız bir anne olarak görüyorum kızım 4.5 aylık ve sadece 5700 gr 63 cm herkez 1 2 aylık falan zannedeiyor benle doğum yapanların çocukları nerdeyse koca adam oldu benim kuş kadar allahım ne yapmama lazım bana akıl verin resmen bunalımdayımmmm

canım buyumezmı hıc sende sakın oyle demen sadece bıraz kılosu az boyu felan da normal sısman olup ne olcak annesı oda buyur sende bu yazdıklarına guler gecersın uzulme.:1hug::nazar:

çok iyi gelişimi.daha ne olsun.doğum kilosuna göre değerlendirmen lazım.
benm kızım da 2.200 doğdu,biz de ilk başta çok telaşlandık,doktorumuz zayıf bebekler de 6 aylık olunca yaşıtlarını yakalr dedi.hakkaten kızım 5 , 5 aylık oldu 7 gibi birşey kilosu.Allaha şükür.
doyuyorsa,emince 2 saat kadar uyuyorsa sütün de yetiyordur,boş yere mama da verme.

güzelim bazı bebekler birden gelişir.saglıklı sıhatli çocugun daha ne istiyosun.benim yegenimde 4 aylık 5.500 kg 62 cm daha geçen hafta dr gittik aşıları için.çok normal bir çocuk dedi.ve bide mama yiyor günde 1-2 defa.üzme kendini.

X