Kizim bitlenmis:((

Eskiden annem yıkama suyuna sirke koyar öyle yıkardı bizi sirkelerde temizlenirdi kafamızdan tabi banyo sonu yatırıp dizine kontrol ederdi

Paranitin sampuan olanini kullandim, bitirdim, yanindaki tarakla taradim fayda etmedi, her gun sirkeleri temizlememe ragmen. Paranitin Sprey olanini bir kere kullandim . Her gun normal yikayarak, spreyin yaninda olan sik tarakla taradim gecti. Ben iyi bir sik taragin ise yarayacagini düşünüyorum.

Tek tek temizlersen biter
Ama hergun tutam tutam ayirip temizlemelisin
Bayagi yorucu olur senin icin

İlaç alamıyorsanız elma sirkesiyle iyice ıslatıp strech filmle sarın bi saat felan dursun. Hava alamadıkları için ölürler. Ara ara tekrarlarsınız.

Bit ilaci iyi bir bit ilaci 50-100 arasında. Ucuz bir sey alma gecmez ilacsiz hic gecmez. Gun aşırı uygula. Hergun sik tarakla tara ve sirkeleri temizle.
Ay aman o nasıl yanlış bir kelime Allah korusun

Anti bit ilacı al eczaneden ucuz o. Ayrıca saçını biraz kisalt ve yastığını yorganını vs.. 60 derecede yıka. Önüne oturt ve saç diplerinden itibaren teker teker ayikla o bitleri ve sirkeleri. Büyük ihtimal sana da bulasacak sen saçını amonyakli boyayla boyatirsan geçiyor.
Çocuğuna yapacak birşey yok. Geçmiş olsun çok sinir bozucu bir durum.

Sirkeyle yıkıyordu annem benim saçımı.
Daha doğrusu önce normal yıkayıp sonra maşrapanın yarısından biraz daha azını sirkeyle doldurup üstüne de ılık su koyup dayanabileceğim sıcaklıkta doldurup saçıma döküyordu her yerine.
Sonra poşet geçirip üstüne de havlu koyup bekletiyordu. Bit tarağıyla taradığında hem sirkelerin bir kısmı hem de bitler düşüyordu.
Sonra saçımı tekrar şampuanla yıkayıp kurutup saçıma bakıyordu.
Hiçbir zararı da yok sadece kokusu var ama sabaha geçer. Olmadı sabah yine yıkarsın.
Bit olsun olmasın arada yapıyordu bana annem hrm saçları parlatıyor sirke

şampuanı ilk kullanıp saçı taradıktan 1 hafta- 10 gün sonra tekrar aynı şekilde uygulamanız gerekiyor. Yumurtalar da çıkmış ve ölmüş oluyor böylece. Bir de saçına değen şeyleri yüksek derecede yıkayın makinada. Çarşaf, nevresim, şapka, kazak..

Bit şampuanı çok mu pahalı ? Kazıyın ozaman saçını o çok ucuz olur. Hey allahım.

Kızlar ben de 4 yaşındaki oğlumda gördüm yaklaşık 1 ay kadar önce. Hemen babası berbere götürüp saçlarını kısalttı. Sonra tek tek tüm sirkeleri temizledim. Eczaneden 50 tl ye bit spreyi de almıştı ana onu kullanmaya gerek kalmadan temizlenmiş oldu.
Bu arada ben de şüphenip saçıma baktırdım ve bir kaç sirke tespit ettik. Sirke varsa kesin bit de vardır dedim. Sınıf öğretmeniyim, kesin öğrencilerden bulaşmıştır diye düşünüyorum. Ayrıca da hamileyim. Eşim eczacıya sormuş. Hamilelikte bu spreyi kullanmasa iyi olur demişler. Doğal yöntemleri araştırdım internetten.
Doğal elma sirkesini saça sürüp en az yarım saat bekletip yıkadım. Kuru ısırgan otunu 5 dk kaynatıp onu da en son durulama suyu olarak kullandım. Traş köpüğünü saçın her tarafına sürüp streç filmle sarıp yine en az yarım saat bekledim. 37 tl ye internetten bit tarağı aldım. Onunla saçımı taradım ara ara. Saçımda saç kremi varken yine bit tarağıyla taradım saçımı... Ama hala şüpheliyim tam temizlendi mi emin olamıyorum. Eşim baktı, bir şey yok dedi ama ben zaman zaman saç derimde bir şey yürüyor gibi hissediyorum. Psikolojik mi bilemiyorum ama çok rahatsızım. Kaşıntı yok ama. Çok huylandım bu durumdan...

Bu çok normal bu durum,okulda ogretmenlik yaptığım dönem bende bitlenmistimAllahim neydi öyle cok sevdigim bir ogrencim vardı ne kadar sevdiysem artik ondan gecmisti:)basina gelmeyen bilemez sinirden agliyordum resmentek care arkadaslarin dedigi gibi pahali bit şampuani.bide saçımi boyadimmi tamam oldu

Malesef bit şampuani olmadan geçmiyor arkadaşım internetteki herşeyi denedi kızına sonuç alamadı saçını kestirip bit şampuanıyla yıkadı kurtuldu

Ay biz cok bitlenirdik annem gaz yagı sürerdi kafamız yanar tutuşurdu kokusu burnuma geldi şuan iyiki zehirlenmemişiz :)

Yanliz iș onunla bitmiyor yatak yorgan hepsi kaynatilacak yada buzluğa atilacak

Liseden yeni mezun olmuştum eşşek kadar kızdım yeğenimden bulaşmıştı banada saçlar kıymetli tabi kestirmeye yanaşmadım. O zamanlar düzleştirici de yok saçları ütülüyoruz. Ama nasıl öldüler ütüyle tertemiz oldu saçlar tabikide küçücük çocuğun saçını ütüleyemezsiniz ama iyi bir düzleştirici yaparsanız oldukça işe yarar.

Amanin ben de bitlendiydim kucukken. Annem delirmisti hahahah. Aklima o gunler geldi
Paranit alin hem kardesiniz hem kiziniza yeter bir sise. Kardesinizde sirke gorup de hala kizinizla beraber yatirmaniz da ayri ilginc olmus
Cqnim ben is guc yaparken birlikte koltuga uzanmislar sonra farkedip aldim yanindan o ara gecti sanirim

Limon kolonyası. Bütün kafasını kolonyalayıp tarayın bit tarağıyla bayılıp düşecekler hepsi. Bu işlemi haftada iki kez , 3-4 hafta yaparsanız garanti hiçbirşey kalmaz. Ayrıca çocuğu kreşe, ilkokula giden annelere de arada çocuğun saçına , montunun boynuna kolonya sıksalar bit gelmez. Benim kızın saçı poposuna kadar, benim de öyle, bu yöntemle korunuyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…