Kizim bitlenmis:((

Of cok kotuyum.suan..4 yasindaki kizim okula da gitmiyor.gecrn kardesim.bize geldi kalmaya ogun onla yatti falan kardesimin basinda da sirke gormustum ..bi sekilde kizima da gecmis kizimda yoktu asla ole bisey..bugun bi baktimki bit var aman allahim bit tarayla taradim 2 tane cikti : canli sirke de var..bit ilaclari cok pahali kizlar ucu maliyetli bisey biliyormusunuz ..birdr 2 bitten sonra cok asiri taradom hic gelmedi taraga ..sirkeleride temizlersem tamamen gidermiki cok sinirim.bozuk suan tüylerim.havada geziyorim sanki:KK43:
Makina deterjanı derdinize çare ama minik çok küçük bende işe yaramıştı normal şampuandan sonra birkaç yıkamada kesin çözüm.

Bit ilacı alamıyorsanız bolca mayonez sürüp tarayacaksınız.
Yağlı olduğu için tutunamayıp dökülüyor diye biliyorum bitler,sirkeler.
Eczanede rozet ve tokalar var bit gelmesin diye onlardan edinin birde muhakkak.
Keşke kardeşinizin kafasında göre göre birlikte yatırmasaydınız ikisini.

Kızınız bitlendiyse size ve hatta diğer aile fertlerine de geçmiştir.ailecek bit ilaci kullanmalısınız ve bir hafta sonra ilacı tekrar kullanmalısınız.cünkü ölmeyen sirkelerden tekrar bit çıkıyor.benim kızım ilkokul da hersene bitlendiyse ve tabii ailecek bitlenirdik :).ben kıweleda diye bir bit ilaci var onu tavsiye ederim.

Of cok kotuyum.suan..4 yasindaki kizim okula da gitmiyor.gecrn kardesim.bize geldi kalmaya ogun onla yatti falan kardesimin basinda da sirke gormustum ..bi sekilde kizima da gecmis kizimda yoktu asla ole bisey..bugun bi baktimki bit var aman allahim bit tarayla taradim 2 tane cikti : canli sirke de var..bit ilaclari cok pahali kizlar ucu maliyetli bisey biliyormusunuz ..birdr 2 bitten sonra cok asiri taradom hic gelmedi taraga ..sirkeleride temizlersem tamamen gidermiki cok sinirim.bozuk suan tüylerim.havada geziyorim sanki:KK43:
pahalı dediğiniz 8-40 tl arası degısıyor urun fıyatları.. bende bıtlendım ufakken , ılk ıs kızınızın tum yastık neversım ve camasırlarını kaynar suda yıkayın ,makınede 90 derece de yanı...
bulabılırsenız yanmıs gaz yagını pamukla kafasına surun bes dk kadar beletıp ınce tarakla tarayın ve sonrada bıt sampuanı ıle yıkayın bır hafta kadar sampuanı kullanın..
bunları yaparsanız hıcbırsey kalmaz...

4 yaşındaki çocuktan bahsediyoruz saç düzleştirmek ne alaka ? Yanlış yönlendirme yapmayın lütfen. 4 yaşında çocuğun saçları her ne sebeple olursa olsun 3-5 bit düşürücem sevdasıyla düzleştirilir mi?

Bit şampuanıyla yıkayıp tarayınca zaten gidecek onlar.
Bitlerden kurtulmanın ennnn hızlı yolu bu. 3-5 bit mi? Sanırım siz hiç bit temizlemediniz. Kafasına kezzap dök demedim bu ne büyük tepki :KK70:

Bukadar telaş etmeyin ilacı 7,5 tl ye aldım.
Pahalı değil.Oğlum okula başladı ortasında getirdi eve sirkeleri.
2gün de geçti.

Adam akıllı bir ilaçları pahalı bayan onu demiş.10 TL kök bişey yaramaz
Konu sahibi sizde dikkat edin kesin bulaşmıştır
Saçınızı boyayim siz hemen ölürler ama kızımıza mutlaka bit ilacı alan adam akıllı onla hep yıkayıp temizleyin anca böyle kurtulursunz

10 tlye ilaç hiç bulamadım 50 tl ye ilaç alıyorum 55 e de önleyici sprey 8tl de toka okula giderkn sprey sıkıyorum haftada 1de şampuan kullanıyorm 10liralık iş yapmıyor malesef bi seferlik şampuan alın temizleyin sonra elma sirkesi sıkın evde kokusuna gelmiyor

Bit ilacı alamıyorsanız bolca mayonez sürüp tarayacaksınız.
Yağlı olduğu için tutunamayıp dökülüyor diye biliyorum bitler,sirkeler.
Eczanede rozet ve tokalar var bit gelmesin diye onlardan edinin birde muhakkak.
Keşke kardeşinizin kafasında göre göre birlikte yatırmasaydınız ikisini.

Mayonez mi? :KK70: yemek tarifi mi veriyorsunuz allah askına konu sahibi bi kendine gel. Kızın okula gitmiyomus henüz gitse heralde intihar edersin.

Git eczaneye bit ilacı rozeti ve tokası al. Zaten o ilacın içinden ince minnacık aralıklı dişleri olan tarak cıkıyor. İlactan sonra o tarakla tarıyorsun. Kızın sacları uzunsa kısalttır. Yastıgı yorganı güzelce yıka. Bir sorun kalmaz ortada

Mayonez mi? :KK70: yemek tarifi mi veriyorsunuz allah askına konu sahibi bi kendine gel. Kızın okula gitmiyomus henüz gitse heralde intihar edersin.

Git eczaneye bit ilacı rozeti ve tokası al. Zaten o ilacın içinden ince minnacık aralıklı dişleri olan tarak cıkıyor. İlactan sonra o tarakla tarıyorsun. Kızın sacları uzunsa kısalttır. Yastıgı yorganı güzelce yıka. Bir sorun kalmaz ortada
Mayonez doğal bi yöntem ilaç kullanmak istemeyen bi çok kişi tercih ediyor:KK66:

Ne alakası var yemek tarifiyle.
Mayonez bitlerin ortaya çıkmasını tutunamamasıni sağlıyor. Biraz araştırın konuşmadan önce.
Doğal evde uygulanabilecek birşey ayrıca

Ne alakası var yemek tarifiyle.
Mayonez bitlerin ortaya çıkmasını tutunamamasıni sağlıyor. Biraz araştırın konuşmadan önce.
Doğal evde uygulanabilecek birşey ayrıca

Yok yumurta yok mayonez yok yağ vıcık vıcık ben sacıma süremem sahsen ne kadar dogal da olsalar. İlk defa duydum komik geldi yemek tarifi verilmediğinin bende farkındayım Latife yaptım sadece hemen olayı tartısma konusuna cevirmeyin

Bana ilkokulda surekli bulasirdi , aslinda annem cok dikkat ederdi temizligime hatta hep ornek gosterilirdim bu konuda. Corabima kadar utulerdi. Ama yinede kurtaramadik. Bitlenirdim annem eczaneye kosar ilac alir yikardi biterdi bir sure sonra tekrar başa:işsiz: sonra meger sira arkadasimda varmis kullaklari cinlasin... Ben temizleniyorum o ise bitlerle devam ettigi icin surekli bulasiyor.. Cok zor sıkıntı cidden ama eczaneden ilacini almazsaniz bitmez o
Bana da bir kere bulaştı sıra arkadaşımdan belimde gür saçlarım vardı annem şampuanla ve özel o bit taragiyla iyice taramış yikamisti geçmişti ... 1 hafta hergun tarayıp kontrol etti evde nerdeyse gaz maskesiyle dolaştık :)

Küçükken kafasında bit olmayan mı var ya :)
Ama ozamanlar şampuan falan yoktu .
Ahhh ahh azmı taramadılar kafamı gaz yağlarıyla ..

Pıt pıt düşerdi bitler önüme bende çıt çıt elimle öldürürdüm :rolleyes:

Bana da bir kere bulaştı sıra arkadaşımdan belimde gür saçlarım vardı annem şampuanla ve özel o bit taragiyla iyice taramış yikamisti geçmişti ... 1 hafta hergun tarayıp kontrol etti evde nerdeyse gaz maskesiyle dolaştık :)
Aynen bizde aynisini yapiyorduk ama yine bulasiyordu :) kardeslerime gecmiyordu Allahtan ama o gariplerde benim sayemde bastan asagi incelemeye aliniyordu

Üzüldüğünüz şeye bak. Bitlenmeden çocuk mu olunur? Canım annem incecik dişli tarağı kıvırcık saçlarıma geçirdikçe ben bağırırdım, bitler küvete yapıştıkça da "ayy küvet sıvandı" diye diye o bağırırdı. :KK48:
Ucuz ya da pahalı. Sinek ilacı ya da gazyağı kullanmaktan iyidir di mi? Şahsen benim üzerimde neredeyse bütün yöntemler denendiği için hepsini biliyorum :))
Siz de bu kadar panik yapmayın, bitlenmemiş bir çocuk gerçek bir çocukluk yaşamamış demektir. :)) geçmiş olsun.

Oğluma bulaşmış ondanda bana bulaşmıştı hemen boya alıp saçımı boyadım atıyorum yarım saat bekleme süresi varsa boyanın ben bir saat beklettim hepsi yoğun kimyasala maruz kalmaktan sizlere ömür :-) Oğlanıda sıfıra vurduk zaten havalar sıcaktı o dönem oda kurtuldu ama kız çocukta zor oluyomuş demek ki

Çocukken bitlenmiştim, her gün çarşaf yıka, beni yıka, kendini yıka, annem delirmişti. Halıları toplamıştık, akşam üstü eve böcek ilacı sıkıp gezmeye giderdik, hey gidi ne günler. Gaz yağı da yaptık ailece,okulda yaygın olunca çaresi de zor.

X