Kizim bitlenmis:((

Limon kolonyası. Bütün kafasını kolonyalayıp tarayın bit tarağıyla bayılıp düşecekler hepsi. Bu işlemi haftada iki kez , 3-4 hafta yaparsanız garanti hiçbirşey kalmaz. Ayrıca çocuğu kreşe, ilkokula giden annelere de arada çocuğun saçına , montunun boynuna kolonya sıksalar bit gelmez. Benim kızın saçı poposuna kadar, benim de öyle, bu yöntemle korunuyoruz.
Guzel yonrwmmis ama.dedihiniz kadar etkilidir insalah..kiziniz hic bit gecmedi mi okulda

Öff kendi kendinize kriz çıkarmışsınız bit ilaçları çok pahalı ne yapıcam diye, 10 tllik ilaç bu yahu.
Ayrıca ilkokula başladığında liseye kadar bitlenecek! Kriz yapmayın.

Guzel yonrwmmis ama.dedihiniz kadar etkilidir insalah..kiziniz hic bit gecmedi mi okulda
Anaokulundayken geçmişti, bana da geçirmişti, o zaman kayınvalidemden öğrendik, eskiden kuaför arkadaşı varmış o söylemişmiş. Saçımızı kesmeden kolonyayla kısa sürede kurtulduk. Şimdi artık ayda 1-2 defa montunun boynuna, şapkasına kolonya döküyorum biraz, bazen de diplere gelmeden saçına da damlatıyorum daha da bulaşmadı. Saçı uzun diye başka çocuklar saçını alıp kendi kafalarına yapışturıyorlar, peruk gibi sözde. Ama geçmedi şükür.

Bit kovar veya kafur olarak bilinen bir ürün var. Aktarlarda bulabilirsiniz. Eczanelerde de tokası falan satiliyor. Onu da deneyebilirsiniz. Yatagina, kıyafetine kendinize, eşyalara küçük bir beze sararak igneleyebilirsiniz

Kolonyası içindeki kimyasallar saça zarar verir döker beyazlatır saç derisini kabartır. Yapmayın
Sürekli yapmıyoryz ki zaten. Bit ilacı da kimyasaldır. Bu söylediklerinizin hiçbiri olmadı, 32 yaşında, saçı belinden uzun ve boyasız bir bayanım. Daha beyaz yok.

Sürekli yapmıyoryz ki zaten. Bit ilacı da kimyasaldır. Bu söylediklerinizin hiçbiri olmadı, 32 yaşında, saçı belinden uzun ve boyasız bir bayanım. Daha beyaz yok.
Olmadı diye yapmaya devam etmeyin derim, bit ilacı Kimyasal bile olsa saç anatomisine uygun üretilir dermotolojiktir. Kolonya öyle değil, alkol ve çeşitli kimyasalların hiçbiri saça uygun değil, özellikle küçük çocuğunuza tavsiye etmem, alkol saç derisi yolu ile vücuda çekilebilir, ama kişi kendi bilir ben asla kullanmazdım.

Olmadı diye yapmaya devam etmeyin derim, bit ilacı Kimyasal bile olsa saç anatomisine uygun üretilir dermotolojiktir. Kolonya öyle değil, alkol ve çeşitli kimyasalların hiçbiri saça uygun değil, özellikle küçük çocuğunuza tavsiye etmem, alkol saç derisi yolu ile vücuda çekilebilir, ama kişi kendi bilir ben asla kullanmazdım.
Herkesin farklı bakış açısı, farklı yöntemi var tabiki her konuda. Ben kendi yöntemimi söyledim. Bu yaştan sonra saçım beyazlasa da doğa kanunu derim, kolonyaya bağlamam :)

bit şampuanıyla yıkayıp saç düzleştiricisiyle düzleştirin. Sirkelerin çoğu yanar dökülür. Sonra da tarayarak temizleyinz bekledikçe artar bi an önce bit şampuanı alın.

Sakın gaz yağı fln sürmeyin

Bir bit şampuanı 10 tl be bacım.

Ha 50 tl olsa ne olur ki? Yazık değil mi o çocuğa dipten dipten saçlarını tarayarak kafasına zarar veriyorsun. Git al bir şampuan temizle olsun bitsin.

bit şampuanıyla yıkayıp saç düzleştiricisiyle düzleştirin. Sirkelerin çoğu yanar dökülür. Sonra da tarayarak temizleyinz bekledikçe artar bi an önce bit şampuanı alın.

Sakın gaz yağı fln sürmeyin

4 yaşındaki çocuktan bahsediyoruz saç düzleştirmek ne alaka ? Yanlış yönlendirme yapmayın lütfen. 4 yaşında çocuğun saçları her ne sebeple olursa olsun 3-5 bit düşürücem sevdasıyla düzleştirilir mi?

Bit şampuanıyla yıkayıp tarayınca zaten gidecek onlar.

Of cok kotuyum.suan..4 yasindaki kizim okula da gitmiyor.gecrn kardesim.bize geldi kalmaya ogun onla yatti falan kardesimin basinda da sirke gormustum ..bi sekilde kizima da gecmis kizimda yoktu asla ole bisey..bugun bi baktimki bit var aman allahim bit tarayla taradim 2 tane cikti : canli sirke de var..bit ilaclari cok pahali kizlar ucu maliyetli bisey biliyormusunuz ..birdr 2 bitten sonra cok asiri taradom hic gelmedi taraga ..sirkeleride temizlersem tamamen gidermiki cok sinirim.bozuk suan tüylerim.havada geziyorim sanki:KK43:
Dogal zeytinyagi surup sacini strecleyin bu sekilde bitler bogulup oluyor ince tarakla tarayi sonra elma sirkesini suya katin yine ince tarakla tarayin.bi de tras kopugu de cok ise yariyor.sirkeli suyla durulayin yine ince tafakla tarayin.bit sampuani da mutlaka kullanmalisiniz bitten kurtulmak o kadar kolay degil sacini da kestirin mutlaka

Bana ilkokulda surekli bulasirdi , aslinda annem cok dikkat ederdi temizligime hatta hep ornek gosterilirdim bu konuda. Corabima kadar utulerdi. Ama yinede kurtaramadik. Bitlenirdim annem eczaneye kosar ilac alir yikardi biterdi bir sure sonra tekrar başa:işsiz: sonra meger sira arkadasimda varmis kullaklari cinlasin... Ben temizleniyorum o ise bitlerle devam ettigi icin surekli bulasiyor.. Cok zor sıkıntı cidden ama eczaneden ilacini almazsaniz bitmez o

Of cok kotuyum.suan..4 yasindaki kizim okula da gitmiyor.gecrn kardesim.bize geldi kalmaya ogun onla yatti falan kardesimin basinda da sirke gormustum ..bi sekilde kizima da gecmis kizimda yoktu asla ole bisey..bugun bi baktimki bit var aman allahim bit tarayla taradim 2 tane cikti : canli sirke de var..bit ilaclari cok pahali kizlar ucu maliyetli bisey biliyormusunuz ..birdr 2 bitten sonra cok asiri taradom hic gelmedi taraga ..sirkeleride temizlersem tamamen gidermiki cok sinirim.bozuk suan tüylerim.havada geziyorim sanki:KK43:

Adım adım yazdıklarımı yapınız ve bana dua ediniz
Öncelikle bütün kıyafet nevresim havlusunu tarağını tokasını makineye atıp en az 60 derecede yıkıyorsunuz
Sonra çoçuğun saçına mayonez sürüp streçle ,2-3 saat beklesin öyle,sonra banyoda saçını bit tarağıyla tutam tutam tara,bu bit ve sirkelerin dökecek ,Erkan Şamcı önermişti ben kızımdaki bitten böyle kurtuldum
Son durulama suyuna da sirke koy
Sonra 10 gün saçını hep kontrol et
Sirke kalmış mı yoksa tekrar büyür bit olur
Bu süreçte herhangi bi bit şampuanı alıp bir kerede onu sürebilirsin ki kokusuna bit gelmesin okulda
Zaten bit şsmpuanları haftada iki kereden fazla kullanılmıyor bildiğim saç derisini tahriş ediyor

Cqnim ben is guc yaparken birlikte koltuga uzanmislar sonra farkedip aldim yanindan o ara gecti sanirim
Yaa on yaşlarında ben de bitlenmistim, eve misafir geldi aile dostumuz. Kızı da bizi çok sever, ağladı yalvardı tepindi 'ne olur anne bu gece burada kalayim' diye, kadın da tamam dedi. Salona yatak serdik,kiz yine de dibimden ayrılmadı.
Bu arada kızın saçları aşırı gür,sık ve kıvırcık. Bol bol da elektriklenen , bitlere layık saçı var. Geçmemesi imkansiz
Her neyse aradan aylaar aylar geçti, benim bitim geçti falan çoktan.
Bir gün de biz onlara gittik,çocuğuz tabii devamlı bogususuyoruz,sarılıyoruz falan...
Eve bir geldim saçlarımda kanlı kanlı bitler#
Eski bitim resmen iade-i ziyaret yapmis:halay::halay:

Ayy bende bitlenmiştim sınıfça bitlenmiştik bire giderken annem gaz yağı sürmüştü kafama onun acısı sızısı hala aklımda ayyy..

Canım benim pahalılığına bakma o parayı 1 kere ver kurtul. Paranit en kalitelisi. Onu çocuğun kafasına sür 1 saat beklet sonra iyice tara ve yıka. Kesinlikle normal şampuan ve sac kremi kullanma. 2 günde bir mutlaka bunu yap. Ve her gün yastık çarşaf değiştir. Eğer bere kullanıyorsa beresini bir poşete koy ve 10 gün ağzı bağlı tut 10 gün sonra makinede yıka. Benim de 2 buçuk yaşında oğlum bitlendi bu adımları uyguladım ve 10 gün içinde hiç bişey kalmadı. Bu arada kendine de aynı şekilde uygula mutlaka sana da geçecektir. Ve mümkün olduğunca başkalarıyla temasa geçmeyin. Kardeşinizin de temizlenmesi çok önemli yoksa sil baştan herşey yine aynı olur

X