Kızım aşık olmuş

Cevap yazmayacak mısınız konu sahibi ?
yine konu açılıp gidilmiş en sevmediğim şey

konu sahibi kızınızın yüzüne vurmayın tabi günlüklerini okuduğunu da belli etmeyin
okul mahalle vs den ve yaşıtı ise tabi olabilir (isteseniz de önüne geçemezsiniz)
ama internetse sıkıntı.. onu öğrenmeye çalışın

Neden kan beyninize sıçradı anlamadım, tam yaşları kızınızın bu yaşta yasamayacakti da 30 yaşında mi yasayacakti? Günlüğüne hoşlandığı çocuğu "berkecan beyi görmekten çok müşerref oluyorum" mu yazacaktı? Bence oldukça kapalı görüşlüsünüz evladınızı tabii ki koruyun ama herşey sizin zamanınızdaki gibi, sizin uygun gördüğünüz şekilde olacak diye bişey yok. Kızınız her normal zamane çocuğu gibi aşkı da öğrenecek, ve her ne kadar siz bunu düşünmek bile istemeseniz de cinselliği de öğrenecek. Burda önemli olan kızınızın size ya da babasına olan korkusuyla değil bilinçle hareket etmesi. "Benim ailem çok muhafazakardi beni hiç bi yere bırakmazdı" diyen kızların burda "kocam hiç beklediğim gibi biri değilmiş çok mutsuzum" konularını okuyoruz sonra. Cahil kalacağına insanları tanıyarak öğrensin.

Şu yazdıklarınız o kadar sinir bozucu ki nereden başlasam bilemedim. Benim de bir kızım var ve kızımın sağlıklı bir ilişki yaşamasını çok isterim. 16 yaşında duygularını mı bastırsın çocuk. Ne istiyorsunuz? Böyle böyle doğru insan, yanlış insan ayıracak. Böyle böyle ne istediğini ve ne istemediğini bilecek. Öpüşürmüş, gezermiş falan filan. Bütün gün evde oturup ders mi çalışacak. Hadi çalıştı diyelim, çok mu verimli olacak sizce? Cinsellikten bahsediyorsak evet o yaş bence de erken fakat bunu konuşmakta sizin elinizde.

Hiç arkadaşını tanımaktan bahsetmemişsiniz . Bir tanıyın bakalım kimmiş, neymiş, neciymiş. Bakın internetten ya da yaşından çok büyük birisi ise orada ben de dur derim fakat kendi yaşında, efendi bir çocuksa ne zarar gelir ki? O da 16 yaşında çocuk en nihayetinde. Siz eğer kızınıza değer verdiyseniz o zaten kendine değer vermeyen insanların yanında durmaz.

Eşim çevrede hatta semtte tanınan biri kızımı biri bu şekilde görecek olursa biteriz ki burası çokta büyük bir yer değil
Yani şu mesaj da benim kanımı dondurdu siz daha çocuğunuzun arkasında değilsiniz
Anası böyle yaparsa herkes her şeyi yapar
Öpüşse ne olur ne olur ya biri görse öpüşürken ne olur

çocuğumu öyle görüp dedikodu niyetiyle bana söyleyen adamın ağzını yırtarım
Gayet normal
Ne yapayım yani

ben erken yaşta seksi doğru bulmuyorum
Ama bunun kararını kimse veremez siz anlatırsınız gerisi ona kalmış
Hukuksa süreci duygusal süreci( en azından benim yaşadığımı) anlatırım
Ayrıca cinsellik bence anlatılmalı korunsun en azından seksinin önüne geçemem ama korunmayı anlatabiliriz

bu daha sağlıklı olur
El alem ne der diye yaşanmaz ya 16 yaşında hatanın alasını da yapacak belki
Kimse kimsenin de uzantısı değil

Merhabalar arkadaşlar. Kızım 16 yaşına yeni girdi dün tesadüfen günlüğünü buldum ne yalan söyleyeyim okudumda kan beynime sıçradı
Günlükte sevgilisinden bahsetmiş..Kollarında yaşlanmak istiyorum,kucağında uyumak istiyorum,bana aşkım deyince eriyorum ,sensiz nefes alamıyorum seni çok özlüyorum falan gibi boyundan büyük laflar..yüzüne vurmak istemedim ama içim içimi yiyor ..hayat çok kötü ve maalesef insanlar acımasız dolayısıyla çok endişeliyim
Lise 3e geçti bu yıl pandemiden dolayı dışarı neredeyse hiç çıkmıyor nerden nasıl buldu bilmiyorum dersleri çok kötü okumaya meyilli değil gözünün içine bakıyoruz tek çocuk diye.çok varlıklı olmasakta elimizden geldiği kadar oma mağduriyet yaşatmıyoruz ..
Geçen yaz yengemlerin yanında annemlerin evindeyken bana (siz babamla liseli aşıklar gibisiniz çok kıskanıyorum falan demişti) babası gibi birini bulacağını söylemişti yaşı küçük ergen diye ciddiye almamıştım
Sorum şu nasıl bir yol izlemeliyim kızım biraz sıkışınca eminimki yalana başvuracaktır
Çok sıkan bir anne olmadım hiçbir zaman ama serbestte değilim..bu yaşta yazdıkları kanımı dondurdu ..
O yaşlarda bizde aşık olmuştuk ama saf masum duygulardı onlar şimdiki kızlar bir acaip tabi erkeklere de öyle biraraya geldiklerinde saf masum temiz bir aşk yaşayacaklarını düşünmüyorum
Zira parklarda orda burda görüyorum ergen erkek kız ilişkilerini ,iğrençler
Eşim çevrede hatta semtte tanınan biri kızımı biri bu şekilde görecek olursa biteriz ki burası çokta büyük bir yer değil
Hiç başına gelen varmı böyle bir durum nasıl bir yol izlemeliyim ne olur yardımcı olun
Öncelikle ergene baskı kurmanın ters tepeceğine unutmayın. Üstüne giderseniz hırçınlaşır, sizden uzaklaşır. Ömrünüz boyunca sabrettiğiniz bütün anları düşünün. Hepsinden daha sabırlı olmanız lazım 😊
Kesinlikle onun tersine düşecek bir şey söylemeyeceğinize emin olduktan sonra konuşun.

İkincisi sakın günlüğünü okuduğunuzu söylemeyin, size güveni sarsılır.

Doğal bir ortamda konuşun. Mesela balkonda otururken sorun. Bu yaşlarda kız erkek arkadaşlıkları çok oluyor sen ne düşünüyorsun? diye başlayın konuya.

Bu yaşa kadar onu siz eğittiniz, çocuğunuza güvenin. Hata yaparsa da ders çıkaracaktır.

Ben de eşimle lise birden beri beraberim. Korkmayın kötü bir şey değil 😊

P Patianne 16 yaşında ergenlik çağındaki bir kızın aşık olması normal ve dünyanın sonu değil, neredeyse hepimiz o çağlarda aşık olduk, aşkımız için şiirler yazdık günlükler tuttuk, aldığı hediyeleri sakladık.
Küçük bir yerde yaşıyor olabilirsiniz, çevreniz gençlerin aşkına tepki gösteren insanlardan olabilir ama evlat sizin evladınız, onu koruyup herkese haddini bildirmek sizin ebeveynlik göreviniz.

Dersleri konusunda bir şey diyemem eğitimle alakalı sorunlarda yetkin biri değilim, çocuk gelişimci ve eğitimci arkadaşlarım dersleriyle alakalı doğru bilgilendirmeleri yaparlar, ben anne ve vaktiyle ergenlik dönemini atlatmış biri olarak yazabilirim, ki bence kızınızın erkek arkadaşı olmasından ziyade bunu sizle paylaşamıyor olmasına yoğunlaşmalısınız.

Size erkek arkadaşı olduğunu anlatamaması aranızda iletişim sorunu olduğunu gösteriyor, anlatmaya paylaşmaya korkuyor demek ki.
Oysa özellikle ergenlik çağındaki çocuğun her şeyini ailesine anlatabilmesi önemli, hata da yapsa anlatabiliyor sizinle paylaşabiliyor olması lazım.
Ergen psikolojisi uzmanı birinden yardım almanızı ve kızınızla iletişiminizi güçlendirmenizi tavsiye ederim.

Şu yazdıklarınız o kadar sinir bozucu ki nereden başlasam bilemedim. Benim de bir kızım var ve kızımın sağlıklı bir ilişki yaşamasını çok isterim. 16 yaşında duygularını mı bastırsın çocuk. Ne istiyorsunuz? Böyle böyle doğru insan, yanlış insan ayıracak. Böyle böyle ne istediğini ve ne istemediğini bilecek. Öpüşürmüş, gezermiş falan filan. Bütün gün evde oturup ders mi çalışacak. Hadi çalıştı diyelim, çok mu verimli olacak sizce? Cinsellikten bahsediyorsak evet o yaş bence de erken fakat bunu konuşmakta sizin elinizde.

Hiç arkadaşını tanımaktan bahsetmemişsiniz . Bir tanıyın bakalım kimmiş, neymiş, neciymiş. Bakın internetten ya da yaşından çok büyük birisi ise orada ben de dur derim fakat kendi yaşında, efendi bir çocuksa ne zarar gelir ki? O da 16 yaşında çocuk en nihayetinde. Siz eğer kızınıza değer verdiyseniz o zaten kendine değer vermeyen insanların yanında durmaz.

sosyal medyada uçanbaba'yı takip ediyorum. bazı fikirleri uysa uymasa bile kızına yaklaşımı çok güzel. mesela kızınaa durup dururken çiçek gönderiyor.
bu bir kız için ne demek, ben herhangi bir olay olmasa da değerliyim ve seviliyorum. böylece bunu yapabilen yani kendisine saygı duyan değer veren erkeği ayırt edebilecek.
bizim toplumumuzda "aman baba öğrenmesin", "aman baba duyarsa çok kızar, rezil oluruz", "ne demek bu yaşta aşk" yaklaşımları o kadar hakim ki. sırf bu baskıdan kurtulmak için onlara azıcık güler yüz gösteren psikopatlara aşık olduklarını sanıp hayatlarını mahvediyor gencecik kızlar.

Asıl bu yaşta değil ilerleyen yaşta bunları yazsa kanınız donmalıydı. Tam en arabesk aşk yaşanacak dönemlerde yazmış bunları kızınız. Bana tepkiniz çok abartılı geldi. Kızının masum bir aşk yaşamadığını nerden biliyorsunuz? Daha doğrusu şöyle sormak lazım size göre saf temiz masum aşk nasıl oluyor? Sizin belirlediğiniz kriterler çerçevesinde mi ilişki yaşamalıydı?

Kızınız neden sizinle paylaşmadı bu durumu? Asıl sorgulamanız gereken bu bence. Demek ki kızınıza her şeyini benimle paylaşabilirsin güvenini verememişsiniz

Merhabalar arkadaşlar. Kızım 16 yaşına yeni girdi dün tesadüfen günlüğünü buldum ne yalan söyleyeyim okudumda kan beynime sıçradı
Günlükte sevgilisinden bahsetmiş..Kollarında yaşlanmak istiyorum,kucağında uyumak istiyorum,bana aşkım deyince eriyorum ,sensiz nefes alamıyorum seni çok özlüyorum falan gibi boyundan büyük laflar..yüzüne vurmak istemedim ama içim içimi yiyor ..hayat çok kötü ve maalesef insanlar acımasız dolayısıyla çok endişeliyim
Lise 3e geçti bu yıl pandemiden dolayı dışarı neredeyse hiç çıkmıyor nerden nasıl buldu bilmiyorum dersleri çok kötü okumaya meyilli değil gözünün içine bakıyoruz tek çocuk diye.çok varlıklı olmasakta elimizden geldiği kadar oma mağduriyet yaşatmıyoruz ..
Geçen yaz yengemlerin yanında annemlerin evindeyken bana (siz babamla liseli aşıklar gibisiniz çok kıskanıyorum falan demişti) babası gibi birini bulacağını söylemişti yaşı küçük ergen diye ciddiye almamıştım
Sorum şu nasıl bir yol izlemeliyim kızım biraz sıkışınca eminimki yalana başvuracaktır
Çok sıkan bir anne olmadım hiçbir zaman ama serbestte değilim..bu yaşta yazdıkları kanımı dondurdu ..
O yaşlarda bizde aşık olmuştuk ama saf masum duygulardı onlar şimdiki kızlar bir acaip tabi erkeklere de öyle biraraya geldiklerinde saf masum temiz bir aşk yaşayacaklarını düşünmüyorum
Hiç başına gelen varmı böyle bir durum nasıl bir yol izlemeliyim ne olur yardımcı olun
Bence yüzüne vurmayın. Hiç belli etmeden kızınızla konuşun. Sevgilin veya sevdiğin olursa bana söyle diyebilirsiniz mesela kendinizle onun anne kız ilişkisi bir yana arkadaş gibi konuşabileceğini de hissettirin bence. Zaten 16 yaşındaymış belki sizin parkta gördüğünüz kişiler gibi olacak değil.

Size çok içten bir tavsiye vereceğim. Çocukken annem bir kez günlüğümü okumak gibi bir hata yaptı uzunca yıllar yüzüne vurdum. Günlük tutmadım bir daha da zaten. Yüzüne vuracağınız bir şey yok aşık olmuş. Aşk doğru insanla ise hayatını güzel şekillendirebilir. Eşimle 16 yaşında tanıştık biz sevgili olduğumuzda da bir süre sonra anneme söylemiştim. Bunun ayıp utanılası bir şey gibi davransaydı bana eminim çok kırılır, her şeyimi ondan gizlerdim. anlayış gösterdi. Telefonumu kurcalamadı ama derslerimi veya aile hayatımı aksattırmadı. Biz eşimle yıllarca ailelerimizin de sayesinde temiz bir ilişki yürüttük ve evlendik, evlenene kadarda korktuğunuz gibi bir şey yaşamadık 10 yıl falan. Kızınızı tanıyor ve yanındaysanız kızınıza korkularınızı yansıtmayın ki sizden kaçıp başkalarının eline koz vermesin. Yaşım şuan 28, eşimle 13 yıldır birlikte 2 senedir de evli barklıyız. Yakın çevremizde olan insanlarda keşke o yıllarda tanıdığımız bir sevgililiği yürütseydik diyorlar bizimle konuşurken, çünkü küçükken daha saf duygularla birbirini tanıyıp aynı yolda beraber yürüyorsunuz. Ben arabadan korkardım eşim sayesinde 18 yaşımda gaza geldim aldım ehliyeti. Evlenirken eğitim durumumuz, maddi hayatımız falan konu olmadı beraber büyüdüğümüz için zaten her şeyi beraber yıllar içerisinde istediğimiz gibi şekillendirdik. 28-29 yaşında biriyle tanışınca beklentiler, zevkler bambaşka oluyor. En keyiflisi genç yaşta tanıyıp sevmek. Belki size çok hayalperest gelmiştir yazdıklarım ama benim yaşadığım hayat bu, ailem ters bir tepki verseydi, annem o heyecanlarımı baltalasaydı bu ilişkiyi yürütmez bambaşka bir hayat yaşardım belki şimdi allah korusun, kendimi yazmak zorunda hissettim.

Bana gore de sizin durumunuz istisna, azınlıkta olan bir tesaduf. 16 yasinda insanin hayat bakisi, beklentileri, karakteri yeni yeni sekilleniyor tamamen şans eseri birbirinize benzer yolda kalirsaniz ne ala ama bambaşka insanlar olup sirf aliskanliktan dolayi işi evlilige goturenler de var.

Ben 15-16 yasinda başlayan cogu ilişkinin saglikli oldugunu dusunmuyorum. 16 yasimda baş ucumda fotograflariyla uyudugum cocuk ve ben bambaşka insanlarmişiz. Zamanla yani buyudukce aradaki farkta açildi zaten bambaşka yonlere bakmaya, baska karakterler olmaya başlamiştik. Bu kontrol edilebilecek bir surec degil.

Ben de 21 yaşimda evlenecegim adami secmistim. Kimisi de diyor ki "ben 21 yasimda ilgilimi ceken adamla evlensem boşanirdim." Olabilir...
Mevzu yaslardan ziyade nezaman kendinizi buldugunuzla alakali aslinda. 28 yasina gelinince bir daha kimseyle uyuşamamak diye birsey yok. Birlikte buyumek ayni yöne bakmayi saglayan bisey degil.

11 yıl önce bende bu şekilde yakalanmıştım hahah 😅 değişen birşey olmadı hayatımda annem beni sıktıkça ben daha çok yaptım 😅 şuan gülüyorum ama annem çoğunu bilse kalp krizi geçirirdi . Engelleyemezsiniz ama arkadaş gibi olursanız bilirsiniz kim olduğunu takıldığı mekanları vs . Allah evlatlarımızı iyi insanlarla karşılaştırsın .

sosyal medyada uçanbaba'yı takip ediyorum. bazı fikirleri uysa uymasa bile kızına yaklaşımı çok güzel. mesela kızınaa durup dururken çiçek gönderiyor.
bu bir kız için ne demek, ben herhangi bir olay olmasa da değerliyim ve seviliyorum. böylece bunu yapabilen yani kendisine saygı duyan değer veren erkeği ayırt edebilecek.
bizim toplumumuzda "aman baba öğrenmesin", "aman baba duyarsa çok kızar, rezil oluruz", "ne demek bu yaşta aşk" yaklaşımları o kadar hakim ki. sırf bu baskıdan kurtulmak için onlara azıcık güler yüz gösteren psikopatlara aşık olduklarını sanıp hayatlarını mahvediyor gencecik kızlar.
Evet maalesef ki. Bazı şeyler çok abartılıyor ülkemizde. Sevgilisi olmuş. E ne olmuş? Nedir yani? Aaa bakire değil ama evlenmiş?? Yani? Çok fazla anlam yüklüyoruz böyle şeylere. Sen anlatırsın çocuğuna, o doğrusunu yanlışını kendisi bulur. Hata da yapar. Yapacak. İnsan düşe kalka öğreniyor. Hatta bence ( hayati tehlike söz konusu değilse) ne kadar erken hata yapılırsa, o kadar çabuk öğreniliyor.

Saygısızsınız.
Hem kızınıza hem bize karşı..
Özelini okumak ne demek ya?
O bir birey.
Siz böyle yaptıkça onunla sağlıklı bir bağ kuramayacaksınız hiçbir zaman.
Abartılı abartılı tepkiler, yok duyulursa biteriz falan, sanki kraliyet ailesindensiniz. Ne saçma şeyler.
Kız ne güzel yazmış, içinde art niyet olmadan.
Okuyup kanınız donacağına kızınızın notlarını gördüğünde kanınız donsaydı da alıp karşısına notları için konuşsaydınız.
Çocuğunuzu kötü yola, yalan söylemeye kendiniz itiyorsunuz farkında değilsiniz.
Benimde çok küçük yaşlardan itibaren sevgilim oldu, kalkıp annem ağzını bile açmadı çünkü bana güvendi. Bende bu güveni görerek gururlandım, asla kötü birşey yapmadım. Siz çocuğunuzu yalan söylemek zorunda bırakıyorsanız ohohoo.
Ayrıca bize de saygısızlık yapıyorsunuz. Bu kadar insan fikir yazmış bir tane cevap çok. Çocuğunuza karşı da böyleyseniz sizinle arasının kötü olması gayet normal.
Terbiyesizlik resmen konuyu açıp kaçıp gitmek.

"İnsanlar acımasız" diyerek derdine düştüğünüz şeyler o kadar rahatsız edici ki, konuya odaklanmakta zorluk yaşadım.
Evet, insanlar acımasız ve tam da bu yüzden çocukların, her şekilde yanında duracağını bildiği bir anne babaya ihtiyacı var.

Kızınız gayet sağlıklı, tam aşk, heyecan yaşları ki buna sevinmeli ve fakat neden böyle bir heyecanı sizinle paylaşmaktan kaçındığını sorgulamalısınız. Neden size anlatmadı? Hesap sorulacağından belki anlaşılıp dinlenilme hissi geçirilmeden, heyecanı paylaşılmadan sadece -adın çıkar- endişesi ile nasihat mod'a bağlayacağınızı iyi bildiğinden mi acaba?

Çocuklarınızı tanıdığınızdan fazlası, onlar da sizi tanıyorlar. Ha kızınız tahmin edememiş belki onun günlüğüne kadar karıştıracağınızı ama bugün bunun hesabını soracak olursanız, ona da yazmaz ve aynen tahmininiz gibi, çocuğunuzu, yaşadıklarını daha akılcıl gizlemek, daha profesyonel yalan üretmek üzere geliştirdiğinizle kalırsınız.

Bunu bir düşünün "Neden anlatmadı bana? O güveni sağlayamadım mı?" diye. Cevabınız burada.
Ayrıca ola ki kızınızın adı çıktı(!), o adı boynunuzu eğdiğiniz an oraya çivi gibi siz çakarsınız. İnsanlara "Sana ne kızımın özelinden, haddine düşmez senin işine bak" demeyi öğrenin.

Son düzenleme:
Güçlü, kendinden emin, özgür kadınlar yetiştereceğiz ya?
Baskı hep ''erkek egemenliğinden - ataerkillikten'' başlıyor ya kızlar, işte burada bir annenin kendi kızı nasıl yargıladığını ve baskı altına almak istediğini görüyorsunuz.
Bu konu, 2021 yılında 16 yaşında bir kızın neden özgür olmayacağını göstermiş. Kız, kendi özel hayatında bile özgür değil. Duygularını paylaşmak zorunda, her şeyi paylaşmak zorunda. Anne bunu hak olarak görüyor çünkü.
Nesiller geçtikçe neden hastalıklı bireyler yetiştirdğimizin bal gibi göstergesi ve neden Türkiye'de bir şeylerin doğru gitmeyeceğinin göstergesi.
Çok üzücü.

Katılıyorum, bu sorunu maalesef sadece kız çocukları yaşıyor, erkek çocuk olsa önce babası sorar okulda kız arkadaşın var mı köftehor diye ve evet cevabıyla koltukları kabarır ama kız çocuk için bu ayıp.

Çocuk dünyaya getirirken bu çocuğun büyüyeceğini, aşık olabileceğini, hayat görüşünün bizimle aynı olmayacağını, hayatı düşe kalka öğreneceğini bilir ve kabullenirsek kızımız aşk şiirleri yazınca şaşkınlık yaşamayız.
Çocuklar yalnızca annenin değildir, babanın da çocuğudur bu sebeple babalarda kız/erkek ayırmadan aynı kendileri gibi aşık olacağını bilmeli, baba anneyi rüyasında görüp evlenmiyor, flört ediyorlar, evlenene kadar kaç kişiyle flört ediyorlar hem de.

Kızlar flörtlerini babalarıyla da paylaşabilmeli, baba bilmeli.

Ya bence endişelerinizde çok haklısınız..

Ama bağırıp kızmak ya da engellemeye çalışmak çok daha kötü sonuçlar doğurur. Benim için en endişe verici kısmı sosyal medyadan tanımadığı bir insanla konuşuyor olması ihtimali olurdu.. Bunu da asla ve asla günlüğünü okuduğunuzu belli etmeden anlamaya çalışın.. Karşınıza alın güzelce konuşun ona zaman verin.. Gelip size birşeylerini paylaşması için de güven verin..Yeterince size güvendiği ve alacağı tepkiden korkmayacağını düşündüğünde size gelip anlatacak zaten..

Eğer okuldan bir arkadaşı ya da mahalleden birileriyse bu çok iyi birşey en azından tanıdığınız birisi olur.. Ve göz önünde arkadaşlık yaşamalarına müsade edin.. Eğer baskılamaya çalışırsanız bu sefer tam da korktuğunuz gibi şeyler yaşayabilir..

Üzgünüm ama rahat bırakın kızı masum bir aşk falan diyemiyorum.. Onlar öncedendi.. Şimdi artık ergenlerin aşklarını nasıl yaşadığını görüyoruz maalesef ama bu da bence aileden gizlilik ile alakalı.. Sizin haberiniz olursa nereye ne zaman gittiğini bilirsiniz sizinle paylaşırsa endişelenmezsiniz. böylece en fazla durumlar düzelince bi sinemaya giderler ya da arkadaşlarıyla piknik falan.. Küçükler daha ne anlasınlar aşktan.. En fazla 4 5 aya zaten ayrılacaklar☺️ 4 5 ay kadar dişinizi sıkın ve güven kazanın.. Genç kız olmaya adımlarını attı sonuçta ☺️ o da birşeyler hissediyor ve aşk sanıyor..

Güçlü, kendinden emin, özgür kadınlar yetiştereceğiz ya?
Baskı hep ''erkek egemenliğinden - ataerkillikten'' başlıyor ya kızlar, işte burada bir annenin kendi kızı nasıl yargıladığını ve baskı altına almak istediğini görüyorsunuz.
Bu konu, 2021 yılında 16 yaşında bir kızın neden özgür olmayacağını göstermiş. Kız, kendi özel hayatında bile özgür değil. Duygularını paylaşmak zorunda, her şeyi paylaşmak zorunda. Anne bunu hak olarak görüyor çünkü.
Nesiller geçtikçe neden hastalıklı bireyler yetiştirdğimizin bal gibi göstergesi ve neden Türkiye'de bir şeylerin doğru gitmeyeceğinin göstergesi.
Çok üzücü.
Bu da zor olsa da değişecek. Bizden önceki kuşaklarda biriyle sevgili olursan ve ayrılırsan evet adın çıkardı. Ben 89luyum ve ilk sevgilisi ile evlenen benim çevremde hiç yoktu. Hiçbirinin eşi de sen benden önce birileriyle çıkmışsın deyip bunu mesele haline getirmedi. Getirseydi zaten eşleri olamazdı o kişiler. Bizim çocuklarımız nispeten daha özgür bir dünyada yaşayacak. İnanıyorum. ☺️

eğer okuduğunuzu söylerseniz aranızdaki güven bağı yikilir bence. kalici hasar kalabilir güven anlamında hayati boyunca size birseyini anlatmaz, saklar hep
masumane laflar aslinda büyük anlam yüklemeyin. bu ara daha yakin olun anne kız başlasa vakit vs
belki kendi aciklar..

X