Kız Kardeşimle Kavgamız

sbelalkan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2023
2.518
3.699
29
Öncelikle herkese merhaba. Benim yaklaşık 2 senedir baktığım dünya tatlısı bir kedim var. Aynı zamanda iki tane yeğenim var ve yeğenlerimden birinin alerjisi var. Ne zaman bana gelseler yeğenim hemen öksürük krizi tutuyor gözleri sulanıyor. Aslında daha kız kardeşimi çok uyardım kızını tedavi ettir diye ama dinlemedi. Bugün yine bana geldiler ve yeğenimin alerji krizi tuttu. Bu defa kız kardeşim bana bağırmaya başladı artık kendini sahiplendir ne zaman gelsek çocuk rahatsızlanıyor dedi. Fakat ben kedimi çok seviyorum her ne olursa olsun ondan vazgeçmem. Derken kavgaya tutuştuk. Bir daha kesinlikle evime ayak basma artık seni görmek istemiyorum dedim. Kedimi sahiplendireceğime seni silerim dedim. Şuan o kadar sinirliyim ki içimi dökmek istedim

Öncelikle herkese merhaba. Benim yaklaşık 2 senedir baktığım dünya tatlısı bir kedim var. Aynı zamanda iki tane yeğenim var ve yeğenlerimden birinin alerjisi var. Ne zaman bana gelseler yeğenim hemen öksürük krizi tutuyor gözleri sulanıyor. Aslında daha kız kardeşimi çok uyardım kızını tedavi ettir diye ama dinlemedi. Bugün yine bana geldiler ve yeğenimin alerji krizi tuttu. Bu defa kız kardeşim bana bağırmaya başladı artık kendini sahiplendir ne zaman gelsek çocuk rahatsızlanıyor dedi. Fakat ben kedimi çok seviyorum her ne olursa olsun ondan vazgeçmem. Derken kavgaya tutuştuk. Bir daha kesinlikle evime ayak basma artık seni görmek istemiyorum dedim. Kedimi sahiplendireceğime seni silerim dedim. Şuan o kadar sinirliyim ki içimi dökmek istedim
Ayıp etmişsiniz o kadar ağır kelimeler kurmaya gerek var mıydı?

Gerçekten kedi için öz kardesinizi mi sileceksiniz ?
Benimde kedim var çok da seviyorum
Ama size alternatiflerim olacak
1) çocuğu siz tedavi ettirin
2) onlar geldiginde çocuk için bir alan belirleyin kedi oraya girmesin ve çocuk ordan çıkmasın birlikte orda oturun
3)hayvanseverlik çok güzel bir haslet ama insanın öz kardeşi söz konusu olunca bir çözüm bulunur kardeş silinmez

Kediyi bir odaya kapatabilirsiniz eğer çok sık gelmiyorlarsa. Haftada bir iki gün odaya kapandı diye kedi depresyona girmez. Kediyle kardeşi kıyaslamayın lütfen.

Benim de kedim var ve haddinden fazla seviyorum böbreğimi veririm o kadar söyleyeyim :) ama kardeşimi silmem. Kardeş başka.

Bu kadar ağır kavga etmenize gerek yoktu. Ama kardeşinizin de sahiplendir demeye hakkı yok. O ev kedilerin evi ve kardeşinizle çocuklar misafir. Daha kibar bir dille sadece sağlık söz konusu olduğu için en azından ayrı odalarda takılmak gibi bir orta yol bulunabilirdi. Havalar da sıcak camları da açarsınız

sadece bir “kedi” olarak durum değerlendirilmemeli bence. Bir kere o canı evinize aldıysanız artık ölene kadar sizin sorumluluğunuz altında. Bana da bir kaç defa “zor olmuyor mu, sahiplendir” diyenler oldu hiç acımadım patır patır söyledim bende. Artık kimse cesaret edemiyor böyle bir şey söylemeye. Ben haksız ve yersiz tavırda bulunduğunuzu düşünmüyorum açıkçası.

sadece bir “kedi” olarak durum değerlendirilmemeli bence. Bir kere o canı evinize aldıysanız artık ölene kadar sizin sorumluluğunuz altında. Bana da bir kaç defa “zor olmuyor mu, sahiplendir” diyenler oldu hiç acımadım patır patır söyledim bende. Artık kimse cesaret edemiyor böyle bir şey söylemeye. Ben haksız ve yersiz tavırda bulunduğunuzu düşünmüyorum açıkçası.
Ben de asla kedimdem vazgeçmem kim olursa olsun umrumda değil

İkiniz de haksızsınız.
Kardeşiniz kediyi evden göndermenizi isteyemez. O ev artık o kedinin yuvası.
Alerji tedavi ile geçen bir şey değil bildiğim kadarıyla.
Kedi ve çocuğu ayrı tutabilirsiniz. Çok zor olmasa gerek. Çocuk yine de etkileniyorsa başka yerde görüşün.

Bu kadar ağır kavga etmenize gerek yoktu. Ama kardeşinizin de sahiplendir demeye hakkı yok. O ev kedilerin evi ve kardeşinizle çocuklar misafir. Daha kibar bir dille sadece sağlık söz konusu olduğu için en azından ayrı odalarda takılmak gibi bir orta yol bulunabilirdi. Havalar da sıcak camları da açarsınız
Benim sinir olduğum şeylerden biri çocuğu tedavi ettirmiyor benden beklentiye giriyor

İkiniz de haksızsınız.
Kardeşiniz kediyi evden göndermenizi isteyemez. O ev artık o kedinin yuvası.
Alerji tedavi ile geçen bir şey değil bildiğim kadarıyla.
Kedi ve çocuğu ayrı tutabilirsiniz. Çok zor olmasa gerek. Çocuk yine de etkileniyorsa başka yerde görüşün.
Ben burda kendimi haksız görmüyorum eğer rahatsız oluyorsa evime gelmez yada gelirken çocuğunu getirmez

Ben de asla kedimdem vazgeçmem kim olursa olsun umrumda değil
Bende olsaydım aynen bu şekilde davranırdım. Ben de kedilerim dolayısıyla yengemle ve abimle tartıştım 1,5 sene konuşmadık. Şu anda görüşüyoruz ve diyorum ki iyi ki onlara uyup kedilerimle ilgili saçma sapan kararlar almamışım. Sahiplendirseniz vereceğiniz insan nasıl bilmiyorsunuz, ruh hastası çok. Bu vebale girmek öyle zor ki. Kız kardeşiniz çocuğunu tedavi ettirsin madem öyleyse.

Kediyi odaya kapatın onlar geldiği zaman.

Benim arkadaşımın da kedisi var bizim gittiğimiz zamanlar odaya kapatıyor çünkü ben çok korkuyorum.

Odaya kapattigi için surat bile asmış olsa bir daha evine gitmezdim.

Keşke o kadar ağır konuşmasaydınız. Ablanız ve yeğenlerinizin kalbi çok kırılmıştır.

sizi çok iyi anlıyorum. linçlenebilirim ama aynısını ben de yapardım. bile bile evime gelecekler ve kedimi sahiplendirmemi söyleyecekler. hah çok komik. eğer kardeşiniz size çözüm yoluyla gelseydi bence siz de kibar konuşabilirdiniz gibi geldi. ama kendisi başlatmış. inanın ben de aynını yapardım.

Hayvanseverim. Bunu acikca belirteyim. Omrum boyunca besledim. Son patili dostumu ilk kizimin dogumundan once kaybettik ve bir daha pati evlat edinmedim, cocugumun alerjisi olup olmayacagini bilemedigim icin riske girmedim.

Cocugun alerjisi var ise tedavi edilmesi icin elimden geleni yaparim ancak bildigim kadariyla bu tarz alerjilerde kokten cozum yok, uyaran ortaya ciktiginda tekrar nuksediyor.

Bu sebeple kedilerimi dogru duzgun insanlara sahiplendirirdim. Evet alisiyorlar, canlari yaniyor sahiplerinden ayrilinca ama bir insanin / cocugun sagligindan kiymetli degil.

Ben ablanizin yerinde olsam sizi affetmezdim, cok ayip etmissiniz.

Kediyi bir odaya kapatabilirsiniz eğer çok sık gelmiyorlarsa. Haftada bir iki gün odaya kapandı diye kedi depresyona girmez. Kediyle kardeşi kıyaslamayın lütfen.

Benim de kedim var ve haddinden fazla seviyorum böbreğimi veririm o kadar söyleyeyim :) ama kardeşimi silmem. Kardeş başka.
Gelen kişi kardeşim dahi olsa umrumda değil kendini sahiplendir diyemez. Kardeş çokta umrumda değil zaten

Ciddi ciddi sahiplendir diye tartışmaya girdiyse hakkı yok tabi ev sizin evinizse o zaman gelmeyecekler başka yerde görüşeceksiniz aile eviyse de bir tık deme hakkı doğar gibi de tabi yine de 2 yıldır bakılan evin kedisi de öyle verilmez yani.
Ben olsam bende o zaman gelmeyin başka yerde görüşelim derdim, bu sizin söylediklerinizden daha hafif ama siz de fazla çıkış yapmışsınız 😅

X