Doğuma Hazırlık Kız-erkek ikizlere isim arıyorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Acemi_ikizce

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2015
4
1
37
Merhabalar hamileliğimin son günlerini yaşıyorum fakat hâlâ isim konusunda bir karar yok iki isimli olsunlar istiyorum Zehra ve Yusuf ilk isimleri olacak kısmetse ancak ikinci isimleri modern farklı fakat anlamlı olsun istiyorum.lütfen yardım

Esra Zehra & Yusuf Miraç
Esra, gece yolculuğu, miraç ise; yükselmek ve yükseklere çıkmak anlamına gelir.
Esra gecesi miraç gecesin’in ilk kademesidir, yani Hz. Muhammed’in Mekke’den Mescid-i Aksa'ya gitmesi.

Bunlar anlam olarak uyumlu.
Fonetik olarak uyumlu isterseniz:
Zehra Senem & Yusuf Kerem
Zehra Yaprak & Yusuf Toprak

EH
Merhabalar hamileliğimin son günlerini yaşıyorum fakat hâlâ isim konusunda bir karar yok iki isimli olsunlar istiyorum Zehra ve Yusuf ilk isimleri olacak kısmetse ancak ikinci isimleri modern farklı fakat anlamlı olsun istiyorum.lütfen yardım

Zehra mina
Yusuf ali

Açıkçası fonetik uyumdan ziyade anlam olarak uyması daha önemli benim için ama ilk isimleri zaten İslami açıdan anlamlı ve güzel isimler olduğunu düşünüyorum o açıdan ikinci isimleri mümkünse türkçe kökenli olsun istiyorum ya da daha güncel isimler bu yüzden de karar veremiyorum zaten ya :KK43:

Bende oğlumun ilk adını Yusuf koymayı düşünüyorum, ikinci isim içinde güzel paylaşım yapmış arkadaşlar.

Sağlıklı huzurlu ömürler...

Bende oğlumun ilk adını Yusuf koymayı düşünüyorum, ikinci isim içinde güzel paylaşım yapmış arkadaşlar.

Sağlıklı huzurlu ömürler...
Ben de kizima hamileyken erkek hissediyorduk. Esim ilk ismini Yusuf istedi. Ikincisi Arda Emre Eren Emir arasinda kalmistik. Kiz oldu neyse ki :)

Yorumlara baktım. yusufun yanına bence en çok kerem yakışıyor. Bir de ince seslilerle devam ederse daha güzel duruyor.
Yusuf Kerem ve Zehra Selin bence çok güzel.
Ya da
Yusuf Selim - Zehra Selin :KK200:

X