Kız-erkek cocuk ayrımı

kucukpiraye

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2016
351
212
Kendimden 5 yaş küçün bir erkek kardeşim var..Ailem sevgi ve ilgi verme konusunda eşitler belki ama maddiyata gelince kardeşime o kadar cok bonkörler ki.. kardeşimi cok kıskanıyorum bazen.

Ben hep devlet okullarında okudum. tüm arkadaslarım lisede en az 2 yıl dersaneye giderken özel ders alırken ben bi lise sonda dershaneye gittim.o zamanlar erkenden gitmeyi çok istemiştim ama ailem son yıl gitmeyi yeterli gördü.
ilk yıldan bir devlet üniversitesini kazandım. Devlet yurdunda kaldım 8-12 kişilik odalarda.Okurken aylık harçlığım 500tl idi. Dışarıda bir kez burgerking yemek benim lüksümdü. Kıyafet falan hic alamazdım zaten. 3-4 pantolon bluzum vardı sürekli onları giyerdim. hiçbişeyde gözümde olmadı ne verdilerse ona tamah ettim öyle geçindim gittim.

Ama kardeşim lise hayatı bozunca dershaneye gitti. ilk yıl üni. Sınavını kazanamadı(ailemin rahatlığından ötürü bence altına araba verdiler cebine sınırsız sorgusuz pra koydular evin yolunu bulamıyordu) yine dersaneye gitti ikinci yılda kazanamayacak gibi olunca şehir dışında bir özel üniversiteye girdi. (Ki diğer ünilere göre pahalı bir üni bu). Bu yıl başladı. İlk ay 2 bin tl harcamış. ikinci ay ise babam 1.500 vermiş o parayı iki haftada bitirip param bitti diye aramış. Annem şaşırdı o kadar hızlı bitirmesine aradı yanımda 'oğluşum napıyosun paran bitmiş baban yollucak şimdi' dedi kapattı. Bende dedimki 'e anne biraz yavaş harca diceksin sandım neden demedin napıcaksınız böyle harcamaya devam ederse' dedim. 'Ay söyleyemedim kırmak istemedim' dedi.
Kendimi şöyle bi düşündümde varlık içinde yokluk gibi okudum 500tl param bitip birgün aramıştım ailemi 50tl olsa yatırırmısınız hic param kalmadı diye. idare etmeyi bileceksin diye yatırmamışlardı bende yurttan cıkmamıştım 3-4 gün beş kuruş param olmadığı için. Hem özel üniversitede hemde şehir dışında olduğu için yazılacagı yurdun 4 kişilik odasına yazılsın diye düşünüyorlardı oraya gidince ben burda kalamam demiş 2 kişilik odaya kaydettirmiş babamda.
Kardeşim şimdi ise araba istiyor annemin arabası var ona göz dikmiş sürekli arayıp istiyor annem ise ' olabilir aslında bende cok kullanmıyorum' diyor.
Cokkkk kıskanıyorum yaa kardeşimiiii. Nedir bu kız erkek ayrımı, Sinir oluyorum onaa.normal mi anormal mi kötü kalplimiyim bilmyiorum ama sinirden kuduruyorum.

Bide ek olarak ben ailemin ona bu kadar cok imkan sağlayarak her dediğini yaparak bu kadar rahatlık vererek zarar verdiklerini düşünüyorum. Yanılıyomuyum sizce?

Son düzenleme:
Kiskanmayip valismiyorsaniz ise girin çalışıp lan arabanızı. Benim de annem kardeşime araba aldı bende kazanıp aldım hiç de takilmadim.
Diğer taraftan ona 2000 yatırıp size 500 yatırıp 50 tl yatirmamalarina açıkçası çok da inanamıyorum birşeyleri eksik anlatiyorsunuz veya siz üvey evlatsiniz.

Sonuna kadar haklısın ama keşke sende isteseymissin Zaten aileyin durumu iyiymiş
Paran bittiğinde sende yok bitti ne yapabilirim demeliydin mecburen yollayacaklardi
Ailen yanlış yapmış tabikide

Yok üvey değilim. Eksikte anlatmıyorum. Arada 5 yıl gibi bi fark var tam ben mezun oldum 1 yıl sonra o başladı üniye. Ona kıyamıyorlar ama

Yok üvey değilim. Eksikte anlatmıyorum. Arada 5 yıl gibi bi fark var tam ben mezun oldum 1 yıl sonra o başladı üniye. Ona kıyamıyorlar ama
Sonuna kadar haklısın kardeşinin değişeceğini zannetmiyorum ailenede daha çok para harcar kardeşine bu gidişle.

Sonuna kadar haklısın kardeşinin değişeceğini zannetmiyorum ailenede daha çok para harcar kardeşine bu gidişle.
Hayır bide sorgulamıyolar bile. Nereye harcadın nasıl harcayabilirki öğrenci bi insan iki haftada 1500 diyemiyorlar. Gıkları cıkmıyo cocuga karsı.
Bide sürekli diyorum araba alacaklarsa alsınlar isterlerse kendi arabalarını versinler ama mezun olunca alın verin okumaz bu cocuk diyorum 'alıştı o ama evdeyken hep araba kullanmaya rahatlığına, zorlanıyodur şimdi ondan istiyo cocuk' diyolar.

iyide 2 hafta 1500 4 haftada 3 bin yapar ki ilk haftada 2 bin harcamış aylık 6-7 bini buluyor hatta 10 binide bulur hiç mi sorgulamaz insan ya kötü işlere bulaştıysa Allah korusun aileniz çok yanlış yapıyor.

Sonuna kadar haklısın ama keşke sende isteseymissin Zaten aileyin durumu iyiymiş
Paran bittiğinde sende yok bitti ne yapabilirim demeliydin mecburen yollayacaklardi
Ailen yanlış yapmış tabikide
Yani bide aslında bana yapılanın doğru ona yapılanın yanlış oldugunu düşünüyorum.
Bu kadar rahat ve bonkör davrandıkları için kardeşimin okumayada zamanı geldiğinde çalışmayada niyeti olacagını sanmıyorum. o hic zorluk cekmedi. Su gibi akıyo ona para. sürekli istemeyi biliyo ve reddedilmiyoda.

Tabii ki anormal... ama malesef bu kaderi yaşayan bir sen değilsin, çoğu evde durum aynı emin ol

iyide 2 hafta 1500 4 haftada 3 bin yapar ki ilk haftada 2 bin harcamış aylık 6-7 bini buluyor hatta 10 binide bulur hiç mi sorgulamaz insan ya kötü işlere bulaştıysa Allah korusun aileniz çok yanlış yapıyor.
İlk hafta değil ilk ay 2000tl harcamış.İkinci ay babam 1500tl yatırmış onu iki haftada bitirivermiş.
Aslında ilk başta heray asgari gibi 1300 yatıralım diye kararlaştırdılar. ilk ay ailem 1300 verdi bide ilk üniye başlıyo diye işte teyzelerim ananem dedem falan harclık vermişti.toplam 2000tl si vardı. Onu bir ayda yemiş. İkinci ayda yatırılan 1500ü iki haftada yemiş. kimsede oplum naptın neettin hızlı gidiyosun o senin aylık prandı demiyor. Tamam yatırıyoruz diyolar o kadar

Bu çocuk kötü işlere bulaşırsa tek suçlu ailen sonra neden böyle oldu demeye hakları yok sorgulamaları gerek biraz 2 haftada 1500 nasıl biter diye.

haklısınız.
sevgi konusunda benim annem babamda abime ve bana eşitlerdi gerçi haklarını yemek olmaz maddi olarak da hep eşitlerdi
ama ben yapım gereği isteyemezdim istesem de utana sıkıla dolayısıyla abim kadar çok harcayamazdım
ne biliyim araba al desem kesin alırlardı ama ben kıyamazdım otobüsle gidiyorum ne gerek var der istemezdim ama abim kaç araba eskitti artık bilmiyorum bi de çok hor kullanırdı
ama şimdi evliyim ve bekarken yaşamadığım maddi sıkıntılar yaşıyorum ama çok şükür çok darlanmıyorum ayy şuyum da olsaydı buyum da olsaydı diye bekarken harcadığım paranın abartısız onda birini harcayabiliyorum ama yine de bugünüme de şükür diyorum
ama ne yazık ki abim öyle değil
hala bekar eve bi kuruş katkısı yok (yanlış anlaşılmasın olsun diye demiyorum ailem zaten beklemez böyle bişe) ama kazandığı para asla yetmiyor ona
ve ailemin durumları eskisi kadar iyi değil çok şükür aç değil açıkta değiller ama eskisi kadar rahat harcayamıyorlar artık
ve abim çok zorlanıyor
çok mutsuz
demem o ki kıskanmakta haklısınız ama en öncesinde kardeşinizin iyiliği için buna dur demelisiniz daha fazla geç olmadan
çünkü ileride en büyük sıkıntıyı o çekecek
bu yönde ailenizi uyarabilirsiniz

bir yerde bir gariplik var ama anlayamadım hep bu ailelerin erkek evlat sevdası yüzünden.bence hiç takmayın derim. Onlar yanlışlarını göreceklerdir ama umarım geç olmaz. Siz sakin davranmışsınız ben var ya cıngar çıkartırdım ki kız başına parasız bırakmaları ayrı bir gariplik. Çalışmıyoırsasnız işe girin kendiniz istediğinizi alırsınız çevre edinir gezersiniz

Benimde abim var. Hiç ayrımcılık yapmadı anne babam. o ne yapıldıysa babam bana hep daha iyisini yapmaya çalıştı kız cocuguyum diye. Ikimizede ayni derece düşkünlerdi herr zaman. Kiskanmakta haklisin bence

Ailen baştan sona hatalı evet evlat ayrımı yapıyorlar evet kardeşin daha farklı onlar için ama anne baba da olsa minnet etmemeyi öğreneceksin öğrendikçe ayakların yere daha sağlam basıcak emin olabilirsin
Ayda 500 de iyi para öyle düşün iyi yönünden bak Hem okuyup hem çalışabilirsin..
Kazandığın para ya ek olarak ailende 500 lira veriyor bu senin için iyi birşey
Evet sonuna kadr haklısın ama yapıcak tek şey senin durumu fırsata çevirip kendi kendine yetinmeyi öğrenmek

yok ben mezun oldum zaten coktan. 2014te mezun oldum. kardeşimde bu yıl başladı üniye.
Çok haklarını yemek istemiyorum ailemin şuan işsizim mesela banada destek oluyorlar veriyorlar mecburen şuan. Ama kardeşim hertürlü öğrenci olmasına ragmen benden cok para alıyor ve harcıyor hemde hic sorgulanmıyor. bende iş bulayım diye kendimi yırtıyorum ...hem öğrenciyken böyle kardeşim gibi rahat hic değildim. . kardeşime biraz abartıyorlar ama hem kıskanıyorum hemde doğru bulmuyorum.

azdırsınlar bakalım

ben cok isteyebilen bir insan değilim ya. bişey isteyemem yani. onun yerine babam kendine bişey alır annem kendine bişey yapar diye düşünürüm. cıngar cıkarmak pek tarzım değil. erken bitirip para istememde bir kere oldu onuda utana sıkıla aramıstım hic unutmam ilk yılımdı üniversitede. baba bi 50tl yatırabilir misin bitti param demiştim maaş gününü bekle böyle böyle geçinmeyi öğreneceksin demişti. 3 gün yurttan cıkmamıştım.
Şimdi kardeşime böyle davrandıklarını görünce sinirlerim bozuluyor. daha üniye yeni başlamış çocuga araba vermek ne demek yaa.. o cocuk okur mu hic? zaten ilk yıl üniversite kazanamamasının sebebide arabaydı ki . bi çıkıyodu evden gelmiyodu çalışmıyodu o kadar rahattı ki. şimdi okur mu sanıyolar anlamadım ki. bide bunun araba masrafıda olacak. benim ailem öyle milyarder falan değil öyle zengin değiliz yani.. nasıl kaldıracaklar o kadar masrafı anlamadım ama kıramazlarmıs oğluşlarını .
Çalışmamıyorum şuan cok iş arıyorum ama bir iş bulsam rahat edicem bende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…