kız anneleri cimcimelerin kulaklarını ne zaman deldirdiniz?

umaysu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
133
0
kızım 11 aylık oldu geçenlerde saçlarınıda kestirdim tam bir erkek görünümünde..:roflol:küpe taktırmak istiyorum 1 ay önce gittiğim eczacı ayyy kıyamam ben büyüsün öyle gel dedi.kararsız kaldım fisfisfissizler ne zaman kulaklarını deldirdiniz benimle paylaşırmısınız?a.s.....Şeniz

Anne değilim. Ablamın bebeği şu an 2,5 yaşında.
1 yaşındayken kulaklarını deldirdik. Annem bize de aynısını yapmış.tatlicadiarzu
Ancak 1 yaşındayken çevreden biraz haberdar oluyorlar. Mesela biz hiç küpeden bahsetmedik, kulağıyla oynamasın,yara yapmasın diye.CADIARZU
Şimdi ise; sürekli yeni küpeler alıp takıyoruz. Biraz ihmal ettik mi çığlığı basıyor, "neden bana artık yeni küpe alınmıyor" diye. Benim sallantılı küpelerimi istiyor da "büyüyünce senin olacak bunlar" diyorum.:1hug:
Gerçekten çok tatlı ve komik oluyorlar kız çocukları..

kızlara bende bayılıyorum en büyük zevkim cadı kızımı süslemeka.sama kafa kel kalınca bari dedim küpe takalım da kıza benzesin.Şeniz

bu arada laalecim, allah sanada tatlı bir cadı nasip etsin inşaallah....:1hug:

benim kkiiz 22aylik valla bende daha yapmadim,doktr 4yasina bekle demisti bana,ama cok arkadasimda yapmisti erkenden hatta komsumuzun kizi 2aylikken yapti,bence sorun olmaz,cok tatli oluyorlar bende yakinda ilk firsatta yapacam,

benim kkiiz 22aylik valla bende daha yapmadim,doktr 4yasina bekle demisti bana,ama cok arkadasimda yapmisti erkenden hatta komsumuzun kizi 2aylikken yapti,bence sorun olmaz,cok tatli oluyorlar bende yakinda ilk firsatta yapacam,

4 yaş biraz fazla değilmi?bencede arkadaşım yaptır.a.skatılıyorum çok tatlı oluyorlar...:1hug:Şeniz

ben kızımın kulağını 8 aylıkken deldirdim. erkenden anlamasın diye .annem benim kulağımıda 6 aylıkken deldirmiş.kulaklarım ağrıyormuş.doktor deldirirsen geçer demiş.gerçekten de geçmiş.

6aylik Delindiğini Biliyorum Tam Ben Hatirlayamayacağim Ama Küçüçüktü Ama Doktor Delmişti Sonra Kaybetti Küpeleri Kapandi Kulaklari Daha Sonra Okula Başlayinca Deldirdik şuan Gayet Normal Yani

ben doğmuşum yıkamışlar delmişler benim kullaklarımı hemde bildimiz dikiş iğnesiyle koca karı işi işte benim kızımında delinecek kullakları 3 yaşaında yarın deldirecem

ben doğmuşum yıkamışlar delmişler benim kullaklarımı hemde bildimiz dikiş iğnesiyle koca karı işi işte benim kızımında delinecek kullakları 3 yaşaında yarın deldirecem

ee şekercim deldirdinmi kızını kulaklarını merak ettim a.s anlatırmısın?ŞenizŞeniz

kızımın kulaklarını 3 aylıkken deldirdim..anlamadı bile zaten boşuna korkmuşum ilerde yaptırmaz falan diye..benim süslü 7 yaşındayken 2. deligi istedi kulagına sonra 3-4 derken 6 delik oldu geçenlerde gitti üst kulagının içinide deldirdi artı bide burnunu deldirdi..delik deşik geziyo.....:icecream::icecream:

ben kizimin kulaklarini 10 aylikken deldirmistim.ama suekli kupeleriyle oynuyodu atiyodu cikarmak zorunda kaldim simdi delikler kapandi.

benim kizlarim ikiside 1 yasindaydi kulaklarini deldirdigimde erken olmasi bencede daha iyi

bence 1 aylik yada 1yas fark etmez en iyisi yap hicbirsey olmaz erkek cocuklari yeni dunyaya gelince sunnet oluyorda bisey olmyuor bizim tatli kizlarimizami birsey olacak,bende arkadasa katilyiorum erken yapmak daha iyi birseyden haberi yok,benim kardesim simdi 12 yasinda daha kulaklari delik degil simdide korkuyor,istemyior en iyisi daha bizi dinlerken yapalim,arkadasim yap sende hicbir sorun olmaz,

benim kizim 5 bucuk aylik. heyecanlandim simdi kulaklarini deldiebilirim yani oylemi ben daha erken zannediyordum, ne bilim 2 3 yasinda olur diye dusunmustum, cok sevindim. ama ben deldiremem . annemi beklemem lazim :)

Canım ben 8 aylıkken deldirdim ama deldirmeden 1 saat önce kulağına emla krem sürdüm öyle beklettim çok faydası oldu hiç acımadı hissetmedi bile tavsiye ederim.

maşallah canım ben kızımın saçını 2 yaşinda kesdim ozaman bir güzel saçini al dim gümüş çüye tarttı okadar tutan paraya hediye aldim dağıttım canım kızım 3günlükken iğniyle babaannesi deldi lik dişi çikdiğinda beyez hediye alırız
bizim burda böyle k i b

canım benim ne güzel yazmışsın:1hug:aslında en güzelini yapmışsınız hissettirmeden aradn çıkmış.bakalım bende bugün - yarın kulaklarını deldiricem inşaallah ...ŞenizŞeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…