Et Yemekleri Kiymali lazanya (resimli)

TDEMEZUN

CANIM OGLUM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2007
15.988
46
cok lezzetli ve goruntusu guzel bir tarif yapilisi biraz ugrastirsada lezzetine doyum olmuyor...

12 yaprak lazanya
250 gr kiyma
1 sogan
2 yesil biber
2 domates
tuz karabiber siviyag
besamel sosu icin:
2 su bardagi sut
1 corba kasigi tepeleme un
2 su bardagi rendelenmis kasar peyniri
karabiber tuz siviyag
muskat cevizi

siviyagi tavaya dokup uzerine sogani biberi dogruyoruz az kavurduktan sonra kiymayida ekleyip kavuruyoruz...daha sonra domatesleri dogruyoruz tuzunu karabiberinide ekliyoruz az pistikten sonra bir kenara aliyoruz...diger tarafta siviyag ve unu az kavurup uzerine soguk sutu dokuyoruz ve hizlica karistiriyoruz...topak topak olmamasi lazim...tuzunu karabiberini ve muskat cevizinide ekleyip kivamini kontrol ediyoruz...kivami normalde yaptigimiz besamel sosundan daha akici olmali...eger degilse biraz sut ekleyerek kivamini acin...lazanyalari kaynar suya atip hasliyoruz yapismamasina dikkat edin ve cok pisirmeden alip soguk suyla soklayin....daha sonra yaglanmis kare borcam tepsisine lazanyalari tek kat diziyoruz uzerine kiymali harctan onun uzerine besamal sostan ve en uste kasar peyniri rendesi dokup lazanyalar bitene kadar bu isleme (kat kat yaparak) devam ediyoruz...ortalama 4-5 kat olmali...en uste gelecek lazanyanin ustune kiyma dokulmuyor sadece besamel sosu ve kasar peyniri rendesi dokup 170 derecelik firinda peynirler kizarana kadar pisiriyoruz...

photo0117sb7.jpg

w640.png

ben sürekli yaparım bunu eşim bayılır
yanlız barillanın lazanyasını kullanıyorum ve haşlamaya gerek yok
beşamelide knorun hazır paketinden yapıyorum
toplam 1-1.5 saat içinde pişmiş bi şekilde hazır oluyo
bu arada muskat cevizi ne oluyo
bildiğimiz cevizmi =)
cevizli hiç denemedim

ben sürekli yaparım bunu eşim bayılır
yanlız barillanın lazanyasını kullanıyorum ve haşlamaya gerek yok
beşamelide knorun hazır paketinden yapıyorum
toplam 1-1.5 saat içinde pişmiş bi şekilde hazır oluyo
bu arada muskat cevizi ne oluyo
bildiğimiz cevizmi =)
cevizli hiç denemedim

hayir canim bildigimiz ceviz degil netten bakabilirsin kucuk kahverengi bisey onun tozunu koyuyoruz besamelin icine..

ilona cim aslinda benim aldigim lazanyanin uzerindede haslanmadan yapilacagi yaziyor incecik bisey zaten ama ben kitir kitir olur diye korkup az hasladim cokda guzel oldu...

becerikli mehayım yap bölee güzel güzell nasıl yemeden durcan kuzucum sonrada ekle zayıflama çizelgenii zor zorr zayıflarsınn naniknanik

becerikli mehayım yap bölee güzel güzell nasıl yemeden durcan kuzucum sonrada ekle zayıflama çizelgenii zor zorr zayıflarsınn naniknanik

:eek:sorma yaa dimi ama zor veririm ben zorrrsenağlama ben en iyisi kaldirayim cizelgemi rezil oluyorum millete yawww

ellerine sağlık mehaycım valla çok marifetlesin. tariflerime bir yenisi daha eklendi sayende.

ilona cim aslinda benim aldigim lazanyanin uzerindede haslanmadan yapilacagi yaziyor incecik bisey zaten ama ben kitir kitir olur diye korkup az hasladim cokda guzel oldu...

yok canım hiç öyle olmuyo yumuşacık mis gibi oluyo inan bana
hemde haşlamak la vakit kaybetmiyosun cokacimcoook

mehayci ya ellerine saglik lazanyaya bende bayilirim, buranin lazanyasi dumduz oluyo turkiyenin kenarinda kivrmi oluyoya o daha cok hosuma gidiyo
ama valla seninkide harika olmus
ya bu kilolari ne yapcaz ben turkiyede fazlasiyla almis bi sekilde dondum
millet cizelgeyi gittikce asagiya indirir kilo verir ,ben tam tersi zayiflicam diyorum gittikce yukari cikiyo
su bu haftayi biirim kesinlikle baslicam rejime

arkadaslar muskat cevizi bu ozellikle besamel sosa cok guzel oluyo bilmeyen arkadaslar icin ben resmini koyayim dedim ,baharat bolumunde oluyo
muskatzi0.gif

canim ellerine saglik ben hic yapmadim lazanya ama senin bu tarifi kesinlikle yapmam lazim hem benim icin bir ilk olur once muskat bulmam lazim bakim bir arastirayim shoplari tekrar ellerine saglik canim

Bizde cok severiz lazanyayi ailecek.Zaten yaparim da
ara sira.Tariflerimiz cok benziyor,sadece ben kiymaya 1-2
dis sarmisak ekliyorum ve hamurlari haslamiyorum.
yapmayan varsa hic durmasin,cok lezzetli bir
yemek bu.Ellerine saglik mehay...

mehayci ya ellerine saglik lazanyaya bende bayilirim, buranin lazanyasi dumduz oluyo turkiyenin kenarinda kivrmi oluyoya o daha cok hosuma gidiyo
ama valla seninkide harika olmus
ya bu kilolari ne yapcaz ben turkiyede fazlasiyla almis bi sekilde dondum
millet cizelgeyi gittikce asagiya indirir kilo verir ,ben tam tersi zayiflicam diyorum gittikce yukari cikiyo
su bu haftayi biirim kesinlikle baslicam rejime

canim sorma yapiyoruz sonrada yemeden duramiyoruz ne olacak bizim bu halimiz nasil zayifliycaz biz bilmemfisfisfis

Ben De haşlayarak yapıyorum
çok zor oluyor
haşlamadan yapamam ya olmazsa
lazanya zaten çok sert
rezil olurum valla

X