Göz Makyajı Kıyafet rengine göre mi far sürmeliyiz?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

MeLoDi

LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu!
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
16.067
9
Kızlar! Sarı renk bir body giydiğimde ne renk far sürmeliyim. Mesela ben giydiğim kıyafetlerin rengine göre makyaj yapıyorum. Kahveye kahve maviye mavi tonlarında. İşte bazen sarı turuncu vb. kıyafet giydiğimde ne renk far süreyim diye düşünüyorum. :uhm:kafamçokkarıştı

şekerim eger gözlerin renkliyse gözlerinin renginde var sürebilirsin. ayrıca ben sarı renge siyah makyajı çok yakıştırıyorumç turuncuya ise yeşillll... hele de gözlerin yeşil ya da elayla çok güzel oluyor.

yıllardır makyaj yapan hatta bu konuda kitap toplayan biri olarak:eek: ay ne ukalaca oldu :eek: eğer kıyafetin pembe farın pembe rujun pembe falan olursa kesinlikle amatörce olur. kıyafetle makyaj özellikle göz makyajı kontrast olmalı.diyelim pembe giydin gündüz makyaj yapıyosun, açık bi pembe farı göz kapağına yay,üstüne siyah farı yada lacivert farı kalem çeker gbi üst kapağının dibine çek, ve uçlara doğru hafif gölge ver ama koyu olmadan. sonra da dudağına açık renk bi gloss sür mesela dudak renginde,yanaklarada hafif pembe :dance: ohh bebek gibi olursun. mesela küpen de ya pantolon yada göz farınla aynı renk olsun. pembe bluz pembe küpe falan olmuyor :1hug:a.s.

Kızlar! Sarı renk bir body giydiğimde ne renk far sürmeliyim. Mesela ben giydiğim kıyafetlerin rengine göre makyaj yapıyorum. Kahveye kahve maviye mavi tonlarında. İşte bazen sarı turuncu vb. kıyafet giydiğimde ne renk far süreyim diye düşünüyorum. :uhm:kafamçokkarıştı

mesela sarı giydin kahve makyaj yap,kahve giydim mavi makyaj yap ( süper oluyor), mavi giyince açık pembe kullan, pembe giyince siyah yap,yeşil giyince de kahve süper oluyor. allığına görede bi rujla süper olur. canım ben e-book a makyaj teknikleri( renk seçimi malzeme bakımı eşarplı gözlüklü ...... herşeyi içeren ) kitabı koycam bi bak oraya bi kaç güne koyarıma.s.

yıllardır makyaj yapan hatta bu konuda kitap toplayan biri olarak:eek: ay ne ukalaca oldu :eek: eğer kıyafetin pembe farın pembe rujun pembe falan olursa kesinlikle amatörce olur. kıyafetle makyaj özellikle göz makyajı kontrast olmalı.diyelim pembe giydin gündüz makyaj yapıyosun, açık bi pembe farı göz kapağına yay,üstüne siyah farı yada lacivert farı kalem çeker gbi üst kapağının dibine çek, ve uçlara doğru hafif gölge ver ama koyu olmadan. sonra da dudağına açık renk bi gloss sür mesela dudak renginde,yanaklarada hafif pembe :dance: ohh bebek gibi olursun. mesela küpen de ya pantolon yada göz farınla aynı renk olsun. pembe bluz pembe küpe falan olmuyor :1hug:a.s.

iyi fikir bunları not edicem.a.s.

şekerim eger gözlerin renkliyse gözlerinin renginde var sürebilirsin. ayrıca ben sarı renge siyah makyajı çok yakıştırıyorumç turuncuya ise yeşillll... hele de gözlerin yeşil ya da elayla çok güzel oluyor.

gözlerim kahve canıma.s.

Kızlar sağolun güzel fikirler vermişsiniz! bende hep kıyafetimin rengine göre makyaj yapardım. herkes beğeniyordu. ben de beğeniyorum ama bu yazdıklarınız daha hoş fikirler. ben de makyaj tarzımı değiştirmek istiyordum. Farları ikili üçlü olarak sürüyordum. üste açık ton yeşil giydiysem sarı yeşil göz kapağıma koyu yeşili de ortaya çerçeve gibi yapıyordum. daha farklı sürüş tekniği denemek istiyorumyerimseniben

Kızlar sağolun güzel fikirler vermişsiniz! bende hep kıyafetimin rengine göre makyaj yapardım. herkes beğeniyordu. ben de beğeniyorum ama bu yazdıklarınız daha hoş fikirler. ben de makyaj tarzımı değiştirmek istiyordum. Farları ikili üçlü olarak sürüyordum. üste açık ton yeşil giydiysem sarı yeşil göz kapağıma koyu yeşili de ortaya çerçeve gibi yapıyordum. daha farklı sürüş tekniği denemek istiyorumyerimseniben

tatlım makyaj nasıl yapılır video diye bi başlık var. orda bazı linkler var onlara bi bak. o linklerde acayip güzel özellikle göz makyaj tekniklleri var. :enbuyukkk::1hug:

tatlım makyaj nasıl yapılır video diye bi başlık var. orda bazı linkler var onlara bi bak. o linklerde acayip güzel özellikle göz makyaj tekniklleri var. :enbuyukkk::1hug:

video bende açılmıyor. bakamadım maalesfef.
e book ta bir kitap var demişsin nerede ben bulamadım!
bugün krem pantolon kahve body giydim. göz kapağımın üstüne kerem far. alta altın bej tonunda far kahve kalem ve açık sedefli mavi gözkapaklarımın iç kısmana yani burna yakın kısmaına sürdüm. fena olmadı sanki.

Yok mu başka fikir verecek sadece bakıp geçiyorsunuz ama video bende açılmıyor. bakamadım. beni yalnız bıraktınızsenağlama

kıyafetle aynı renk makyaj bana çok amatörce geliyo fisfisfis
ben zıt renkleri kullanmayi çok seviyorum:içelim:

Makyaj kiyafetin ile ayni renkte olmak zorunda değil ama zit ta olmamali mesela sari giydiğinde kahve-bronz yada şetali tonlari uygundur

aslında bilemiyorum ama, düşünün, yeşiller içinde bir kadının, masmavi far sürmesi, bana pek güzel bir görüntü olarak gelmiyor.

Yeşil giyen bir kadi en uygun renk kahve tonlaridir yani burada tamemen mantik ğiniz ihtiyaciniz var

gözleriniz güzelse bence tek renk hafif bir far kullanın yeter:)

Allah zaten güzel yaratmış, kalem eyeliner çok buğulu ve güzel yapıyor.
Üstüne açık renk hafif simli bir far, hmm bence ideal:)
bol rimel, ışıltılı parlak gözler.
hollywood daki ünlüler öyle genelde, doğal sade ama çarpıcı

Yok mu başka fikir verecek sadece bakıp geçiyorsunuz ama video bende açılmıyor. bakamadım. beni yalnız bıraktınızsenağlama

tatlım ben link verdim benim yazdığım msjlara bak. diğer videolar açılmıyor zaten. benim verdikleirm youtube da link verdim ben orda bak bi tatlım sonlara doğru benim msjlara.s.:1hug:

Kızlar ben gözlük kullanıyorum. Cam ardında açık renk far sanki belli olmuyor. Size bir sorum daha var renli bir elbise giydim. içinde 4-5 tane renk var. makyaj tonu nasıl olur. içindeki renklerden mi seçeriz. En az olan renk mesela? Bir de gözlerim küçük büyük görünsün diye kalemi dışarı doğru uzatıyorum.

X