kitapları ile evli edebiyat öğretmeni eş

Ortak ilgi alanı ya da kişisel ilgi alanlarına saygı duyma evet bir evliliğin değil ama iyi bir evliliğin olmazsa olmazı.
Ortak ilgi alanları yokken ya da birbirlerinin ilgi alanlarıyla ucundan da olsa ilgilenmiyorken ne konuda sohbet edecekler mesela? Konu sahibine de sordum bunu cevap alamadım. Yani konu sahibi hangi konularda sohbet etmek istiyor da adam yanaşmıyor?
Mesleğinden ötürü kitap okumak zorunda hissetmiyor bence. Adamın zevki bu ama karısı dalga geçtiği için ona böyle söylüyor sorun çıkartmasın diye. Mesleki gereklilik olsa bu kadar düşkün olmazdı emin olun.
İşte ikisi de nasıl insanlarla evlendiklerini biliyorlar mıydı acaba? Bunu da sordum yanıt alamadım konu sahibinden.
Adam karısıyla vakit geçirmiyor, vakit geçirmekten zevk almıyor ki. İhmal değil bu neredeyse tamamen göz ardı etme.

Aynı şeyden bahsediyoruz
Eşini tamamen göz ardı ediyor, kendi ilgi alanına
yönelik bir dünya kurmuş olması sebebiyle.
Buna yanlış diyorum.
Konu sahibi eşinin, eşi de konu sahibinin ilgi alanlarına
saygı gösterebildiği sürece birlikte yol alabilirler.
Dediğiniz gibi
cevap alabilirseniz sorularınıza
konunun seyri de değişebilir..

Bu efendi, mulayim adamlarla evli olup onlara kotu davranan kadinlarin probelemi ne biliyor musunuz? Onlar BAD BOY istiyorlar, efendi adam degil.

Onlar yarismaci sperm pesindeler.
Doga kanunu boyledir.
Disiler yarismada ustun gelen erkegi secer.

Hani duz duvara tirmanan, otomobilini emniyet kemersiz, motorsikletini kasksiz suren yuksek risk seylerle ugrasmis/ugrasan biraz deli dolu adam istiyorsunuz.

Allah'ın cezaları
ALLAH in cezaları nedir. CCidden adama çok acıyorum kendini sizinle mahvetmis ! Siz ne biçim konuşuyorsunuz öğretmenlerle hepsini genelleyerek ! Kitap okumak sevmek onun bakış acısı. Nedir bu hakaret ! Siz cidden olmamışsiniz eşinize 3 beden küçüksunuz.

Bu efendi, mulayim adamlarla evli olup onlara kotu davranan kadinlarin probelemi ne biliyor musunuz? Onlar BAD BOY istiyorlar, efendi adam degil.

Onlar yarismaci sperm pesindeler.
Doga kanunu boyledir.
Disiler yarismada ustun gelen erkegi secer.

Hani duz duvara tirmanan, otomobilini emniyet kemersiz, motorsikletini kasksiz suren yuksek risk seylerle ugrasmis/ugrasan biraz deli dolu adam istiyorsunuz.
Kendini yontamamış odun diyorsunuz kısaca? :KK70::KK70::KK70:
ALLAH in cezaları nedir. CCidden adama çok acıyorum kendini sizinle mahvetmis ! Siz ne biçim konuşuyorsunuz öğretmenlerle hepsini genelleyerek ! Kitap okumak sevmek onun bakış acısı. Nedir bu hakaret ! Siz cidden olmamışsiniz eşinize 3 beden küçüksunuz.
Ablacım çaktırma, bu güzel insanlar hep böyle hatunlara denk düşüyor işte. Yazık yahu...

benim kiz yemek yerken yolda yuruken wc de uyurken parkda heryerde kitap elinde dolaniyor
onceden hep tesvik etmeye çalistim yeterki oku dunyadaki kitapaklrin hepsi senin falan dedim
ama bazen SIIKICI oluyyor yaws yolda giderken onune bakmiyor dusecek :)))
anladim ben seni
ortak zevkler bulmakdan baska yol yok gibi
gezmeye kitap fuarina flln gitseniz SIKILIRMISIN ? :)))))

benim kiz yemek yerken yolda yuruken wc de uyurken parkda heryerde kitap elinde dolaniyor
onceden hep tesvik etmeye çalistim yeterki oku dunyadaki kitapaklrin hepsi senin falan dedim
ama bazen SIIKICI oluyyor yaws yolda giderken onune bakmiyor dusecek :)))
anladim ben seni
ortak zevkler bulmakdan baska yol yok gibi
gezmeye kitap fuarina flln gitseniz SIKILIRMISIN ? :)))))
Ben de yolda yürürken okurum. Bu yüzden az yere kapaklanmadım :KK70: Ama yanımda biri varsa ve geziyorsak okumam mesela. :/
Katılıyorum, adama , karisiyim diye gecinen kadının seviyesinebak.
Adam bir de kültürlü bir adam. Burada dayak yiyen kadın bile kocasından "Allah'ın cezası" diye bahsetmiyor. Yazık...

Eşim öğretmen olduğu için mesaisi benden önce evde oluyor. Allah razi olsun yemeği yapar evi toplar beni beklemez.arada ben gelesiye arkadaşlarıyla takılır.bazen geç gelir.ama bizim hiç paylaşımımız yok.yemekten sonra kitaplarına gömülüyor.branşı bunu gerektiriyormuş.ama yüzlerce kiraptan oluşan bir kütüphanesi var.hepsi çocukluğundan bu yana okuduğu kitaplar. Çıkan her kitabı okuyacak mı? Aynı evde yalnızlık çekiyorum. Ya film açar ya kitap okur. Varlığını hissedemiyorum bile. Kitaplarını kıskanıyorum. Benden mi kaçıyor kitap bahane mi? Hafta sonu bir gün beraberiz bir gün de ikimizin serbest günü.o gün hemen arkadaşlarına koşar.cumartesi çıksak hemen eve dönmek ister.normal mi tüm bunlar sizce? Ben mi büyütüyorum?

Beraber film izleyin. Beraber kitap okuyun sonrasında tartışın kitap hakkında. Adam belli ki kitapları seviyor film seviyor. Eğer kitap ve filmden hiç hazetmeyecek kadar farklı insanlarsanız nasıl oldu da evlendiniz? Veya siz ne yapmak istiyorsunuz beraber? Dışarı çıkmayı herkes sevmeyebilir. Ben de tercih ederim dışarda gezmektense evde kitabımı çayımı alıp oturmayı.

Aynı şeyden bahsediyoruz
Eşini tamamen göz ardı ediyor, kendi ilgi alanına
yönelik bir dünya kurmuş olması sebebiyle.
Buna yanlış diyorum.
Konu sahibi eşinin, eşi de konu sahibinin ilgi alanlarına
saygı gösterebildiği sürece birlikte yol alabilirler.
Sonuçta dediğiniz gibi
cevap alabilirseniz sorularınıza
konunun seyri değişebilir..

Başından beri yorumum aynı oldu. Yanlış evlilik yanlış seçimler.
Ya tanımadılar birbirlerini aceleye getirilmiş veya görücü usülü bir evlilik oldu. Ya da aşktan gözleri kör olmuştu evlenince açıldı.

Adam ilgi alanlarına dönüp kendini kapatmış ama kadında da gram çaba yok aradaki duvarları kaldırmak için. Yapmak zorunda mı, tabi ki değil. Ama nereye kadar gider ki böyle bir evlilik.

Benim eşim müzik delisidir mesela. Ev müzik marketle stüdyo arası bir şeye dönmüş durumda. Bense müzikten zerre anlamam, dinlemekten öteye gidemem. Onda bile hangi şarkı hangi grubun karıştırabilirim o kadar zayıf bir kulağım var. Ama her akşam eşim pratik yaparken on dakika da olsa hobi odasında yanında duruyorum. O anlatıyor ben zerre bişey anlamadan dinliyorum, soru soruyorum, yorum yapıyorum. Günde sekiz kere whatsapp'tan gelen gitar fotoğrafına maruz kalıyorum. Geyiğini yapıyorum falan. Evet ilgi alanım değil ama sevdiğim adamın ilgi alanı. Ben de onunla paylaşıyorum bunu. Dahil oluyorum. Ki kitap okumak müzik gibi de değil, çok rahat dahil olunacak bir alan. Konu sahibi telefonuyla oynamayı tercih etmese her şey daha farklı olabilir evliliklerinde.

Hayir! O kadar basit degil. O adamlar yarismaci geni agir basan alfa karakterler. Iclerinden ne filozoflar cikiyor eger iyi secebilirseniz. Sonradan oyle bir olgunlasiyorlar ki, sarap gibi adam oluyorlar.

Bir tanesiyle fena ugrasiyorum da...
:kahve::kahve::kahve::kahve:En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE
İşte siz yontuyorsunuz :p Elleriniz dert görmesin. ^^

Aslında şu da bir gerçek, kadınlar adam edecekleri erkekleri arıyorlar. Kendilerine adam olarak gelmiş erkekleri tercih etmiyorlar niyeyse...

Başından beri yorumum aynı oldu. Yanlış evlilik yanlış seçimler.
Ya tanımadılar birbirlerini aceleye getirilmiş ya da görücü usülü bir evlilik oldu. Ya da aşktan gözleri kör olmuştu evlenince açıldı.
Adam ilgi alanlarına dönüp kendini kapatmış ama kadında da gram çaba yok aradaki duvarları kaldırmak için. Yapmak zorunda mı, tabi ki değil. Ama nereye kadar gider ki böyle bir evlilik.
Benim eşim müzik delisidir mesela. Ev müzik marketle stüdyo arası bir şeye dönmüş durumda. Bense müzikten zerre anlamam, dinlemekten öteye gidemem. Onda bile hangi şarkı hangi grubun karıştırabilirim o kadar zatıf bir kulağım var. Ama her akşam eşim pratik yaparken on dakika da olsa hobi odasında yanında duruyorum. O anlatıyor ben zerre bişey anlamadan dinliyorum, soru soruyorum, yorum yapıyorum. Günde sekiz kere whatsapp'tan gelen gitar fotoğrafına maruz kalıyorum. Geyiğini yapıyorum falan. Evet ilgi alanım değil ama sevdiğim adamın ilgi alanı. Ben de onunla paylaşıyorum bunu. Dahil oluyorum. Ki kitap okumak müzik gibi de değil, çok rahat dahil olunacak bir alan. Konu sahibi telefonuyla oynamayı tercih etmese her şey daha farklı olabilir evliliklerinde.

Haklısın.
Başka bir konusuna baktım
eski kız arkadası aralarına girmesin diye apar topar evliliğe
sürükledim gibi bir şeyler yazmış.
Konu ile ilgili şuan başladığım noktada değilim.

Ben de yolda yürürken okurum. Bu yüzden az yere kapaklanmadım :KK70: Ama yanımda biri varsa ve geziyorsak okumam mesela. :/Adam bir de kültürlü bir adam. Burada dayak yiyen kadın bile kocasından "Allah'ın cezası" diye bahsetmiyor. Yazık...
Bu arada meslektaşiz :-)

Evet kitap okuyan film izleyen rafine müzik zevki olan üst düzey elit bir ök..z. tüm bu zevklerinden bana ne ki.evliliğe ne katkısı var.ben sohbet istiyorum. Dışarda gezelim istiyorum.

Gezmeleri buna göre ayarlayın. Mesela kitap fuarı veya kitaptan uyarlanmış film, hatta kitapta geçen ülkeye seyahat gibi...
Eşinizle aynı kitabı okuyup sohbet imkanı yaratabilirsiniz. İzlediği filmlere eşlik edin, bir film ne kadar kötü olabilir ki :)

İşte siz yontuyorsunuz :p Elleriniz dert görmesin. ^^

Aslında şu da bir gerçek, kadınlar adam edecekleri erkekleri arıyorlar. Kendilerine adam olarak gelmiş erkekleri tercih etmiyorlar niyeyse...

Yanlis anlasilmasin!Hayat sadece kitaplardan ogrenilmiyor.

Onu asla degistirmeye calismiyorum.

Ben ondan yeni seyler ogrenmeye calisiyorum. Bu da onun hosuna gidiyor. Bir universiteli kadin benim hayat tecrubeme daha cok guveniyor ve saygi duyuyor diye seviniyor.

Ben de yolda yürürken okurum. Bu yüzden az yere kapaklanmadım :KK70: Ama yanımda biri varsa ve geziyorsak okumam mesela. :/Adam bir de kültürlü bir adam. Burada dayak yiyen kadın bile kocasından "Allah'ın cezası" diye bahsetmiyor. Yazık...
simdi bu iyi biseymi kotu mu onu çozemedim :)
wc ye girip çikmiyor kitapla, bu sefer kavga çikiyor karrdeiysle kapoida bekliyor kapiyi yumrukluyro çik diye :))
9 yasinda daaha :))))

X