Kitabını Al da Gel

uçurtma avcısı ; hiç beklenmedik anda hiç beklenmedik olayların yaşandığı sindirmek için kitabı şöyle bir kenara bırakma hissine kapıldığın ama bırakamadığın seni alıp götüren bir kitap çok akıcı bir dili var ama bıraktığı hüzün çok fazla

Öylemi beni en çok kitaplar etkiliyor zaten

severek okumuştum 3-5 yıl önce ama inan hiçbirşey hatırlamıyorum konusu bile neydi çıkaramıyorum şu anda. klasikleri şu an büyük hevesle okumaya çalışıyorum elimdeki klasikler bitince (ki tahminim 3-5 yılı bulur ) tekrar okurum

bu gün abim deniz bitti çok güzel bir anı-tarih insanların kendi menfaatleri için nasıl anayasayı yok saydıkları gözler önüne seriliyor bazı yerlerde kanımın donduğunu hissettim sonunda da her şey boş geldi o an beni de astılar sanki öylesine nedensizdi ki bu karar hiç bir dayanağı yoktu....evde duran yeşil parkamı daha çok seviyorum artık şu yaz gününde çıkarıp giyesim geldi

xpreiaZ klasiklerden ne okuyorsun ben savaş ve barışa başladım ama ilerlemedi bir türlü o kadar çok karakter var dı ki sakin bir kafayla okuyacağım

Nikaragua'lı kadın yazar Gioconda Belli'nin bir eserini okuyorum. Tavsiye ederim ben cok beğendim Portakal Ağacında Oturan Kadın isimli kitap insanin başka dünyaları tanimasina fırsat sunan bir kitap.

Birde kitap onereyim. Ben yıllar önce okudum ama hala unutamam. Dünyada en çok okunan klasikler arasında birçoğunuzda okumuşsunuzdur ama okumayan arkadaşlar varsa şiddetle tavsiye ederim. Gazap Üzümleri kitabı yazarı John Steinbeck.

Sizin onereceginiz iyi bir kitap varmi Portakal Ağacında Oturan Kadın bittikten sonra elimde okuyacak bir şey kalmadı. Önerilerinizi bekliyorum
Öncelikle merhaba:) Eğer okumadıysanız ve Türk eserleri seviyorsanız, biraz da tarih kokan romanlar ilginizi çekiyorsa Zülfü Livaneli Serenad kitabını şiddetle tavsiye ederim. Hem tarih hem aşk.. Çok etkileyiciydi. Eğer yabancı yazarlardan hoşlanıyorsanız da Jose Saramago bu ara beni çok etkiledi, ben Bilinmeyen Adamın Öyküsü ile Kabil kitaplarını okudum. Değişik bir dili var ama ben çok beğendim. Bir de en sevdiklerim listesinden Acı Çikolata var. O da Laura Esquıvel in romanı. Bir gün tekrar okuyacağım. Şahaneydi. Yemek tarifleri ve mutfak kokusuyla anlatılan harika bir aşk romanı.:)

Önerileriniz için teşekkürler soyuledughiniz kitaplardan birini nette biraz araştırıp son kararı verince akşam s çıkışı gidip slayim duyuyorum. Sagolun kitapların saklı dünyasından ayrilmayin sevgilert

oldum olası saray hayatlarını merak etmişimdir... osmanlı saraylarının, padişahların, hanım sultanların hayatlarını ele alan birçok kitabı okumuşumdur.. zaten seri halinde olanları tercih edip hepsini bitiririm illa ki...
derken derken, birazda dünya saraylarına açılayım dedim :)
ingiltere kralının hayatını, kraliçelerini, taht varislerini, hatta kraliçe olmak için türlü entrikaları çevirmiş kraliçe adaylarının hayatındayım artık :)
tudor hanedanını çok merak ediyordum, epey içerisine girdim :) çok çetrefilli ilişkiler olsa da en azından osmanlı ile olan farkları benzer yanları kıyaslamak, öğrenmek hoşuma gidiyor...
birçok kitap edindim henry tudor ailesinden... şuan elimde henry tudor'un , Anne Boleyn^'den doğan kızı Lady Elizabeth var... kitabın adı bakire kraliçe... çok fena sardı :)
nacizane paylaşmak isterim, ve nacizane tavsiye ediyorum :)
iyi okumalar

selamlar, uzun zamandır yoktum ama yokluğum buraları etkilememiş yazıp çizmeye devam etmişiniz, sevindim. ben de sayfa boynu bükük kaldı diyordum süpersiniz.
tatilde iki süper polisiye-gerilim-macera okudum.
onları size de tanıtacağım.
biri bir İsveç Polisiyesi.
biri de Grange- Koloni, eski bir kitap okuyan vardır mutlaka ama ben yeni okudum ve bayıldım.

Hıı, ben de koloni'yi yazmaya geldiydim son okuduğum olarak.

yani, grange'ı okuyup da beğenmedim diyecek kadar ükela değilim. ama gözdem hala siyah kan galiba.
aynen. yani tabii çok güzeldi ama ne bileyim bir Siyah Kan, bir Kurtlar İmparatorluğu, Leyleklerin Uçuşu değildi. çıtayı fazla yükseltti sanırım.
bu arada ben Koloniyi Siyah Kan'ın hemen arkasından okudum, o da etkiledi galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…