Kitabını Al da Gel

yolculukta başlamadım bende bu sebepten dolayı iyi yapmışım zaten de pazar günü başladım aman allahım son derece karışık 1 sayfada 20 kişiden bahsediyor 80-90 dan sonra çözüyorsun kim ne diye bende ara ara bakıyorum netten

kürk mantolu madonnayı bitirdim sonunda tam bir klasik kitap biraz durgun biraz düşündürücü yer yer hayata ve insanlara göndermeler yapan cinsten bir aşk romanı her klasik gibi sonunu çok havada buldum çoğu klasiğin sonunda aynı hisleri hissediyorumnedense ama güzel bir kitap okumayanlara tavsiye olur

merhaba arkadaşlar...
bin muhteşem güneşin 30 sayfası kaldı öğle arasında bitiririm onu da...
akşam eve gidince açlık oyunları serisine başlamayı düşünüyorum oldukça heyecanlandırıyor bu seri beni bakalım umduğum gibi olacak mı kitap hakkında çok fazla da detay okumuyorum bilerek .

bin muhteşem güneş nasıldı beğendin mi bitince bize düşüncelerini yazarsan sevinirim nasıl bir kitap merak ediyorum ama kararsız kalıyorum alıp almamak konusunda sonu hüzünlü biten özellikle hüzünlükitaplar beni çok etkiliyor da öyle bir kitap mı emin olayım ona göre uygun zamanda okuyayım açlık oyunları da güzel seri filmini izledin mi yoksa direk kitabı mı okuyacaksın

ben bitirememiştim o kitabı. başta anlatım şekli farklı ve çok hoşuma gitti ama sonra anlamsızlaştı sanki. yarım kaldı valla 1.5 sene önce bir daha da elime almadım.
Ben henüz henüz başlayamadılar kitaba kişisel bazı durumlardan dolayı. Daha önce yarım Bıraktığım bi kitabı aldım elime. Bu gece bitirebilirdim eğer yarın başlamak istiyorum. Umarım severim ve okurum:)

Ben okudum o kitabı canım. Yazarın bütün kitapları harika. Mutlaka okumalısın. Muhteşemdi.. Hala hatırlarım.. Hüzünlü bir kitap ama okumalısın.

Ben okudum o kitabı canım. Yazarın bütün kitapları harika. Mutlaka okumalısın. Muhteşemdi.. Hala hatırlarım.. Hüzünlü bir kitap ama okumalısın.
yok okumayı düşünüyorum zaten hüzünlüyse daha mutlu olduğum zamanda okuyayım diye soruyorum özellikle duygusal dönemlerimde böyle kitaplar okuyunca depresyona giriyorum ya çok etkiliyor beni gerçeklik payı da olduğundan böyle kitaplarda en son uçurtma avcısını okumuştum zaten birde o dönem çok duygusaldım acayip etkilenmiştim ya çok ağlamıştım bazı sıkıntılarda vardı kişisel depresyon sebebi olmasın ama uçurtma avcısı gibiyse okurum ya çok güzel kitaptı birde o dönem arkasından limon ağacı diye bir kitap okumuştum o da aynı şekilde çok etkilemişti çok net hatırlıyorum o nedenle bu kitapları

Yıllardır merak ettiğim, bir türlü fırsat bulup alamadığım kitap Limon Ağacı. Nasıl? Güzel miydi? Bir gün kesinlikle alıp okuyacağım o kitabı:) Kitap Hüzünlü evet, yazarın en son kitabı da çok hüzünlüydü. Ama her kitabı okunası..

okuyalı baya oldu tam net hatırlamıyorum konuyu ama çok etkilenmiştim güzeldi yani ilk başları biraz sıkıcı gibi gelmişti betimlemeler çok fazlaydı sanırım sonra çok bağlanmıştım ya tek sevmediğim kitapta punto boyutu çok küçüktü sayfalar sıkışık şıkışık gelmişti ondan ilk başlarda çok sıkıldım sanırım sonra konuya kaptırınca punto falan düşünmemiştim ama birde tarihi olarak yakın tarihi anlatıyor gerçekçi ve belgelere dayalı gerçek bir hikaye olması çok etkliyor hatırladığım filistinde yaşananları çok net olarak anlatmasıydı insanların yaşadığı zorluklar savaş falan çok etkilemişti

Bu arada Migros'ta tüm kitaplarda %40 indirim var. Kampanya ne kadar devam ediyor bilmiyorum ama isterseniz uğrayın derim :)
bir ara uğrayıp bakayım o zaman ya güzel şeyler bulursam alayım

Elimde okunmayı bekleyen tonla kitap var, ama ilk fırsatta alıp okuyacağım.
Ben aldım bir tane, Ahmet Ümit'in Beyoğlu'nun En Güzel Abisi kitabını aldım. Uzun zamandır alayım diyordum. 12 tl ye düşmüştü. Gayet uyguna geldi. Baya güncel romanlarda vardı.

bakayım bende elimde kitap kalmadı da ucuzmuşta ne güzel yalnız limon ağacı için şunu söyleyim romandan çok ilk başta tarih kitabı okuyormuşsun gibi başlıyor biraz karışık geliyor başta aklında olsun uçurtma avcısı gibi baştan akıcı ve roman gibi gitmiyor sonradan akıcılık kazanıyor aklında olsun

O zaman onu kışın alayım yazın akıcı romanlar Okumayı seviyorum. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

tabi ki bahsedeyim biraz ; uçurtma avcısnın yazarının kitabı gene çalınan hayatlar daha sonra onca acı yaşandıktan sonra yapılan telefiler kavuşan aşıklar birleşen kaderler çok akıcı bir dili var yazarın okurken kaç sayfa okuduğunun farkında değilsin bir bakıyorum 50-60 sayfa okuyuvermişsin...
olayları çok güzel birbirine bağlıyor öyle olaylarla şaşırtıyor ki seni sen kendi kendini yiyorsun nasıl anlamadım diye tavsiye ederim dram var için de ama öyle kırıp geçiren bir dram değil...
açlık oyunlarının kitabını uzun zamandır okumayı düşünüyordum bundan dolayı da filmini izlemedim önce kitap okuyup sonra film izlemeyi tercih ediyorum

bence bu kitap uçurtma avcısı kadar dramatik değil daha rahat okunuyor bende uçurtma avcısında baya üzülmüştüm ama bunda o geçişler daha hızlı çok takılıp kalmamış hayatlar hızlı akıyor...
ya da ben hızlı okudum bilmiyorum :)

"Kolera günlerinde aşk" ı okumaya devam ederken "annelik sanatı - adem güneş" i de bitirdim .

Kolera günlerinde aşk ı iş yerinde bırakıyorum orda okuduğum kitap olsun diye ama yanlış yaptığımı farkettim. Onu eve getirip daha çerez bir roman bırakacağım işe çünkü çok kopukluk oluyo bir sayfa okuyamadan iş çıkıyor geri döndüğümde paragrafı baştan alıyorum falan ancak 5-10 sayfa okuyabiliyorum.

Doğal ebeveynliğe göre biraz daha üstün körü idi bilgiler. Ama serisini aldım adem güneş in çocuk olmadan hepsini bitirmek istiyorum. "Güvenli bağlanma- adem güneş "e başladım bugün

Şah ve sultan bitti tam 9 günde bitti Kendime pes diyorum şu telefonlar bizi esir aldı ahh Ahh dokunmatik telefonum yokken bir gecede bir roman bitirirdim.
Gelelim kitap hakkında yorumlara arkadaşlar,İskender Pala'nın kitapları benim için artık ayrı bi yeri var mükemeeeeeldi tek kelimeyle harika bir kitaptı sultan selim ve şah ismail ve iki hükümdarın aşkı olan taçlı hatun,ikiz kardeşler aka hasan(şahın tarafında),can hüseyin(sultanın tarafında) ve taçlının yardımcısı kamber 6 karakterin hayatları kaderleri ve sonları...

Yeni kitabım
Bugün aldım @Daydream15 tavsiye etmişti kitapçıda görünce hemen aldım öncedende araştırmıştım çok beğenip kitap listeme eklemiştim gelelim kitabın arka kapak yazısına

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…