Kitabını Al da Gel

Aynen bnde öyle filmde olsun kitapta olsun bayılırım biyografi,otobiyografiye kesinlikle öyle nazım hikmetide okdum,cemal süreyyada,cahit zarifoğluda şuana kadar hiç bir kitaba,yazara,şaire hiç önyargım olmadı hepsinde beni mest eden bir şey buldum

bende aynen her yazar kendi dünyasından bakıyor olaya çeşitlilik sağlıyor bu durum benim de çok hoşuma gidiyor bakış açısı kazandırıyor insana her kitabı yazarı denerim yarım bırakmayıda sevmem kitap olsun film olsun bitecek yani sıkılsamda beğenmesemde ah ah kitap okumak güzel ya farklı bir dünya

[QUOTE="deadline, post: 40200043, meokumadan psikolojik bde aynen her yazar kendi dünyasından bakıyor olaya çeşitlilik sağlıyor bu durum benim de çok hoşuma gidiyor bakış açısı kazandırıyor insana her kitabı yazarı denerim yarım bırakmayıda sevmem kitap olsun film olsun bitecek yani sıkılsamda beğenmesemde ah ah kitap okumak güzel ya farklı bir dünya[/QUOTE]
Kesinlikle bir haftadan fazla kitap okumasam piskolojim bozuluyor ohhh kitabım var dünyanın en mitlu insanıyım

kızlar ben çıkıyorum şimdi uğrarım arada 2. kitabına başladım serinin dün paylaşmıştım bu kızın yaşı en azından daha büyük 22 yaşında ama hala küçük anladım ki yazarımız bu yaşlarda bayan karakterler seçiyor takıntılımı ne azcık daha büyütse kızları fena olmaz yani bu kitapta binbirgece diye bir dizi vardı ya ona benziyor ya konusu neyse okumaya devam edeyim bitince anlatırım bu kızda intikam peşinde işte binbir gece durumu

ya muhtemelen kızları bakire seçmek istediği için o yaşlarda tutuyor. o benim de yazarken yaşadığım bir sıkıntı ünlü zengin vs bir kadın anlatacaksan en fazla 24'e kadar bakire inandırıcı oluyor 25 üstü garip duruyor hikayede. bakire olsun takıntısı varsa yaşı mecburen küçük tutuyor.
ben bakire karakter dönem yazmadığım sürece kullanmıyorum sorun olmuyo

Aaa niye sevmessin üzüldüm
hımmm bir şiiri var onu çok severim, aslında kendisini sevmem demeyeyim de görüşlerinden çok hoşlanmıyorum diyeyim. Ama kendisi bir üstad bunu asla inkar edemem. İşte bu da en Sevdiğim şiiri..

Beklenen
Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.

Geçti istemem gelmeni,
Yokluğunda buldum seni;
Bırak vehmimde gölgeni
Gelme, artık neye yarar?

Necip Fazıl Kısakürek

Eserlerini okumadım, görüşlerinden ötürü haz etmiyorum, ama bu şiiri ezbere bildiğim tek şiir.. Ruhumu okşar.. Paylaşayım istedim.:)

Benim de her yazara karşı saygım var, elime geçse okurum elbette. Orhan Pamukta çok sevmem yine görüş ayrılığı ama okurum. Necip Fazıl'ı da aynen çok haz etmem ama saygım sonsuz. Yani eserler bırakmış bir üstad. Her ne kadar haz etmesem de ezbere bildiğim ve en Sevdiğim şiir kendisine ait :)))

Evet bu şiir çok güzel :)) tabiki herkesin bir görüşü var ve saygı duyulmalı bak aynalar şiirinde fevkaladedir okumanı tavsiye ederim

ay canlarım ya :) ben gene hasta oldum elimde ıhlamur kucağımda laptop oturuyom :/ okumaya mecalim yok, başım ağrıyo
Ben de bu gün bitkin düştüm çok, sanki elim ayağım tutmuyor, yattım koltuğa, derste çalışamadım:/ şimdi biraz kitap okumaya çalışcam. Resmen güzelim eser elimde oyuncak oldu

Kitabım bitti tavsiye edebileceğim bir kitap ama sesiz sakin bir yerde okunmalı ki üstadın anılarını yaşıyabilesiniz,canlandıra bilesiniz hâyâl gücünüzde güzel di ben beğendim

sana katılıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…