Kitabını Al da Gel

ama yine de buralardan kaybolma, özleriz :KK43:

hayır özetleme deği, orjinal. ben genelde klasikleri İş Kültür yayınlarından alıyorum ama Bordo Siyah da iyi bir yayınevi bence
Ben de İş Kültür yayınlarını seviyorum, ama elimde rahat 10 tane yerli yabancı klasik var. Boşuna aynılarını almayayım dedim. Internette de kısaltılarak yayınlanıyor falan diye okuyunca kafam acayip karıştı. Kısaltılmış eser hiç sevmem, bir de klasik okumayı çok seviyorum o yüzden bir sorayım dedim :) teşekkür ederim, kitabım biter bitmez bir klasiğe başlayayım o zaman :)

Ben de İş Kültür yayınlarını seviyorum, ama elimde rahat 10 tane yerli yabancı klasik var. Boşuna aynılarını almayayım dedim. Internette de kısaltılarak yayınlanıyor falan diye okuyunca kafam acayip karıştı. Kısaltılmış eser hiç sevmem, bir de klasik okumayı çok seviyorum o yüzden bir sorayım dedim :) teşekkür ederim, kitabım biter bitmez bir klasiğe başlayayım o zaman :)
benim bildiğim kısaltarak yayınlanmıyor, Edebiyat Bölümünde okuyan arkadaşım hep bordo siyah alırdı kitaplarını. ben de sevmem. tabii ki varsa ve çeviri falan güzelse yenisini neden alasın ki, ben bir araştırayım bakayım.

[QUOkaybolur lyn monroe, post: 40121602, member: 658148"]ama yine de buralardan kaybolma, özleriz :KK43:

hayır özetleme deği, orjinal. ben genelde klasikleri İş Kültür yayınlarından alıyorum ama Bordo Siyah da iyi bir yayınevi bence[/QUOTE]
Hiç kaybolur muyum? :KK68: aklıma ne geldi bende okuduğum kitapları tavsiye ederim size :KK66:

benim bildiğim kısaltarak yayınlanmıyor, Edebiyat Bölümünde okuyan arkadaşım hep bordo siyah alırdı kitaplarını. ben de sevmem. tabii ki varsa ve çeviri falan güzelse yenisini neden alasın ki, ben bir araştırayım bakayım.
Okuyayım bakalım nasıl.. Gerçi lisedeyken okumuştum ama o zamanlar anlamazdım şimdiki kadar:) bu arada listeye Amin Maalouf Semrkant muhakkak eklenmeli harika bir roman. Ömer Hayyam harika anlatılmış..

[QUOkaybolur lyn monroe, post: 40121602, member: 658148"]
Hiç kaybolur muyum? :KK68: aklıma ne geldi bende okuduğum kitapları tavsiye ederim size :KK66:
tamam süper olur :)

Okuyayım bakalım nasıl.. Gerçi lisedeyken okumuştum ama o zamanlar anlamazdım şimdiki kadar:) bu arada listeye Amin Maalouf Semrkant muhakkak eklenmeli harika bir roman. Ömer Hayyam harika anlatılmış..
tamam ekliyorum listeye.
Bordo Siyah hakkındaki fikirlerini de bekliyoruz :kk77:

evet benim de en sevdiğim yazarlardandır. çok seviyorum anlatım tarzını, dilini, bir de mutlu sonlarını :KK68:

evet kesinlikle benim de okuyasım geldi ama kitabım ortada yok :KK11: kim aldı ve geri getirmedi hiçbir fikrim yok üstelik :KK12::63:
ya jane austen hakkında yazını görünce bende aşk ve guru u tekrar okumak istedim ama bulamadım malesef acaba kime verdim bende :KK51: normalde kitaplarımı herkese vermem güveneceğim ve kitaplarıma iyi bakacağını düşündüğüm arkadaşlarıma veririm ama onlar kesinlikle bana geri verir kitaplarımı şimdi ise yok yani bulamıyorum çok üzüldüm:KK43:
bu arada sami paşazade sezainin kitabı sergüzeşt harika bir türk klasiği 2 3 defa okumuşumdur klasik sevenlere tavsiye ederim çok kalın bir kitap değil hemen bitiyor ben okuduğumda çok etkilenmiştim:KK19:

bordo siyah bence çok güzel klasik konusunda kısaltmıyordur umarım ama kısaltıyorsada o kopukluğu hiç hissetmedim özellikle klasikleri bordo siyah yayınları olanlardan alırım bana daha kailteli daha okunası geliyor hem kapak olarak hemde sayfalar yazı boyutu falan klasik olduğunu hssettiriyor sank bence bordo siyah iyidir:KK19:

bordo siyah bence çok güzel klasik konusunda kısaltmıyordur umarım ama kısaltıyorsada o kopukluğu hiç hissetmedim özellikle klasikleri bordo siyah yayınları olanlardan alırım bana daha kailteli daha okunası geliyor hem kapak olarak hemde sayfalar yazı boyutu falan klasik olduğunu hssettiriyor sank bence bordo siyah iyidir:KK19:
Sayfa boyutu ve dar uzun şekilde oluşu hızlı okuma tekniği için tasarlanmış, öyle okudum internette:) klasik Okumayı çok severim, özellikle kış aylarında:) belki garip gelecek ama evet yazın pek okumam klasik, yazın daha çok best seller romanları okumayı seviyorum, sanki kitapların da mevsimi varmış gibi geliyor :KK51: size güveniyorum ve canım kitaplarımı okumaya başlıyorum o vakiiit:KK74:

Sayfa boyutu ve dar uzun şekilde oluşu hızlı okuma tekniği için tasarlanmış, öyle okudum internette:) klasik Okumayı çok severim, özellikle kış aylarında:) belki garip gelecek ama evet yazın pek okumam klasik, yazın daha çok best seller romanları okumayı seviyorum, sanki kitapların da mevsimi varmış gibi geliyor :KK51: size güveniyorum ve canım kitaplarımı okumaya başlıyorum o vakiiit:KK74:
evet belkide ondan seviyorum bende okuması kolay gerçekten:KK51: bende klasikleri çok severim bayadır klasik okumuyorum benimde dönemsel kitap tarzı değişikliklerim var ruh halime göre klasik polisiye gerilim yada romance tarzı kitaplar okurum bazen klasikleri elime alasım gelmez bazen polisiyeyi ama her türlü kitap okumak güzel:KK19: kolay gelsin sana :KK68:

ben de öyleyim, yazın biraz daha sürükleyici pop kitapları tercih ediyorum. hani elime aldığımda bir sayfa geri gidip ne okumuştum hatırlamak zorunda kalmayacağım kitaplar
genellikle romantik ya da romantik polisiye okumayı seviyorum yazın.

evet belkide ondan seviyorum bende okuması kolay gerçekten:KK51: bende klasikleri çok severim bayadır klasik okumuyorum benimde dönemsel kitap tarzı değişikliklerim var ruh halime göre klasik polisiye gerilim yada romance tarzı kitaplar okurum bazen klasikleri elime alasım gelmez bazen polisiyeyi ama her türlü kitap okumak güzel:KK19: kolay gelsin sana :KK68:
Teşekkür ediyorum fikirlerin için:) sana da iyi okumalar, paylaşımlarını bekliyorum:KK37:

ben de öyleyim, yazın biraz daha sürükleyici pop kitapları tercih ediyorum. hani elime aldığımda bir sayfa geri gidip ne okumuştum hatırlamak zorunda kalmayacağım kitaplar
genellikle romantik ya da romantik polisiye okumayı seviyorum yazın.
Aynen yazın romantik, romatik polisiye ya da fantastik kitaplar güzel oluyor. Kışın da battaniye kahve ve konusuna, kurgusuna kapılıp gidebileceğin kitaplar çok çok güzel oluyor:) seviyorum, hikaye hikaye gezmeyi. Bu topiği de çok sevdim kiii, bir sürü fikir, bir sürü tavsiye. :KK68:

günaydın kızlar :) dün topige ugrayamadım.. ben henüz her gün okuyamıyorum itiraf edeyim.. şuan okudugum kitap bu yüzden çok yavaş ilerliyor..halbuki tam çerez denilen türden 3-4 sayfalık bölümlerden oluşuyor..kafa dagıtmak içinde harika..fakat benim hatam okuma zamanım..okumak için yatmayı beklemek..e yatınca da hemen uyuyorum..çünkü uykum gelince yatıyorum sonuçta :-) o yüzden bugün bir karar aldım..saat22:30 -23 arası kitap okuma saatim.. kitap okuma zamanım olsun..böylece düzenli kitap okumaya tekrar başlamayı ve bunun işe yaramasını umuyorum:KK37: siz ne zamanlar kitap okuyorsunuz?benim gibi belli bi saat ayıran var mı?veya hiç benim gibi kitap okumaktan uzaklaştınız mı? sonra tekrar nasıl başladınız?

günaydın kızlar :) dün topige ugrayamadım.. ben henüz her gün okuyamıyorum itiraf edeyim.. şuan okudugum kitap bu yüzden çok yavaş ilerliyor..halbuki tam çerez denilen türden 3-4 sayfalık bölümlerden oluşuyor..kafa dagıtmak içinde harika..fakat benim hatam okuma zamanım..okumak için yatmayı beklemek..e yatınca da hemen uyuyorum..çünkü uykum gelince yatıyorum sonuçta :-) o yüzden bugün bir karar aldım..saat22:30 -23 arası kitap okuma saatim.. kitap okuma zamanım olsun..böylece düzenli kitap okumaya tekrar başlamayı ve bunun işe yaramasını umuyorum:KK37: siz ne zamanlar kitap okuyorsunuz?benim gibi belli bi saat ayıran var mı?veya hiç benim gibi kitap okumaktan uzaklaştınız mı? sonra tekrar nasıl başladınız?
Benim bi zamanım yok, zamanım olsun diyorum, o zamanda da burada falan takılıyorum, hoop zamanım kaynıyor. Bu ara ben de öyleyim, kitabım sürükleyici ama bende var bir durgunluk:KK43: Dönemseldir diye düşünüyorum, hem beynim yoğun, hem vaktim kısıtlı.. Kalben de yoğun bi zamandayım, rahatlasam bu da geçer diyorum..

merhaba canım, günaydın :KK68:
ben genellikle gün içinde kahve eşliğinde okumayı seviyorum ama gece yattığımda da birkaç sayfa okumak istiyorum çoğu zaman. o yüzden de uyku saatimle yatağa girme saatim arasında hep bir 2 saat olur, sabahları da kalkamıyorum haliyle :KK59:
ama belirli bir zaman koymak güzel bir fikir alışkanlık kazanma açısından

simsims ben şimdilik evde olduğumdan henüz çalışmıyorum o nedenle belli bir vaktim yok canım sıkılınca kahvemi alıp kitabımı okuyorum genelde ama çalışıyor olsaydım dediğin saatler uygun bence ben okuldayken akşam okurdum kitabı dediğin saatlerde zaten dizi falanda izlemeyi pek sevmem hatta daha erken bile başlardım duruma göre şimdide akşamları kesin okuyorum bişeyler ama gündüzde okuyorum birde dönemsel oluyor mesela geçen ay hiç kitap okumadım elimde kitabımda vardı ama hep erteledim akşam okurum sabah okurum diye arada oluyor yani bazen :oops:

merhaba canım, günaydın :KK68:
ben genellikle gün içinde kahve eşliğinde okumayı seviyorum ama gece yattığımda da birkaç sayfa okumak istiyorum çoğu zaman. o yüzden de uyku saatimle yatağa girme saatim arasında hep bir 2 saat olur, sabahları da kalkamıyorum haliyle :KK59:
ama belirli bir zaman koymak güzel bir fikir alışkanlık kazanma açısından
tam olarak katılıyorum bende öyleyim ama boş olduğumdan kaynaklanıyor bu durum evde olunca gündüz yapacak bişey bulamıyorum dışarıda olmazsam kitap okuyorum:KK22::KK22:

tam olarak katılıyorum bende öyleyim ama boş olduğumdan kaynaklanıyor bu durum evde olunca gündüz yapacak bişey bulamıyorum dışarıda olmazsam kitap okuyorum:KK22::KK22:
valla ben dışarda da kitap okuyorum, metroda otobüste canım sıkılıyo, hep çantamda kitap vardır, öbür türlüsü olmuyor maalesef :)

polis gibi soru soran, ilginç çözümler geliştiren bir tip :), azcıkta sevilmez
Miss Marple muhtemelen, kız kurusu ilginç bir karakter, gerçi Miss Marple çok zeki ve saygın bir kadındır ve çok kuşkucu, şüpheci, sorgulayıcı olduğu için kimileri tarafından sevilmez, bir de dedikoduyu sever ama ipuçlarını da dedikodudan elde eder :KK70:

X