kıslar bana yardım edin kurtulayım şu illetten

lebis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
473
1
38
:çok üzgünüm:arkadaşlar ya ben ilk üc ay hiç sigara içmedim ama yine başladım sigaraya. her seferinde bu son diyorum ama olmuyor. aranızda benim gibi sigara kullanan var mı? bi türlü bırakamıyorum ne olur bana akıl verin... cok üzülüyorum kendimle savaş veriyorum resmen. bebeğime bişey olursa kendimi affetmem....

bende sigara içen biriydim ilk üç ay kaçamaklarım oldu hiç içmedim diyemem ama şimdi içmiyorum aklıma bile gelmiyor bırak bence canım bebeğini düşün erken doğum riski yaratıyor biliyorsun ve bebeğin çok zayıf doğar benim arkadaşım hamileyken içti şimdi kızı 3 yaşında olmasına rağmen yaşıtlarından ufak gözüküyor bir kere dene ve bırak morelim bozulduğu zaman aklıma gelmiyor değil ama bir şekilde geçiştiriyorum içtikten sonraki vifdan azabı daha kötü

lebis doktorunla bi konuş günde 3 taneye kadar izin veriyor sanırım ama içmesen daha iyi canım....

bende nisan 2009 annesiyim 12 haftalık hamıleyım ve günde 3 tane içiyorum

içme şekerim bizim arkadasta bırakamıyorum deyip sürekli içti sigarayı ve oglu dogdugunda çocuk rahatsızdı ve kulakları iki büklümdü halada düzelmedi çocugunu seviyorsan içme

hayatım bende içiyorum maalesef...doktorum 5 taneye kadar pek ses çıkarmıyor...pall mall in turuncu slimm i piyasadaki en düşük nikotin oranına sahip..ondan günde 5 tane içiyorum...okuduğum birçok yazıya göre plasenta bu kadar adet sigarnın nikotinini süzebiliyormuş...asıl zorluk emzirme döneminde...çünkü o zaman direkt anne sütünden çocuğa geçecek nikotin...çok mücadele ettim ama maalesef bu 5 sigarı içiyorum...önceleri içip hamileyken ağzına sürmeyenleri de çok takdir ediyorum...

canım bende hamile kalmadan önce içiyordum ilk üç ay arada eşimden çektim ama şuan hiç ağzıma bile sürmüyorum ona zarar vereceği korkusu çok korkutuyo beni canım istemiyo değil ama sabretmek zorundayım ona bile bile zarar veremem buna hakkım yokyasakkelime

Canım bende ilk 3 ay içmiyordum ama şimdi arada sırada içiyorum ama içim hiç rahat ddeğil yarıda söndürüyorum, bari sonunu içmeyeyi,m die

kıslar hepinize çok teşekkür ediyorum yazılarınız ve görüşleriniz için. içmeyenleri taktir ediyorum. galiba benim iradem zayıf birz sigaraya karşı gerçi bende cok içmiyorum. eşimin sigarasından 3 tane en fazla içiyorum günde. ama her içtiğimin arkasındanda 'bu sondu bi daha içmicem' diyorum bu beni sinir ediyor. bebeğimi elbette cok seviyorum ve bu kadar azaltabildim. umarım daha iyisini yapabilirm... doktorum 2-3 tane içiyorum dediğimde bişey olmaz dedi ama onu orda boğmaya hakkım yok değil mi? hepinizi öptüm kıslar

lebiscim ben de günde 3-4 tane içiyorum kendimden utanıyorum bir anne ve bir eğitimci olarak bebeğin doğduğunda ağzına sigara yakıp verir misin deseler cevabım hayır olur yanında sigara içer misin deseler yine hayır derimama şu anda ben de beynimde atamıyorum yarım yarım içmeye çalış benim gibi belki öyle öyle bırakırız.çevremde günde 3e kadar 5e kadar birşey olmaz diyo doktorlar diyen arkadaşalrım var ama doktorum öyle demedi bana sadece tebrik ederim ederim sizi dedi ve gülümsedi acı acı.en sonunda olabildiğince az iç dedi azdan kasıt 2 yi geçme dedi canım dilerim hepimiz kurtuluruz bu illetten

kusura bakmayın bıraz agır yazacagım.
ben hamılelıgımı öğrendıgımde tum dunyam degıstı
kolasız sofraya oturmazdım onu kestım.
tursuya bayılırdım doktorun yasakladı ..

grıp oldum ılac ıcmıyım dıye neler yaptım..

bebek sıze bır emanet...o emanete canınızdan cok ıyı bakmalısınız..

Bebegını kaybeden annelerın yazılarını okuyun..

Sız cok ozel ınsanlarsınız..

bu dunyada o kadar bebek ısteyen anne adayları varken rabbım sıze nasıp ettı...

sıze dusen gorevde en saglıklı bır sekılde onu karnınızda buyutmek.

bınde bır ıhtımal olsada sıgaranın zararı..o bır ıhtımalı dusunup bırakmalısınız...

Kibele arkadaşıma kesinlikle katılıyorum...

Ben O bebekler için çok üzülüyorum ki..
Kusura bakmayın ama açıkçası bi kadının eline sigarayı hiç yakıştıramıyorum o kadın hele ki hamileyse
Hamile kalmadan aylar önce vücudun temizlenmesi için sigaranın bırakılması gerekiyor
Yani arkadaşım bence acilen o pis şeyi at elinden bebeğin zaten tertemiz bi dünyaya gelmiyo
daha bi çok zararlı şeyle karşılaşacak en masum olduğu yerde o zehirle tanıştırma onu

kızlar bende hamile kalana dek sigara tiryakisiydim ve hamile olduğumu kesin öğrendiğimde sadece yarım sigara içtim ve o son oldu.5,5 aylık hamileyim ve irademe sadık kalmaya çalışıyorum.çok zor biliyorum ama ben bu konuda sadece yavrumu düşünüyorum.kendimi düşünüp bencillik etmek istemiyoru(yanlış anlamayın) tabikide canım istiyor hiç istemiyor değilim ama o anda bebeği aklıma geliyor ve hemen başka birşey düşünüyorum.bir kere içiersem devamı gelir biliyorum ama bebeğimi dünyaya getirene kadar ve hayatım boyunca inşallah hiç içmem.biraz zor gibi ama şimdi sadece bebeğimi düşünüyorum.kızlar günde 3 tane veya 5 tane zararı olmaz dr bu kadar izin verdi diye düşünmeyin.derhal bırakın.minicik yavrularımızın ciğerlerini sağlığını düşünün.inanın bana yavrularımız herşeyden kıymetli.azcık zorlanıcaksınız biliyorum ama bebeklerimize değer.hee bu arada ben her sigara istediğimde sade soda içtim günde 3,4 bazen 5 tane soda içtiğimi hatırlıyorum ve böyle böyle uzaklaştım.kolay gelsin kızlar.....

doktorumun bana açıkladığı şeyleri yazarsam eminim hepinize yardımcı olmuş olurum.hamileliğin hiçbir döneminde günde 1 tane hatta haftada 1 ya da ayda 1 sigara içmek kesinlikle önerilmez.zaten hamileliğin ilk üç ayında 1 sigara bile düşük sebebi olabiliyormuş.ikinci üç ay en önemli devreymiş çünkü bebeğin organ gelişimi en üst düzeydeymiş bırakın sigara içmeyi sigara dumanına maruz kalmak bile çocuğun organları gelişirken hasarA sebep olabiliyormuş her sigara içende olacak diye birşey yok ama ŞÖYLE düşünün ya siz o sigarayı içerken bebeğinizin kalbinin herhangi bir bölümü oluşma aşamasındaysa ve sigara yüzünden herhangi bir sorun oluşursa.Sigara içerken bunu düşünün acaba bebeğimin hangi organı oluşuyor diye düşünürseniz o sigarayı içinize rahat rahat çekemezsiniz böylece belki böyle zevksiz oluyor bari hiç içmeyeyim dersiniz allah herkese sağlıklı bebekler nasip etsin

hamile olduğumu öğrendiğim gün bıraktım sigarayı.çalışırken epey içerdim.emzirme döneminde de hiç içmedim.21 ay emzirdim ben bırakmasına yakın eşimden fırtlar aldım sadece o kadar.hamile iken arkadaşlarım oldu bebekleri doğduktan sonra sıkıntı yaşadılar.bunu düşünün bence.ona bişey olmasını asla istemeyiz bebişi düşünüp içmeyin.kahve delisiydim mesela onu bile içmemiştim hamileyken içmiyorum diye sıkıntı yapmadımı yaptı ama şimdi içiyorum kahve de sigarada.bebişler bi doğsun Allah'ın izniyel sağlıkla her istediğinizi yaparsınız.Sağlıklı doğumlar kızlar.

canlarım hepinize yazılarınız için teşekkür ederim. siz beni kale alıp yazdınız bende size borçlu kaldım ve sigarayı bıraktım. evet nasıl oldu anlamadım ama inanın bir haftadır hiç içmiyorum . hiç de aramıyorum. evimin her köşesine bebek resmi yapıştırdım o melekleri gördükçe sigara aklıma bile gelmiyor . hepinize desteğiniz için teşekkür ederim. öptüm hepinizi....

cnmm seni tebrik ediyorum istedin ve basardin a.s.
sana ve bebegine sigarasiz ,sigara dumanindan uzak mutlu saglikli bir yasam diliyorum :1hug:

Lebiscim cok mutlu oldum adina.Bende eskiden tiryakiydim ama tam 1 senedir biraktim ve birdaha icmemek adina zaten cok zararli bisey,ve hic uzulmuyorum icmiyorum diye.

ben hamile olmadan 1 yıl önce bıraktım .. eşimde bana destek olmak için oda bıraktı.. iyiki bırakmışım .. bu yüzden dolayı hiç vicdan azabı duymuyorum içim çok rahat..ilk 3 ayım mide bulantıları feflü ve gastritle geçti..sabahlara kadar kıvrandım hastanede yattım serumla beslendim ama yinede hiç ilaç içmedim.. nasıl oluyorda kendi zevkiniz için bebeğinizi zehirlemeye kıyabiliyorsunuz...ne olur yapmayın arkadaşlar bir an evvel kurtulun şu illetten .. nikotin bebeklerin zekalarını etkilyor ilerde okul çağında öğrenme güçlüğüne neden oluyor.. sadece zeka değil vücut gelişimlerinide engelliyor.. bunu bile bile içen arkadaşlara kolay gelsin diyorum ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…