Kıskançlıktan çocuk yapan yenge? Sizce bana kiskancligindan mi yapti?

mymary

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2024
8
-41
24
Merhabalarr herkese. 24 yasindayim 1.5 sene önce evlendim bazi saglik sorunlarindan dolayi ve kendimiz de istemedigimiz icin hemen esimle korunduk cocuk yapmama karari aldik bir sene…
Sonra ben tam cocuk dusunmeye basladigim zaman abimin eside gebelik dusunmeye basladi
(Benden 3 ay büyük ve 3. Çocuğuna hamile kendisi) en kucuk çocuğu 3 yasinda…
Ben pcoslu oldugum icin 5 aydir filan olmuyor ama o hamile kalmis tekrar.
Benim saglik sorunlarimdan dolayi cocugum olmaz korkusuyla bir sene aglayislarima vs sahit olmus ve karsima alip bak artik dur sira bende annem ikimizle bir ilgilenemez ben özel bir gebe olacagim biliyorsun ciddi sağlık sorunlarim var dedigim halde ben istemiyorum cocuk yapmiycam abin istiyor diye beni kandirip cocuk yapmis. Duyunca cok uzuldum. Acikcasi kendi ailesi de benim ailemde tasdiklemediler zaten.
Diger iki cocuguna kendisi bakmiyor annemle ayni evde yasiyorlar ve anneme baktiriyor cogunlukla cunku ciddi anlamda cocuk sevmiyor arkadaslar.. cocuklarin vitamin depolari bile bos cikiyor eger annem ilgilenirse ilgileniyor yoksa umrunda bile degil.
Neyse yani sorum su sizce ben mi yanlis dusunuyorum yoksa nisbet mi yapti?
Normalde kiskanc biri olduğunu bildigim icin böyle dusunuyorum cocukluk arkadaşımdı ve 4 sene de ayni evde yasadik bekarken ben. Surekli kiskanclik yapardi annem o kıskanmasin diye bana ceyiz bile düzemedi🥲siz düşünün:KK43:(

Neyse yorum yapayım kıskançlıktan yapsın olsun

Ne olacak ki sizin de olur bu sene olmadı seneye yaşın daha çok küçük

Merhabalarr herkese. 24 yasindayim 1.5 sene önce evlendim bazi saglik sorunlarindan dolayi ve kendimiz de istemedigimiz icin hemen esimle korunduk cocuk yapmama karari aldik bir sene…
Sonra ben tam cocuk dusunmeye basladigim zaman abimin eside gebelik dusunmeye basladi
(Benden 3 ay büyük ve 3. Çocuğuna hamile kendisi) en kucuk çocuğu 3 yasinda…
Ben pcoslu oldugum icin 5 aydir filan olmuyor ama o hamile kalmis tekrar.
Benim saglik sorunlarimdan dolayi cocugum olmaz korkusuyla bir sene aglayislarima vs sahit olmus ve karsima alip bak artik dur sira bende annem ikimizle bir ilgilenemez ben özel bir gebe olacagim biliyorsun ciddi sağlık sorunlarim var dedigim halde ben istemiyorum cocuk yapmiycam abin istiyor diye beni kandirip cocuk yapmis. Duyunca cok uzuldum. Acikcasi kendi ailesi de benim ailemde tasdiklemediler zaten.
Diger iki cocuguna kendisi bakmiyor annemle ayni evde yasiyorlar ve anneme baktiriyor cogunlukla cunku ciddi anlamda cocuk sevmiyor arkadaslar.. cocuklarin vitamin depolari bile bos cikiyor eger annem ilgilenirse ilgileniyor yoksa umrunda bile degil.
Neyse yani sorum su sizce ben mi yanlis dusunuyorum yoksa nisbet mi yapti?
Normalde kiskanc biri olduğunu bildigim icin böyle dusunuyorum cocukluk arkadaşımdı ve 4 sene de ayni evde yasadik bekarken ben. Surekli kiskanclik yapardi annem o kıskanmasin diye bana ceyiz bile düzemedi🥲siz düşünün:KK43:(
İnatla çocuk yapıldığını da ilk defa duyuyorum.

ay isteyen istediğini yapar yaaa. cocuklarına yeterli ilgiyi göstermemesi ayrı bir konu ama 3 yasinda bir cocugum olsa ben de tekrar cocuk düsünmeye baslardım yani.
ilişkinizi bilmiyorum ama sanki siz böyle düsünün tarafsınız. 40 yıl düsümsem yengeme aman hamile kalma önce ben aradan çıkayım demek aklıma gelmezdi 🥲

Bence gereksiz kuruntu yapıyorsun. Çocuk öyle he diyince olmuyor. Kadın hemen hamile kalacağını nereden bilsin ? Belki olmaz diye düşünüyordu. Belkide o da zamanı artık diye düşünüyordu ama sen böyle söylediğin için bir şey diyemiyordu kırmak istemiyordu seni. Senin olmaması da onun suçu değil hoş. Lakiin buraya yengen başlık açıp “ görümcem kendi cocuğu olmuyor diye bana da sakın yapma. Sıra bende diyor” yazsaydı hepimiz şu an seni linçliyor olurduk. Orası kesin

ay isteyen istediğini yapar yaaa. cocuklarına yeterli ilgiyi göstermemesi ayrı bir konu ama 3 yasinda bir cocugum olsa ben de tekrar cocuk düsünmeye baslardım yani.
ilişkinizi bilmiyorum ama sanki siz böyle düsünün tarafsınız. 40 yıl düsümsem yengeme aman hamile kalma önce ben aradan çıkayım demek
1. Annemle ayni evde yasiyorlar ve dogurup dogurup annemin ilgilenmesini bekliyor (55 yasindaki kadin cocuk bakicisi degil)
2.yaşi daha cok genc 24 yasinda 3.cocuk?
3.onlarda anneme muhtac bende anneme muhtacim ( hastaliklarimdan dolayi zor bir gebelik gecirecegimi söylüyor doktorlar eger olursa)
Kendi kizinin daha bir tane bebegi yokken oncelik onunken gelinin 3.cocuguna bakmak zorunda mi?

ilişkinizi bilmiyorum ama sanki siz böyle düsünün tarafsınız. 40 yıl düsümsem yengeme aman hamile kalma önce ben aradan çıkayım demek aklıma gelmezdi 🥲
Ve dobra sekilde bende istiyorum deseydi niye yalana bas vurdu? Zaten kac aydir istiyorduk diyor bide e bana niye yalan soyledin?

karsima alip bak artik dur sira bende annem ikimizle bir ilgilenemez ben özel bir gebe olacagim biliyorsun ciddi sağlık sorunlarim var dedigim halde
bu ne bencillik ya
kadin kocasiyla munasebetinin hesabini sana mi soracak?
buradan bakinca kiskanc olan sen gibi duruyorsun. o bebek senin de yeğenin

Bence gereksiz kuruntu yapıyorsun. Çocuk öyle he diyince olmuyor. Kadın hemen hamile kalacağını nereden bilsin ? Belki olmaz diye düşünüyordu. Belkide o da zamanı artık diye düşünüyordu ama sen böyle söylediğin için bir şey diyemiyordu kırmak istemiyordu seni. Senin olmaması da onun suçu değil hoş. Lakiin buraya yengen başlık açıp “ görümcem kendi cocuğu olmuyor diye bana da sakın yapma. Sıra bende diyor” yazsaydı hepimiz şu an seni linçliyor olurduk.
Ben dobra olmasini beklerdim ben kesinlikle istemiyorum zaten demisti . Hamile olduktan sonra da zaten korunmuyorduk aylardir demesi yani..

İnanin cok sey yasadik. Anlatsam kitap olur.. bende bu kadarini tahmin edememistim🥹benim mutsuzlugumdan mutlu oluyorsa benim dusmanim demektir :KK43:(
sen yengenin dogacak masum bebeginden mutsuz oluyorsan, boyle mutlu habere haset ediyorsan sen hala degil dusmansindir. tam da nefret edilen baba tarafi akrabasina orneksiniz.
ne kötü bir kalbiniz var.
o kadin sizin neyinizi kiskansin? kocasıyla mutlu demek ki, bakacak durumu da var yapmis. sizde olup da onda olmayan ne var ki kiskansin?

1. Annemle ayni evde yasiyorlar ve dogurup dogurup annemin ilgilenmesini bekliyor (55 yasindaki kadin cocuk bakicisi degil)
3.onlarda anneme muhtac bende anneme muhtacim ( hastaliklarimdan dolayi zor bir gebelik gecirecegimi söylüyor doktorlar eger olursa)
Kendi kizinin daha bir tane bebegi yokken oncelik onunken gelinin 3.cocuguna bakmak zorunda mi?
1. bu konuda rahatsız olan kişi annenizse kendisi belirtir. sizi ilgilendirmiyor. annenizle aynı evde kalıyorsa demek ki o da evde annenizden yük alıyor. ortak alanda yasıyorlar, kendi düzenleri vardır.

2. istediği kadar cocuk yapabilir. cocuklara yeterli bakım sağlanamıyor, bakılamıyor ise sosyal hizmetlere bildirin.

3.cocuk yaparken annenize, kayınvalidenize değil kendinize bakıp cocuk yapın. kimse sizin isteyerek yaptığınız cocukta size destek olmak zorunda değil. başka hastalık belirtmemissiniz ama bahsettiğiniz rahatsızlık pcos ise ben de ileri derece pcos ile hamileyim su an. etrafımdaki herkesten daha kolay bir hamilelik geciriyorum. pcos gebe kalana kadar sizi zorlar. gebelik oluştuktan sonra pcos size ne yapacak?

4. anneniz ne sizin ne de yengenizin cocuguna bakmak zorunda değil. bakıyorsa minnet duyun gecin. yarışa girmeniz annenizi pinpon topu gibi çekiştirmeniz ikiniz adına da çok ayip. kadın istediği sürece, istediği kadar, istediği kişiye yardım eder. sizi doğurmus büyütmüs bir de sizden olanlarla bakması için yoruyorsunuz kadını. ben biraz bencillik gördüm valla.

Bu kadın bu çocukları tek başına mı yapıyor? Kendi kendine hamile kalmıyor herhalde.Babaları ne yapıyor bu sırada?
Gebelikte zorlanacak, çocuk bakamayacak kadar ciddi sağlık sorununuz varsa çocuk düşünmeyi ertelemelisiniz.

Hayatta diyemem 😂

X