Kiskancligim yüzünden yaptigim rezillik

PinkPassion

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2015
2
-31
32
4 ay önce evlendik. Esimin 7 senedir tanidigi ve cok samimi oldugu bir kiz arkadasi var. Onu arkadasliktanda öte dostu olarak görüyor. Evlenmeden önce yani biz sevgiliyken bana bir iki defa o kizdan bahsetmisti. Çok deger verdigim bir insan çok iyi bir kiz gibi seyler demisti ve bende maalesef çok asiri kiskanç oldugum icin sevgilimin benim disimdaki hic bir kadina öyle laflar etmesini istemedigim icin baya bir bozulmustum ve tepkimi belli etmistim. Sonra kizin fotografini goster demistim esimde facebooktan gostermisti. Hayallah bu muymus tamam ya bosuna kiskanmisim' demistim, esimde insanlari kucumseme yakismiyor sana demisti. Bende ona senin arkadasin diye begenmek zorunda degilim demistim oda fazla uzatmamak icin birsey dememisti.

Kizi ilk defa dugunumuzde gormustum. Daha sonra esim bana onu kiskanmani gerektirecek hic bir sey yok cunku o benim sadece cok iyi bir dostum, hepsi o kadar, daha fazlasi zaten asla olamaz, olsaydi yillardir olurdu demisti. Bende eskidendemi hic olmadi begeniyormusun onu dedim. Hayir biz onunla bu konulari yillar once konustuk birbirimizi arkadas olarak gorduk hep ve hayir begenmiyorum tipim degil demisti dalga gecer gibi ve gülerek. Öyle soyleyince cok rahatlamistim ve birdaha hic lafini acmadim.

Taaa ki sali aksamina kadar. Gecen hafta cuma esime mesaj atmis mesajda aynen sunlar yaziyordu; 'merhaba canim haftaya size gelmek istiyorum hayirli olsuna ve esinle daha yakindan tanismak için hangi gün müsaitsiniz?'. Esimde bana sali aksami olur mu dedi ben hayir diye bagirdim birden. Ben öyle bagirinca noluyor ya dedi bende ne isi var o salagin bizim evde tamam dugune geldi bitti gitti evede gelmesin dedim. Esim bana sana anlam veremiyorum kiz sadece hayirli olsun demeye gelecek 1 saat oturur gider dedi bende kiskandigimi dusunmesin diye uzatmadim banane ya naparsan yap dedim.

Sali aksami geldi. Kendimden nefret ettim çükü kizi kiskancligimdan öldürebilirdim. Gerçekten çok kiskaniyorum. Çok samimi söylüyorum, kiz kesinlikle güzel degil, çirkinde degil ama guzel degil, benim kiskandigim zaten o degil. Kiskandigim sey esimin ona deger vermesi. Bunu gerçekten çekemiyorum. Esimin onu benden daha uzun süredir tanimasi ve onunla dostça bile olsa her seyi paylasmis olmasi beni çildirtiyor. Ve bu kiskancligimi engelleyemiyorum. Kiz geldiginde ben mutfaktaydim esim acti kapiyi. Iceri girer girmez sarildilar nasilsin falan felan. Sonra beni gorunce once tanisti sonra banada sarilmak isterken ben kendimi geri cektim ve elini sikmaya devam ettim. Ben öyle yapinca esimde kizda bir tuhaf oldular. Kiz bozuntuya vermedi. Sizlere layik degil ama diyerek bir hediye paketi uzatti bana. Bende tesekkur edip yemek masasinin üzerine koydum paketini. Sonra oturduk nasilsinizlar napiyorsunuzlar muhabbeti acilinca ben mutfaga girdim hemen ikram etmem gereken seyleri getirdim (bu yaptigimda bir art niyet hic yoktu kesinlikle ama sonradan ogrendim ki misafir gelir gelmez hemen her sey ikram edilmezmis, 'hadi hemen yiyin ve hemen gidin' der gibi oluyormus, annem dedi) Esim cok guzel tiramisu yapar, tiramisu yapmisti. Kiz tiramisu yerken bana cok guzel yapmissin ya ellerine saglik sanki fazladan bir malzeme var icinde? dedi bende birsey demeden esim o degil ben yaptim tatliyi dedi. Sonra kiz yaaaaa ciddi misin hic bilmiyordum böyle marifetlerinin oldugunu dedi. Bende kendimi tutamayip hmmm demek 7 sene boyunca dostuna hic bahsetmemissin bu marifetinden, cok ayip dedim esime. Kiz bakakaldi suratima. Esimde daha önce senin disinda baska hic kimseye bu guzel marifetlerimi göstermedim hayatim o yüzden dedi bana ama bunu derken biraz sinirlenmeye meyilli bir ses tonu ile dedi. Simdi yaptiklarimi ve dediklerimi dusunuyorumda yerin dibine giresim geliyor. Kiz lavaboya gitmek icin yanimizdan uzaklastiginda esim napiyorsun sen ya hic yakisiyor mu sana dedi bende pardon? elin kizi icin bana mi kiziyorsun kendine gel dedim esimde hayir kizmiyorum tabii ama misafir o sen bu degilsin seni kotu tanisin istemiyorum dedi. Sonra kiz geldi zaten yanimiza yine. Muhabbete devam edildi ama ben hic katilmadim. Sonra bunlar eski seyler hakkinda konusurken kiz bana ama sen hic konusmuyorsun dedi bende beni ilglendirmeyen konular hakkinda neden konusayim dedim. Birsey demedi. Neyse bu çayini içti gitmek icin kalkti. Hersey icin cok tesekkur ederim mutlaka bizede beklerim dedi (bekar oldugu icin ailesi ile yasiyor ama kizin ailesi kocami taniyor. kiz baya uzakta oturuyor, aramiz 1,5 saat nerdeyse) bende sanmiyorum canim uzak yoldan nefret ederim dedim. Kizda ama ask olsun ben geldim ya size dedi. Bende tercih meselesi dedim. Bu arada esimin agzini bicak acmiyor ama bakislari ile dövüyor beni. Kizda benim her laf sokusumdan sonra kocama 'ayy savunsana beni' der gibi bakiyordu resmen. Neyse kiz gitti. ikimizde koltuga oturduk. Esim hic konusmuyor. Bende yanina gittim kucagina falan oturdum azicik yumusasin diye bana 'boyun uzadi mi?' dedi. Bende ne bicim konusuyorsun dedim. Kizi kovmaktan beter ettin ne gerek vardi boyle cocuksu tavirlara dedi. bende kossana pesinden üzülmesin kizcagiz dedim. 'Amma uzattin ha bayiliyorsun olay cikarmaya kizin kalbini kirdin mutlu musun' dedi. Bende 'ne kizi be, 26 yasinda kocaman kadin hem ayrica 7 senelik arkadasin benden degerli mi'dedim. 'Offfffffffff yoruyorsun beni' dedi ve uzaklasti yanimdan.

Yerden goge kadar haksiz oldugumu biliyorum, kiza cok kotu davrandigimida biliyorum. Kizdan asla ama asla özür dilemem. Esimden diledim tamam geçti gitti deyip gecistiriyor. Ama bana bu konu yuzunden kizgin oldugunu biliyorum. Yinede esimin gözünde kendimi daha fazla kucuk dusurmek istemiyorum ve o kizi 'hedef' aldigimi falanda dusunsun istemem. Bir sekilde nasil tekrar deger kazanirim? O geceden beri bir daha konusmadik bu olayi ama bana hala icten ice kizgin oldugunu biliyorum. Bu konuyu annemle konustum o gece yaptiklarimi, kizi gereksiz yere kiskandigimi falan annemde bana 'acaba biraz erken mi evlendin sen, daha karakterin tam oturmamis senin' dedi. 23 yasindayim esim 29 (tam 5,5 yas buyuk benden). Kuzenimlede konustum (kuzenim kizi taniyor bu arada ) kuzenimde bana 'naptin sen ya onun seni kiskanmasi gerekirken sen onu kiskanmissin kusura bakma ama yeryüzündeki en gereksiz insani kiskanman cok sacma' dedi. Kimse beni anlamiyor, benim kiskandigim kocamla arasindaki bag, güzellik müzellik falan degil.

Sizce ne yapmaliyim? Böyle kalsin, bir dahaki hareketlerime mi dikkat edeyim, yoksa duzeltmeli miyim? Ve nasil?
Sizce ne yapmaliyim?

Pardon siz çok mu guzelsiniz merak ettim, kıza ikide bir güzel değilmiş falan demişssiniz .

Sizin mantığınıza göre çevremizdeki bütün güzel kadınlardan uzak duralım o zaman potansiyel tehlike nasıl olsa .

Eşiniz demek ki kadın erkek arkadaşlığına sıcak bakan biri siz böyle değilseniz o zaman evlenmeyecektiniz . Hayat görüşüne uygun birini bulmalıydınız .

Eve gelen düşmana bile iyi davranilir . Kıza çok üzüldüm .

Özür dilemelisin tabi ki . Ama kızın gönlünü özür dilemek ile alacağInı pek sanmıyorum .

Pardon siz çok mu guzelsiniz merak ettim, kıza ikide bir güzel değilmiş falan demişssiniz .

Sizin mantığınıza göre çevremizdeki bütün güzel kadınlardan uzak duralım o zaman potansiyel tehlike nasıl olsa .

Eşiniz demek ki kadın erkek arkadaşlığına sıcak bakan biri siz böyle değilseniz o zaman evlenmeyecektiniz . Hayat görüşüne uygun birini bulmalıydınız .

Eve gelen düşmana bile iyi davranilir . Kıza çok üzüldüm .

Özür dilemelisin tabi ki . Ama kızın gönlünü özür dilemek ile alacağInı pek sanmıyorum .
Konu ben veya güzellik degil, (ki benim icin onemli olan esimin beni begenmesi ve beni begendigini biliyorum) benim demek istedigim 'kizin guzelligini falan kiskanmiyorum, kocamla arasindaki bagi kiskaniyorum' sirf o bag konusunu vurgulamak icin guzelligi kattim icin isine. Yoksa etrafimizda yüzlerce dünya güzeli kadin var hiç birini kiskanmiyorum, neden? Çünkü kocam ile aralarinda o kiz ile olan bir bag yok.

Kusura bakmayın ama tavrınız çocukça. Eşinizi küçük düşürmüşsünüz.

Sevgi sadecece karşısındaki kişiyi sevmekten ibaret değildir. Kişinin ilgi alanlarını, yaşam tarzını, hayallerini , dostlarını ve bazen çok zor olsa da ailesini, değer verdiği her şeyi kısaca onun dünyasını sevmeyi, en azından kabullenmeyi gerektirir. Aksi durumda o dünyanın dışına itilirsiniz.

Kocanla aranizda ciddi bi olgunluk seviyesi farki var, nasil evlenmis seninle acaba anlamadim. Kiza da helal olsun misafirlige geldigi evde ev sahibinin bu kadar hakaretine maruz kalmis ama cizgisini bozmamis. Kizin guzel olmadigini 15 kere yazmissin ama onun olgunlugu agirbasliligi yeter bi erkegi etkilemek icin, kiskanmakta hakli olabilirsin.

Kesinlikle o kızı yemeğe çağırın ve özur dileyin yemeğin başında. Eşinizin de haberi olmasin ama bu durumdan. Böylelikle bu yaptığınız aslında esinize cok cok buyuk ve çok güzel bir süpriz olur. Güzel yemekler hazırlayın, siz de süslenin. Ve kızdan Özür dileyin. Özür dilemek sizi küçültmez ve aksine eşinizin gözündeki degeriniz kat kat artar. Bundan emin olun. "Ne kadar olgun ne kadar karakteri düzgün bir esim var. Nasıl iyi yürekli. ." Diye düşünür ve bu size olan aşkını daha da kuvvetlendirir.
Kıskançlığa gelince ise malesef bu konuda ancak siz kendinizi düzeltebilirsiniz. Kıskanmanız gereken o kız değil bence, dışarıda gereksiz samimi olan lakayt kızlar. Sizin cok yakin bir erkek arkadasiniz olmadigi icin bilmiyorsunuz ama karşı cinsten bir yakın arkadaş gercekten "sadece" arkadaştr çoğu zaman.

Siz benim dediklerimi yapın ve bakın görün esinizle aranızdaki muhabbet nasıl artmış olacak. :) ve lütfen sakin olun. Yaptiginiz o tavırlardan sonra annenizin söyledikleri cok haklı zira.

Annenizin lafına sonuna kadar katılıyorum.
Eşinizin yerinde de olsaydım tepkim çok daha büyük olurdu.
Evinize gelen misafire aşırı saygısızlık edip eşinizi de mahçup etmişsiniz.
"Hedef aldığımı düşünsün istemem" demişsiniz ama görünen o ki aynen de öyle yapmışsınız.
Çok çocukça hareketler...

X