KİŞİSEL GELİŞİM//Manevi Rutinler

bikaç şeyi anlayamayabiliyorsunuz ama açıklıyor gayet açık.azcık komik ve değişik bi video

Son düzenleme:
You tubeden açın iş yaparken falan dinleyin kolay ezberleniyor
bu aralar okadar halsizimki.eve geçince direk mutfağa.orayada zaten naptım nettim kafam dolu gibi oluyor ondan sonra hop bi bakmışım iftar çay çocuklar derken.ama deneyeyim bugun eve geçince tavsiyeni

bu aralar okadar halsizimki.eve geçince direk mutfağa.orayada zaten naptım nettim kafam dolu gibi oluyor ondan sonra hop bi bakmışım iftar çay çocuklar derken.ama deneyeyim bugun eve geçince tavsiyeni
İşte mutfakta açabilirsiniz yemek yaparken ben öyle yapıyordum

ilk ongünlük çkilen tespih bugun sona eriyor.yarın 2. ongünlük tespihe başlıyorum.merak eden olursa ilk sayfada maddeler içinde

10. Gün

Orucun gözünden seyredilir esmâ...

Oruç bir esmâ-i hüsna seyridir. Oruç tutan her insan, bilsin bilmesin, içinde güzel isimlerin ırmağı akar, dokunur, gözünde gönlünde yeni sırlar, tatlı teselliler okunur. Orucun her hali, her tavrı yeni bir tecellinin eşiğine getirir insanı. Bir prizmaya dönüşür insan oruçla ve üzerine değen her ışıkla yeni renklere ayrılır, taze esmâ pırıltılarıyla görünmeye başlar.

Allah adına var olmaktır oruç. Dünyadan az alırken, ahiretten çok almaktır, dünyada azalırken Allah'ın katında çoğalmaktır. Allah için olmanın ete kemiğe bürünmüş halidir oruç.
Rabb'e kendini teslim etmek, varını yoğunu, gecesini gündüzünü O'nun idaresine vermektir oruç. Dilin ve kalbin şahitliğinde, kurumuş dudaklarla, her duaya Rabbim diye başlamaktır oruç. Kulluğun zirvesinde, hakiki Mürebbi'nin önünde diz çökmektir oruç.
Rahman'ın ikliminde gölgelenmektir oruç. Başkalarının merhametinden ümit kesmek, başka şefkatlerin yüzünden geri dönmektir. Biricik merhametliyi Rahman diye tanımaktır. Rahman sofrasında şefkatle doyuruluşunu fark etmektir.
Rahim'in bahçesinde yer edinmektir oruç. Dünyanın tükenişine şahit olmak, varlığın çaresiz kalışını seyredalmaktır. Dudağını sonsuzluğun kevserine değdirmektir. Yüzünü cennetin meltemine çevirmektir. Merhametin pınarını keşfetmektir dünyada.
Kerim'in sofrasına oturmaktır oruç. Kerim'le beslenmenin tadını çoğaltmak, rızkı doğrudan Allah'tan bilmektir. Verilenlerle değil Veren'i bilerek doymaktır.

Kadir Suresi Okunuşu
Bismillahirrahmânirrahîm.
1- İnna enzelnahü fiy leyletilkadr
2- Ve ma edrake ma leyletülkadr
3- Leyletülkadri hayrüm min elfi şehr
4- Tenezzelülmelaiketü verruhu fiyha biizni rabbihim min külli emr
5- Selamün hiye hatta matle'ılfecr

İkinci on (10) gün: “Yâ gaffârü’z- zünûb”

Merhaba, duayı ne niyetle okudunux? Namaz kılmaya devam edebilmek için mi yoksa bir muradınız vardı da olsun diye mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…