KİŞİSEL GELİŞİM//Manevi Rutinler

SUHAN

surgeon
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2011
33.185
39.295
Hayatımı kendi çapımda düzene sokmaya çalışıyorum.Her alanda ufak ufak düzenlemelerim başladı.Sağlık ,ev düzeni,çocuklar için aktivite ,birikim vs aklınıza ne gelirse.Sırada namaz var.Şimdi kendime 40 günlük süre veriyorum düzene koymak adına.Yarın sabah namazıyla başlangıç yapacağım.Ya vakitlerin sonunda buraya yazacağım yada ikinci günün sabahında. daha istikrarlı olurum diye düşünüyorum.katılmak isteyen olursa beraber başlayabiliriz.
not:yapılanlar sürekli güncellenmektedir.Okuduğum kitaplardan beğendiğim kısımları alıntılayarak eklemekteyim.
OCAK AYI MOTTOSU:
SEN NAMAZ KILMAMAKLA NEFSİNİN RAHATINI BOZMADIĞINI SANIRSIN AMA ASLINDA ALLAH SENİ KENDİ HUZURUNA LAYIK GÖRMÜYORDUR'

ŞUBAT AYI MOTTOSU:
(namazı terkeden için için söylenmiş en sert söz)
'Rabbinden ne kötülük gördünde onunla buluşmaktan hoşlanmıyorsun?

***********************************************************************************************************

MEALfatihabakaraaliimranmaideenamaraf
SLV3750800500
VAKİA19
FETİH19
YASİN121115
TEVHİD717501000
BESMELE800570
YA LATİF692692692692692692692692692692692692692692
VİDEO3211
HATİM1.2.34.5.6.7.8.9.10.11.1213.14.15.161718192021222324
HAS.N.VEKİL500050001000972
LA.İL.ENTE.İ10001000300050001000970
k.khucurat (7defa)lokman (2 defa)

Son düzenleme:

hadi bakalım hayırlı olsun topiğin

neden sabah namazı ile başlıyorsun bence şöle yap

eve kaçta gidiyorsun bilmiyorum

diyelim akşam namazında evdesin

hemen akşam namazı ile başla

arkasından sabahı kaza et işine bak

sonra yatsı namazın kılarkende ikindi ve öğleyi kaza ettim bugunu hakkını vermiş olursnn

şimdi raabim dualarını namazlarını kabul etsin canım

tşk ederimaslında evet bugünü neden atlayayım doğru diyorsun.eve geçince ikindi yetişir muhtemelen.akşam yatsı geriye sabah ve öğlenin kazası kalır.sen napıyorsun.kılabiliyormusun

Hayırlı olsun kuzum ..
bende geçen sene başladım elhamdüllilah bir alıştın mı bırakamıyorsun ..
bana bunu çok dediler ama ben hep 1 hafta kılıp sonra kılmazdım .
Bu sefer benı etkileyen bir video oldu .
Allah razı olsun karşıma çıkarandan ..
eşimle başladık .
Tökezlediğimiz yerde destek olduk birbirimize .

Şuan en sevdiğim aktivite pazar günleri vakit namazlarını ayrı ayrı camilerde kılmak

Merhaba ben de hep baslayip nefsime yenik dusup birakanlardanim malesef ben de dun basladim oglen namaziyla.namazimizi birakmamak icin icimizdeki imani kuvvetlendirmek gerektigini dusunuyorum bu yuzden dunden beri bol bol Kuran okuyup tesbih cekmeye calisiyorum insallah daim olur.

sağol kuzucum.çok iyi ya inş devam edebilirim. sabah başladım
hangi video banada atsana
aktivitende çok güzelmiş

bende sabah başladım destek olalım birbirimize madem sende yeni başlamışsın

tşk ediyorum balıyorum
Alt yazılı ben işyerınde kılamıyorum diye kılmıyordum .
Ama videoda ne olsun ol ne yaparsan yap kıl dedi ya resmen içime işledi .

İlk başlarda vaktinde kıldıklarımı kıldım . Zamanla neden işyerınde kılamıyormusum ya deyip kendıme kızıp işyerinde de kılmaya başladım .
Yani sen ne olursa olsun başla inan rabbım o gücü o imanı tamamlıyor ..

Mesela regl oldugumda o kadar boş oluyorum ki . Eksikliğini direk hissediyorum ..

SUHAN hayırlı sabahlar canım

evet ben uzun süredir rabbim kabul ederse kılıyorum elhamdullah

ben sadece öğle namazı kılamıyorum onu da akşam namazından sonra kaza yapıyorumm

inan başladığın zamn içine huzur ferah geliyorrr

bütün işlerimi güçlerimi vakit namazlarına göre ayarlamaya çalışıyorumm

şu vidodan başla istersen izlemeye

ay ne güzel ben öğlenleri kılmak istiyorum ama burası müsait değil

ay ne güzel ben öğlenleri kılmak istiyorum ama burası müsait değil
Olsun rabbım kabul eder inşallah giç suçluluk duyma .
Ben inan çoğu kez sürekli kaza kılıyorum diye hiç kılmamaya başlamıştım..
Tam yapamıyorum madem hiç yapmayım demiştim salak gibi ..
ama çok şükür ..
aklım başıma geldi ..
namazım kaççak diye aklım çıkıyor ..
İşyerımde benım abdest sıkıntım oluyordu baş örtüyü çıkar yenıden bağla zor geliyodu . E bide makyaj vardı :)
Şimdi zamanla makyajı bıraktım ..
ama dışarı çıktığımda eğer namaz kılıcaksam ve abdestımı tutamıcaksam yanıma rimelimi alıyorum :) abdestten sonra sürüyorum yine

Zamanla kolaylık buluyorsun zaten kendıne ..
artık başörtümü açmıyorum mesela .
Başın 3 te birini saçımın kök kısmından mesliyorum :)

Ve inan namaz bulaşıcı .. ablamda kılmıyordu . Oblara her gittiğimizde eşimle ben kılınca buyuk ıhtımalle sucluluk hissediyorlardı . Bigün bize geldiler bizde namaz kıcaz cemaatle kıllaım deyince çok sevınmıstım . Vesile olmak çok güzel ..

Ay çenem düştü

size evet rabbim kabul ediyordur inşallah ne güzel anlattınız
rabbim herkese kılmayı nasip ettsin

iş yerinde mescit var aslında benim.bahanemde yok :))))

ay valahha desteğiniz çok tşk ederim kızlar.arkadaş bu gün yok neyseki işleri bitirip izlicem ikisinide.oyy hadi inşş yaaa devamı gelir

konuş konuş iyi geliyor.okudukça içim açılıyor

iş yerinde mescit var aslında benim.bahanemde yok :))))

aa ne kadar güzellllll

ay valahha desteğiniz çok tşk ederim kızlar.arkadaş bu gün yok neyseki işleri bitirip izlicem ikisinide.oyy hadi inşş yaaa devamı gelir

inan varya o namızn tadına vardın mı bahane falan kalmazzz

ben bütün imtihanlarımı namaz ile atladımm

çok şükür

Çok iyi etmişsin namaza başlamakla düzenli kilmaya başladığında borcun üzerinden kalktigindda öyle rahatlayacaksın ki inşallah devamı da gelecek. Kilmadigim zamanlar için cook pişmanım ben normal vakit kılmak nefse ağır gelmiyor ama 10 yıllık bir borcumun olduğunu düşününce üzülüyorum arada kılmaya çalışıyorum nolur yol yakınken başla ve bırakma arkadaşım . Inşallah yaptığın her yenilikte düzende rabbim hayırlı olanı nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…