KİŞİSEL GELİŞİM//Manevi Rutinler

SUHAN cnm allah kabul etsin dualarını ve namazlarını

bende kaza namazlarımı geçensene hesaplardım ona göre kılıyordum ama

umreye gittiğimden orda hep borçlarımı kılmaya çalıştım şimdi geldimden beri her vakit namazın arkasında kaza

namazı kılıyorum ama hesaplamıyorum artık sadece niyet ederken son kaza namazıma diye ediyorum çünkü yarın

garantisi olmadığ içinnn

bende biraz yazarak alışayım dedim belki normale bindirisem bende hesap yapmam.bilemedim şimdi.üzerini çizmek alışkanlık haline getiri diye umuyorum şu aşamada.
ne güzel umreye gitmişsin.bende düşünüyorum ama vakti var galiba daha

Konu çok güzel. Allah daim eylesin ibadetlerinizi. Ocakta açmışsınız konuyu. Çok merak ettim mucize duayı kaç kez bitirdiniz, yaşadınız mı mucizeleri. Çok fazla ihtiyacım var ve o kadar güzel ve çok zikirler esmalar dualar var ki,hangisini yapsam hangisiyle başlasam savrulmuş durumdayım ama zikirsiz de kalmıyorum şükür. Ve neden ya Bedi'yi tercih ettiniz. Merakımdan soruyorum

hoşgeldin.amin inş.evet ocak gibi açmıştım konuyu.mucize duaya yeni başlıyorum.aralık ayı yapılacakalr listesinde.ya bedide oyle.iki farklı olay için niyetlendim.mucize duayı neredeyse imkansız bişey için niyet ettim.tabi Allah katında imkansız diye bişey yoktur.benim baktığım gözle oluru zor gibi diyeyim.dün başladım .olurda duam kabul olursa burda paylaşacağım.çünkü bugun inanılmaz garip bişey oldu.onuda ozaman geldiğinde yazarım.ya bedide aynı şekilde herhangi bir dilek için okumaya başladım

Tesekkur ederim. Bir dilegim icin okadar cok dua ediyorum ki. Hani olacaksa olsun olmayacaksa bu istek icimden gitsin diye ama yaprak kipirdamiyor aylardir..ne istek gidiyor ne olumlu bi sey oluyor..ve boyle ozellikle sayiyla gunle yapilan seyleri okuyup olmayinca muthis bir guvensizlige hatta bazen isyana kadar gidiyorum bi sekilde yardim gelsin istiyorum ama yok..oyuzden temkinliyim artik bu okumalara en azindan kendi ruh sagligim icin..cunku umit ve sonrasinda husran, cok zor cok...tesekkur ederim. Umarim dileklerin kabul olur Allahim en kisa zamanda kapilarini acar sana

omzan önce iç dünyanı rahatlatacak şeyler yap.zaten yaptığın duanın nezaman kabul olacağını bilemiyorsun.belki yarın belki bir yıl belki on yıl sonra.belkide mahşere.ümitsiz olma.istemeyi veren o.her fırsatta iste dua et.vermeyi istemeseydi tabiki isteme duygusunu vermezdi

Merhaba☺ benimde ticari bir dileğim var. 70.000 adeti bir oturuşta mi okumak gerekiyor yoksa günlere bölünerek olabilir mi 7 gün mesela ? Bilginiz var mı ?
tek oturuşta sanmıyorum bitsin.süresi yok benim bildiğim.en kısa sürede bitirmeye çalışıyorum ben

Allah her türlü sıkıntıdan kurtarsın canım. Güzel bir konu açmışsın, Allah ibadetlerinin devamlılığını nasip etsin.
Bende namaza başlamayı çok istiyorum , ara ara başlıyorum boşluğa düşüp bırakıyorum çok üzülüyorum durumuma

tşk ederim canım.amin inşevet maalesef bende de oyle.buraya yazınca hem dirileşiyorum hem rahatlıyorum hem farkındalığım artıyor.

Maşallah sayfanız çok güzel 41 günlük duaya bende baslmayi düşünüyorum sayenizde daha önce gormusyum ama baslamamistim . Daha sonra da ya Bedi esmasini çekerim inşallah . Bende günlük her namazın arkasından kaza kılıyorum . Daha öncesinden sabah namazı kazalarını bitirmiştim şimdi sıra öğle namazı kazalarında inşallah onları bitirip ikindiye gecebilirim .

Nasil bitirdiniz kazalari..yani diyelim ki 10 yil borc var, bi sabahi bitireyim bi ikindiyi dersek ömür mü yeter..anlayamadim.

Nasil bitirdiniz kazalari..yani diyelim ki 10 yil borc var, bi sabahi bitireyim bi ikindiyi dersek ömür mü yeter..anlayamadim.
Şöyle anlatayim ben işyerinde çalışırken namazlarımin peşinden sadece sabah namazı kazası kiliyordum kılıp not alıyordum sonra hesapladım kildiklarimi çıkardım sabah namazı bayağı kilmisim dedim sabah namazını kazasını kilip bitireyim.sonra diğer vakitlere geçeyim çok şükür sabah bitti sonra.aynisimi öğle namazı için başladım . Bana hepsini kılmak ağır geliyor bu şekilde daha.cok motive oluyorum hiç kilmamaktan iyidir diye düşünüyorum

Az borcunuz vardi ozaman..bir kac yil gibi..yoksa ömür yetmez bu sekilde :/ bazilari sunnet kilmayip kaza kiliyor ama ben sunnet kilmayinca namazimi eksik hissediyorum sunnet kilmadigim hic olmuyor ama bu sefer de kaza kilmak icin istek kalmiyor maalesef

Çok da az değil 2200 gün kaza ediyorum . Mesela dediğim gibi sabah kazası bitti şimdi öğle namazı kazasindayim 500 küsur kaldı belki daha sonra diğer vakitleri beraber kılarım bana bu şekilde daha kolay geliyor mesela bu sabah sabah namazından sonra 5 tane öğle namazı kazası kıldım öğle kazalarını bitirince belki sabah namazında vitir kazası oglende yatsı ikindi de ikindi akşam da akşam kazası kılarım çünkü yatsı namazı uzun olunca her zaman peşinden kaza kilamiyorum . Aslında sizde benim gibi yapsanız her namazın peşinden bı sabah namazı kazası kilsaniz 2 rekat kolay gelecek daha sonra zaten istek oluyor insanın içinde .

A oyle oluyor mu bilmiyordum. Bir gunde birden fazla ayni vakit icin kaza kilinabildigini bilmiyordum ama tabii neden olmasin. Defter tutacagim bende. Tesekkur ederimm oneriler icin cok iyi oldu. Bugunden basliyorum

A oyle oluyor mu bilmiyordum. Bir gunde birden fazla ayni vakit icin kaza kilinabildigini bilmiyordum ama tabii neden olmasin. Defter tutacagim bende. Tesekkur ederimm oneriler icin cok iyi oldu. Bugunden basliyorum
İnşallah devamlı kilarsin ve bigun gelir hepsi biter inşallah bende böyle birşeyi bı sayfada okumuştum kaza namazlarını kılmak için sabah namazından başlayın sonra devamı gelir gibisinden çok şükür şimdilik hesapladigim.kadarigla kıldım nasip olur bitirirsem bitirince yine arada kaza namazı kılarım belki eksik hesaplandığım olmuştur diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…