KİŞİSEL GELİŞİM//Manevi Rutinler

aslında kırk gün 5 vakit kılarsan oturuyormuş ben daha düzene giremedim puffffffff

bayan sanırım engelli.çok güzel ve saf bi duyguyla anlatmış.duygulandım biraz önce izledim

aslında kırk gün 5 vakit kılarsan oturuyormuş ben daha düzene giremedim puffffffff
beni de hep yatsılar engeller vakit var derken uykum gelir ama alışana kadar en azından farzıyla kılcam ve herkesin tavsiyesi ezan okunur okunmaz kılmak sanırım

arkadaşlar sayfayı görüntüleyip tavsiyesi olanlar yazarsa en azından kılmamız için yardımcı olursunuz

arkadaşlar sayfayı görüntüleyip tavsiyesi olanlar yazarsa en azından kılmamız için yardımcı olursunuz
başta arkadaşlar video paylaştı bikaçtane daha onları izledinmi.özellikle bi tanesi çok mantık çerçevesinde konuşuyor

başta arkadaşlar video paylaştı bikaçtane daha onları izledinmi.özellikle bi tanesi çok mantık çerçevesinde konuşuyor
akşam evde izlerim ilk videoyu izledim tesettürlü olmasan bile kılman lazım demesi beni etkiledi mesela hep kafamı o karıştırıyordu

Evet belki klasik olacak ama ezan okunur okunmaz kılmak en iyisi. Ben kendi kendimi motive ederim hep. Kalk kardelen kıl namazını şeytanı sevindirme nefsine uyma bak Rabbim sınırsız rahmeti var üzerinde hangisini esirgiyor da sen namaz için üşeniyorsun derim. Zaten bunu söylediğim an kendimi namazın başında buluyorum.

düzenim yavaş yavaş oturuyor.ev düzeni..çocuk düzeni..iş hayatı düzeni...okumalarım...namazlarım..birikimim.olacak olacak inanıyorum
bende de herşeyi düzene koyma arzusu hat safhada ama sağlık sorunlarım el vermiyor inşallah düzeltirim herşeyi namaz kaç gündür kılmadım bgn öğleni kıldım

bende de herşeyi düzene koyma arzusu hat safhada ama sağlık sorunlarım el vermiyor inşallah düzeltirim herşeyi namaz kaç gündür kılmadım bgn öğleni kıldım
ikindi akşam yatsı baya oturdu bende.arada zaman olursa çocuklardan kazada kılıyorum ama çok az yani.kuran hedefim vardı bu ay okuyamadım daha hiç.minimalistliğe sardım bırde bu ay.ev düzeni baya baya ilerliyorum bakalım.ne gibi sağlık sorunun var senin.geçmiş olsun

tşk ederim baş ağrısı sorunum var mevsim geçişi olunca çok uzun sürdü ben ibadetini layığıyla yapan insanlarda acayip enerji gördüm ev işlerine de zamanları yetiyor ibadete de ve sanırım tam teslimiyet olunca stresleri de olmuyor ve enerjileri bitmiyor öyle olmaayı çok isterdim

bizde onlar gibi oluruz belki ha? benimde baş ağrım olur arada migren.yavaş yavaş

bizde onlar gibi oluruz belki ha? benimde baş ağrım olur arada migren.yavaş yavaş
inşallah oluruz mantıklı düşünsek herşey boş ve namaz kılınca hiç olmazsa borcumuzu ödüyoruz düzene oturtunca herşey yoluna girmeye başlıyor evimize bereket geliyor kılmayınca ne yapıyoruz koca bi hiçç boş şeylerle zaman öldürüyoruz

ramazan ayı yapılacaklar
  1. 15 tane yasin
  2. 5000 kelime-i tevhid
  3. 5000 salavat
  4. 5000 tevbe istiğfar
  5. 15 teheccüt
  6. 10 kaza namazı
  7. 1 kısa süre ezberle
  8. meal okumaya başla
  9. İlk on (10) gün: “Yâ erhame’r- râhimîn”
  10. İkinci on (10) gün: “Yâ gaffârü’z- zünûb”
  11. Son on (10) gün: “Yâ atîka’r- rikâb”
  12. Fetih sûresi oku
  13. yirmi üçüncü (23.) gecesi Sûre-i Ankebût ve Sûre-i Rûm oku
  14. herhangi bir gününde 363 (üç yüz altmış üç) İhlâs-ı şerîf okunur.
  15. 15 teravih namazı
şimdilik bunlar ekleme yapabilirm.ilk sayfayada ekliyorum.

Son düzenleme:
Çok güzel, allah şimdiden kabul etsin.
Teravih ekleyebilirsin bence.
Fazla gelirse teheccütü azaltıp ekleyebilirsin. Teheccüt her zaman kılınabilen bir namaz ama teravih Ramazan’a özel.

Çok güzel, allah şimdiden kabul etsin.
Teravih ekleyebilirsin bence.
Fazla gelirse teheccütü azaltıp ekleyebilirsin. Teheccüt her zaman kılınabilen bir namaz ama teravih Ramazan’a özel.
iki küçük çocuk olunca biraz zor gibi.cemaatle kılınıyordu demi.

hayırlı ramazanlar arkadaşlar keşke sayfayı aktif tutsak ramazan boyunca ibadetlerimiz için çok iyi olur hem bilgi anlamında hem de teşvik anlamında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…