KİŞİSEL GELİŞİM//Manevi Rutinler

çok istiyorum.üstümde ağılık var gibi omuzlarımda.çöktükçe çöküyorum
neyseki sabah topralandım

canım hemen olacak bir alışkanlık değil zamanla olacak ama sen hep istikrarlı ol

inan bunlar hep şeytanı n oyunu değilse vakıt namazları toplam 5 dk bile almıyorrr

bu sözü unutmam hiç

rabbim bana bu dünya da iyilik ver ahirette iyilik ver

Bir davranışın alışkanlık haline gelebilmesi için hiç ara vermeden 21 gün,
tamamen yerleşmesi ve terk edilmemesi için yaklaşık 90 gün tekrarlanması lazım.
Namazlarınızdan sonra dua ederken,namaza devamlılık için gayret ve azim dileğin Allah'tan.

Namazlarınızdan sonra dua ederken,namaza devamlılık için gayret ve azim dileğin Allah'tan.
Peki araya regl zamanlarımız giriyo o zaman nasıl olacak?
Ben önceki iki reglim arası aksatmadan kıldım elhamdülillah 24 gün.
Bugün reglim bitti akşam gidince yıkanıp devam edicem inşallah.
Ben hep dua ediyorum namazdan sonra daim eyle Rabbim,huzuru dergahından ayırma diye.
İnşallah kabuıl olur dualarımız.

Peki araya regl zamanlarımız giriyo o zaman nasıl olacak?
Ben önceki iki reglim arası aksatmadan kıldım elhamdülillah 24 gün.
Bugün reglim bitti akşam gidince yıkanıp devam edicem inşallah.
Ben hep dua ediyorum namazdan sonra daim eyle Rabbim,huzuru dergahından ayırma diye.
İnşallah kabuıl olur dualarımız.

Ben o dönemlerde mümkün mertebe,
namaz vakitlerinde,seccade üzerinde oturup tesbihat ve duayla meşgul oluyorum 10-15 dk kadar.
Günde 5 vakit,yani sistemden çıkmamış oluyorum bir nev'i.
Namazı tamamen içselleştirenler buna gerek duymuyor olabilir bu benim kişisel yöntemim.
Çünkü geçmiş yıllarda,regl dönemi sonrasında ihmal veya gecikme hallerim oldu.

namaz vakitlerinde,seccade üzerinde oturup tesbihat ve duayla meşgul oluyorum 10-15 dk kadar.
Namazı tamamen içselleştirenler buna gerek duymuyor olabilir bu benim kişisel yöntemim.
Bende ondan korkuyordum ama bugün eve gitmeyi iple çekiyorum.
Özlediğimi,ihtiyaç duyduğumu hissediyorum.
İnsan mecbur olduğunu düşünür kendini şartlarsa sanki devamlılık sağlanıyor gibi ne dersin?
Hele birde zevk alıyorsa ibadetinden?

şuan dularım bu yönde devam edeyim diye.regli arasındayım.üç aylar giriyormuş ramazana kadar 5 vakitte tam oturur inş:dua::dua::dua::dua:

evet çok mantıklı aslında

Bende ondan korkuyordum ama bugün eve gitmeyi iple çekiyorum.
Özlediğimi,ihtiyaç duyduğumu hissediyorum.
İnsan mecbur olduğunu düşünür kendini şartlarsa sanki devamlılık sağlanıyor gibi ne dersin?
Hele birde zevk alıyorsa ibadetinden?
bana ihtiyaç gibi geldi.hani acıkırsısn susarsınya o his gibi.hissediyorum yani. bi huzursuzluk varsa kemen rahatlıyor pamuk gibi oluyorum

bana ihtiyaç gibi geldi.hani acıkırsısn susarsınya o his gibi.hissediyorum yani. bi huzursuzluk varsa kemen rahatlıyor pamuk gibi oluyorum
Allahıma bin şükür.
Bende aynen öyleyim.
Bildiğin canım istiyo ya .
Birde ben kendimi mecbur hissediyorum 'mecbur kılmak zorundayım ' diyorum kendime.
Nefes almam gibi mecbur olduğumu hissediyorum.

Allahıma bin şükür.
Bende aynen öyleyim.
Birde ben kendimi mecbur hissediyorum 'mecbur kılmak zorundayım ' diyorum kendime.
kesinlikle katılıyorum

Allahıma bin şükür.
Bende aynen öyleyim.
naptın devam ediyormusun hico

burayı günlük olarak kullanmaya devam edecğim.hayatımdaki tüm düzenlemelere yer vereceğim.ilk sayfada tablo eklemeye başladım.bikaç tablo eklemesi daha yapacağım.belki daha düzenli olur hayatım

burayı günlük olarak kullanmaya devam edecğim.hayatımdaki tüm düzenlemelere yer vereceğim.ilk sayfada tablo eklemeye başladım.bikaç tablo eklemesi daha yapacağım.belki daha düzenli olur hayatım
ben de bikaç gündür kılıyorum ama 5 vakit yapamöadım henüz bgn sabah namazımı kıldım çok şükür

bende oturtamadım daha.ramazana kadar halletmek istiyorum açıkcası
inş oturturuz ben ne zaman namaza başlasam hastalanırım aklıma başka şeyler gelir şeytanın oyunları işte bırakmamayı başarır ve 5 vakit kılarsam şeytanın da pes edeceğini düşünüyorum

X